Lista kategorii

Valobra tradycja, którą się ceni!

Valobra – historia i idea marki

mydła do golenia Valobra

W 1903 roku Virgilio Valobra załozył w Genui swoją pierwszą fabrykę mydła. Ideą, która mu przyświecała, było zachowanie w produkcji tradycyjnej techniki mydlanych mistrzów z XVIII wieku. Ten tradyjny sposób był bardzo popularny wzdłuż  całego wybrzeża  od Portofino do Marsylii, a to co było w nim najistotniejsze, to kunszt z jakim wytwarzano mydła oraz staranny dobór czystych i wyselekcjonowanych składników.


Produkty Valobra, którymi są tylko mydła do golenia, łączy naturalny skład i niebanalne zapachy. Kiedyś mydła Valobra były sprzedawane na wagę, odkrajano jego kawałki i pakowano. Cechą produkcji Valobra jest bardzo długotrwały i kosztowny proces wyrabiania kosmetyku. Mówi się, że mydło uzyskuje pełną dojrzałość dopiero po półrocznym przygotowywaniu i stopniowym dodawaniu składników.


W miarę upływu lat, firma Valobra pogłębiała swoje doświadczenie  na płaszczyźnie produkcji i badań. Po jakimś czasie zoptymalizowano i udoskonalono technikę produkcji oraz właściwości produktów tak, by przenoszenie składników zmiękczających, nawilżających i ochronnych z mydła na skórę było najefektowniejsze i skutecznie uzupełniało naturalną warstwę ochronną. Do dziś zresztą marka Valobra słynie z mydeł  najwyższej jakości, które zostały zaprojektowane tak, by zapewnić gładkie i doskonałe golenie dla każdego rodzaju skóry.

Valobra - produkty

Za sukcesem marki z pewnością stoi fakt, żę producent skupił się na jednym rodzaju produktu, który dostarcza na cały świat. Dzięki temu produkt jest perfekcyjnie dopracowany i idealnie trafia w potrzeby golących.

•    MydłoValobra Kolonia i Paczula

Mydło Valobra Cologne to efektywnie działające mydło do golenia. Ma postać miękkiego krążka dopasowanego do plastikowego tygla.  Kosmetyk jest produkowany na bazie letchininy, witamin i naturalnych substancji zapachowych. Dzięki niemu można uzyskać wyjątkowo gęstą i bogatą pianę. Dopełnieneim całości są nuty zapachowe. W przypadku mydła Cologne jest to lekki, orzeźwiający i delikatnie cytrusowy zapach wody kolońskiej. Inny rodzaj tego mydła występuje w ciekawym i męskim aromacie paczuli.

•    Mydło Valobra Mandorla

Mydło Valobra Mandorla charakteryzuje migdałowy zapach oraz klasyczna forma. Kosmetyk ma postać mydlanej kostki.Składniki, na których opiera się receptura mydła są starannie dobierane, by uzyskać pożądane właściwości mydła np. obfita piana z mydła to zasługa olejku kokosowego z pierwszego tłoczenia pochodzącego z wyspy na Oceanie Indyjskim. Mydło do golenia Valobra jest również wzbogacone w olej migdałowy, dzięki czemu piana, która z niego powstaje jest niezwykle odżywcza i dzięki temu zapewnia skórze dużą ochronę podczas golenia, pozostawiając skórę elastyczną i miękką w dotyku.

•    Mydło Valobra w sztyfcie

Miękkie mydło do golenia Valobra w sztyfcie ma subtelny aromat. Bardzo ciekawa jest jego forma, bo mydło ma postać sztyftu, który można stosować na wiele sposobów. Można używać go do wyrobienia piany bezpośrednio na twarzy, ale też zastosować pędzel pocierając o końcówkę mydła. Tak jak pozostałe mydła Valobra, produkt ten oparty jest na naturalnym, przyjaznym skórze składzie. W aromacie mydła dominują migdałowe nuty, bo kosmetyk wzbogacony jest w olejek migdałowy.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro