Lista kategorii

Najlepsza pianka do golenia dla mężczyzn

Pianki do golenia to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ale dadzą satysfakcjonujący efekt tylko, gdy wybierzemy dobry produkt. Jaka jest najlepsza pianka do golenia dla mężczyzn i dlaczego warto używać jej rozsądnie?

Pianka do golenia to kosmetyk dostarczający gotową pianę, niezbędną do usuwania zarostu na mokro. Choć daleko jej do klasycznych form wyrabiania piany takich jak piana z mydła czy krem do golenia, pianka do golenia też ma wiele atutów.

pianki do golenia

Pianki do golenia dla mężczyzn

Pianki do golenia dla mężczyzn pozwalają zwiększyć ślizg maszynki po zaroście i skórze i tym samym ułatwiają golenie. W stopniu nawilżenia czy zmiękczenia zarostu nie dorównują wprawdzie klasycznym kosmetykom, takim jak mydło czy krem do golenia, ale stanowią ich świetne uzupełnienie.

Zalety pianki do golenia doceniają zwykle ci, którzy nie mają czasu lub wprawy w wyrabianiu właściwej piany. Gotowa pianka do golenia pozwala szybciej przystąpić do samego ścinania zarostu, bez dodatkowych zabiegów. To kosmetyk idealny np. w podróży, gdy chcemy ograniczyć bagaż lub po prostu wiemy, że trudno nam będzie odbywać cały rytuał wyrabiania piany do golenia.

Jednym z zarzutów wobec pianek do golenia jest suchość piany. Sucha piana do golenia nie tylko wysusza skórę i nie zmiękcza zarostu, ale też jest krótkotrwała i trzeba ją stale uzupełniać. Z tego powodu wybierając pianki do golenia, warto zwrócić uwagę na ich jakość.  Pianka do golenia piance nie równa. Warto również ograniczyć używanie tego kosmetyku do sporadycznych okazji.

Pianka do golenia dla skóry wrażliwej

By ograniczyć wysuszanie skóry podczas golenia oraz ustrzec się przed podrażnieniami, należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Pianka do golenia dla skóry wrażliwej to ten rodzaj pianki, który wzbogacony jest w składniki naturalne, które dobroczynnie działają na skórę. W tego typu produktach znajdziemy np. wyciąg z zielonej herbaty, ziaren owsa, masło shea,  Taka pianka do golenia dla skóry wrażliwej ma kremową i gęstą konsystencję, dzięki czemu ślizg ostrza po skórze jest gładszy a ryzyko podrażnień mniejsze. Gęsta piana korzystnie wpływa również na zarost, bo zmiękcza go, a w skórze nie narusza właściwego pH. Polecane pianki do golenia dla skóry wrażliwej to m. in. białe Proraso, LEA, Figaro Sensitive.

pianka do golenia Speick

Pianka do golenia – jaka najlepsza?

Najlepsza pianka do golenia dla mężczyzn to właśnie taka, której skład uwzględnia potrzeby skóry i zarostu. Warto wybierać pianki do golenia nie zawierające substancji drażniących skórę np. alkoholu oraz takie, w których znalazło się dużo naturalnych składników. Jaka najlepsza pianka zadowoli wymagających? Z pewnością taka, którą sygnuje marka znana z wysokiej jakości kosmetyków dla mężczyzn. Szczególnej uwadze polecamy pianki do golenia następujących producentów: Proraso, LEA, FIGARO, Speick, Lavanda.

 

 

Przeczytaj także:

Gdzie kupić maszynkę do golenia

Gdzie kupić pędzel do golenia

Gdzie kupić żyletki do golenia

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro