Jaka golarka do brody

Każdy brodacz wie, że bez golarki żyć się nie da. Dobra golarka do brody to połowa sukcesu, jakim jest zadbany i modny zarost. Jaka golarka do brody jest najlepsza? Jaką golarkę wybrać i od czego uzależnić ten wybór? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu.

Jaką golarkę wybrać?

Golenie brody wymaga użycia właściwego narzędzia. Na rynku mamy ich bardzo wiele – od klasycznych maszynek do golenia na żyletki, przez maszynki na ostrza, aż po trymery i golarki elektryczne. Jaka golarka do brody zasługuje na uwagę brodacza? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Dobra maszynka do golenia męska to taka, która po pierwsze – radzi sobie z danym zarostem, została dobrana pod kątem oczekiwanego rezultatu oraz jest wygodna w użytkowaniu przez golącego. O tym zatem, jaka golarka lepsza – decydują tak naprawdę indywidualne argumenty. Sprawdźmy więc, czym charakteryzuje się poszczególne rodzaje męskich golarek, a następnie odpowiedz sobie już sam na to pytanie.

Jakie golenie brody chcesz uzyskać? Muhle R89 golarka ze stojakiem

Zanim sięgniesz po golarkę do brody, musisz odpowiedzieć na pytanie – czego od niej oczekujesz. Golenie brody możemy podzielić na chęć całkowitego usunięcia zarostu albo na podgolenie posiadanej brody w celach stylizacyjnych. W obu przypadkach potrzebujemy jednak do tego narzędzi. Jeśli jesteś przywiązany do swojej brody i od golarki oczekujesz jedynie jej regularnego podcinania czy trymowania – potrzebne będzie ci narzędzie, które pozwoli ci uzyskać właśnie taki efekt. Jeśli preferujesz całkowicie zgoloną twarz, będziesz potrzebował akcesorium, które goli idealnie zarost tuż przy skórze.

Golenie brody całkowite

W tym z pewnością pomoże ci klasyczne narzędzie – maszynka do golenia na żyletki lub brzytwa, które golą zarost tuż przy skórze i pozwalają się cieszyć tym efektem nawet dwa dni. Jeśli posiadasz długą brodę, do całkowitego zgolenia będziesz jednak potrzebował wsparcia nożyczek. Zetnij nieco zarost nożyczkami i następnie ogól pozostałą brodę maszynką lub brzytwą.

Zwykła maszynka do golenia na żyletki czy klasyczna brzytwa do golenia sprawdzą się najlepiej w przypadku bardzo krótkiego włosa. Najlepiej wykorzystać maszynkę do całkowitego ogolenia twarzy (gdy zarosłą krótką brodą) oraz podgalania miejsc, które co jakiś czas zarastają włoskami (np. baków, policzków). Przywrócenie linii zarostu jest efektywniejsze dzięki maszynce do golenia, tym bardziej, że żyletka ścina całkowicie zarost i pozostawia po sobie gładką skórę. Istnieją nawet specjalne maszynki do podgalania. Mają one nieco inny kształt niż maszynka klasyczna, bo głowica dostosowana jest do bardzo precyzyjnego usuwania zarostu na niewielkiej przestrzeni.

Golenie brody częściowe nożyczki do brody

Golenie brody częściowe polega na podcinaniu zarostu lub podgalaniu jego fragmentów np. baków czy szyi. Miłośnicy dobrze wystylizowanego powinni regularnie podcinać swoją brodę i dbać o jej dobrze zarysowany kształt. O Ile podgolić niektóre miejsca można klasyczną maszynką do golenia, o tyle ścinanie brody z długości powinno odbywać się przy pomocy innych narzędzi. Niektórzy wybierają w tym celu np. nożyczki do brody, ale minusem tego rozwiązania jest niestety mała precyzja cięcia. Bardzo trudno jest (jeśli nie jesteś fachowcem w tej dziedzinie) podciąć nożyczkami idealnie równo w każdym miejscu swój zarost.

Tutaj zadanie mocno może nam ułatwić golarka elektryczna, która dzięki nakładce pozwala nawet amatorowi profesjonalnie podciąć brodę – równo na całej powierzchni. Natomiast golenie maszynką elektryczną niestety często powoduje podrażnienia i nie daje efektu super gładkiego ogolenia tuż przy skórze. Dla takiego efektu niezmiennie najlepsze okazują się najbardziej tradycyjne akcesoria do golenia lub maszynki do golenia na wkłady 3 lub więcej ostrzowe.

Jaka golarka do brody klasyczna?

Dobra golarka do brody może być golarką klasyczną. Do swojego działania nie potrzebuje zasilania  i można się nią golić niemal wszędzie. Najpopularniejsze wśród klasycznych narzędzi do golenia są maszynki żyletkowe oraz maszynki systemowe (na ostrza). Nieco mniej popularne są brzytwy, choć w obecnych czasach znowu powracają do łask mężczyzn i stanowią bardzo pożądany przedmiot.

Dobra maszynka do golenia męska to taka, która odpowiada golącemu. Nie każdy mężczyzna chce golić się żyletką. Najczęstszymi obawami panów są tutaj – brak umiejętności golenia maszynką żyletkową, potrzeba posiadania odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do golenia oraz wydłużony czas na golenie. Rockwell golarka na  żyletki

Każdy z tych argumentów możemy jednak łatwo obalić. Maszynka do golenia na żyletki wcale nie jest tak problematyczna, jakby się mogło wydawać tym, co nie mieli z nią do czynienia. Fakt – golenie maszynką na żyletki wymaga precyzji i trochę wprawy, ale szybko można to opanować. Wystarczy poznać specyfikę golenia tym przyrządem i sprawdzić, jak najlepiej prowadzić ostrze żyletki po skórze (z jakim naciskiem i pod jakim kątem).

Mężczyźni, którzy stosują do golenia maszynki na żyletki od dłuższego czasu, golą się równie szybko co inni maszynką systemową. Ponadto maszynka klasyczna nie wymaga kupowania większej ilości kosmetyków i akcesoriów. Do wyrobienia piany wystarczy nam krem do golenia, mydło lub pianka, więc tak samo jak w przypadku golenia się maszynką na ostrza.

Jeśli naprawdę zależy nam na ograniczeniach wydatków i zakupów, możemy golić się przy użyciu budżetowego kremu do golenia, który nałożymy na twarz i zarost ręką lub mydła w sztyfcie pozwalającego na wyrobienie piany na twarzy. Najbardziej ekonomiczna może też okazać się pianka do golenia. Jeśli chodzi o akcesoria – tu też nie trzeba ponosić dodatkowych wydatków. Na początku obejdziemy się bez specjalnego stojaka na maszynkę, pędzla do golenia czy miseczki do wyrabiania piany.

Wybór klasycznej golarki nie jest prosty, bo i rodzajów jest całe mnóstwo. Klasyczne maszynki żyletkowe występują w szerokiej ofercie i tak naprawdę należy dobrać akcesorium do swoich potrzeb i umiejętności. W innym wpisie sprawdzisz, jak wybrać dobrą maszynkę do golenia.

Jeśli zastanawiasz się, jaką golarkę kupić i wciąż masz obawy, czy klasyczna maszynka jest dla ciebie – spójrz na efekty golenia. Niewątpliwą zaletą klasycznej golarki do zarostu jest dokładność golenia. Żadna golarka elektryczna nie ogoli skóry tak idealnie. Żyletka czy ostrze maszynki do golenia jest w stanie ściąć zarost bardzo blisko skóry, dzięki czemu golenie starcza na dłużej.  Ostrze ścina również martwy naskórek na twarzy, więc takie golenie ma również działanie wygładzające.

Czy brzytwa to dobra golarka?

Brzytwa to najbardziej klasyczne narzędzie do golenia. Dziś znowu wraca do łask mężczyzn, skutecznie promowane przez barberów, którzy stosują ją w swojej pracy. Brzytwa do golenia może spełniać rolę golarki do brody, jeśli zależy nam na zgoleniu zarostu – z części twarzy lub całkowicie. Ze względu na swój kształt, brzytwą można wygolić trudno dostępne miejsce. Można też idealnie zarysować linię zarostu np. na policzkach czy szyi. Wybór brzytwy wiąże się jednak z potrzebą nauczenia się obsługi i zakupem dodatkowych akcesoriów takich jak pas do wygładzania czy ostrzałka do brzytew (kompletny poradnik znajdziesz we wpisie: Jak naostrzyć brzytwę).

Jeśli jednak bardzo chcesz spróbować zgolić swój zarost w ten sposób, najpierw możesz sięgnąć po narzędzie zwane shavette. To coś pomiędzy maszynką żyletkową a klasyczną brzytwą, nieco łatwiejsze w obsłudze. W naszej ofercie znajdziesz również takie rozwiązanie. Shavette nie potrzebuje wygładzania na pasie ani ostrzenia, bo ma wymienne ostrza (połówki klasycznych żyletek), więc jak się stępi, to tanim kosztem można takie ostrze szybko wymienić. Pozostaje zaś uczucie prowadzenia brzytwy na skórze i ta precyzja, którą cechuje klasyczna brzytwa.

  brzytwa dovo astrale

Jaka golarka elektryczna?

Mówiąc: "dobra golarka do brody" zwykle myślimy o golarce elektrycznej. Jaka maszynka do golenia elektryczna jest warta zainteresowania? Już wyjaśniamy.

Najpierw jednak warto zastanowić się, dlaczego niektórzy zamiast klasycznej maszynki do golenia, częściej wybierają golarki elektryczne. W dużej mierze argumentami za są: bezproblemowość golenia i szybkość. No i jeszcze oczekiwany efekt.

Golenie brody poza maszynką klasyczną czy brzytwą, można wykonać przy pomocy golarki elektrycznej. Golarka do brody umożliwia szybkie pozbycie się zarostu i skrócenie go do pożądanej długości.

Najczęściej golarka do golenia wykorzystywana jest jednak do trymowania zarostu, czyli nadawania mu odpowiedniej formy i długości. Golarka do brody posiada bowiem kilka nakładek na głowicę, co umożliwia ustawienie w urządzeniu wysokości ciecia włoska. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo dzięki niemu możemy w łatwy sposób uzyskać stałą długość brody. Można to oczywiście zrobić nożyczkami do brody, ale wtedy ryzykujemy nierówne podcięcie.

Golarka do brody pozwala na golenie zarostu w warunkach domowych. Nie potrzeba posiadać umiejętności fryzjerskich, by sprawnie z niej korzystać. Ogranicznik na głowicy tnącej sprawia, że nawet jak byśmy chcieli, nie damy rady ściąć zarostu nierówno. Ponadto, to również gwarancja bezpieczeństwa. Golarka do brody nie pociąga za sobą ryzyka zacięć, co jest dość powszechnym problemem przy podcinaniu zarostu nożyczkami. 

A jak to jest ze skutecznością golenia taką golarką? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego narzędzia. Jeśli zależy nam na tym, by zarost golić szybko, ale nie mamy potrzeby utrzymać gładkiej skóry dłużej niż jeden dzień – golarka z pewnością tutaj wygrywa. Golarka pozwoli nam zarówno skrócić zarost, jak i go całkowicie ściąć, ale trzeba wiedzieć, że to cięcie nigdy nie będzie tak idealne, jak w przypadku np. maszynek na żyletki. Dlaczego?

Golarka nie jest w stanie samodzielnie ściąć włosków zarostu tuż przy skórze, bo jej budowa ogranicza kontakt ze skórą. Twarz po goleniu golarką elektryczną nigdy nie będzie tak gładka i tak idealnie ogolona jak w przypadku klasycznych narzędzi. Oczywiście są mężczyźni, którzy tego nie oczekują i dlatego maszynka do golenia elektryczna jest przez nich bardzo chwalona.

To, co golarka do brody robi idealnie, to na pewno skrócenie zarostu. Dla panów, którzy nie golą całkowicie zarostu, ale tylko regularnie go przycinają, trymują – golarka elektryczna będzie strzałem w dziesiątkę. Maszynką na żyletki nie skrócimy zarostu, pozostają nam więc albo nożyczki, albo golarka elektryczna. Edwin Jagger 3one6 maszynka do golenia ze stali nierdzewnej

Jaką golarkę wybrać?

Wybierając golarkę do brody, zadbajmy o to, by był to produkt marki słynącej z wysokiej jakości urządzeń elektrycznych. Dobrze jest kupić urządzenie, która posiada ładowarkę i można jej używać bezprzewodowo. To bardzo wygodne, szczególnie w podróży. Warto również kupić golarkę, która ma komplet różnych nakładek do trymowania, bo to umożliwi nam zrealizowanie niemal każdego pomysłu na stylizację brody.

Jaka golarka do brody jest idealna? Taka, która dobrze leży w dłoni. Golarka nie powinna być zbyt ciężka, bo to utrudnia jej użytkowanie, aczkolwiek też nie za lekka, powinno czuć się ją pewnie w dłoni. Dobrze, gdy ma regulację wysokości cięcia zarostu, bo dzięki temu będzie bardziej uniwersalna. Jeśli chcesz zabierać ze sobą golarkę w podróż lub zależy Ci na dyskretnym jej używaniu np. w pracy – wybierz golarkę, która pracuje bardzo cicho. Idealnie, jeśli w komplecie z golarką otrzymasz etui do niej, bo to pomoże ci ją bezpiecznie przechowywać.

Korzystając z golarki do brody, nie zapomnij o nią dobrze dbać. Bardzo ważne jest regularne oczyszczanie z włosków części tnącej. W innym przypadku szybko przestanie wydajnie pracować.

Jaka golarka lepsza?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jakie golarki są lepsze do brody – klasyczne maszynki do golenia czy narzędzia elektryczne. Jak wyjaśniliśmy wyżej, wszystko zależy od naszych własnych oczekiwań. I tak – dla jednej grupy mężczyzn niezastąpiona okaże się golarka elektryczna z trymerem i z dużym kompletem nakładek pozwalających na dowolne stylizowanie zarostu, a dla innej grupy panów – najlepszym rozwiązaniem będzie klasyka, czyli maszynka do golenia na żyletki, na ostrza lub brzytwa, bo będą oczekiwać przede wszystkim gładkiego golenia.

maszynka do golenia zarostu i torsu

Jaką golarkę nie wybierzemy, musimy pamiętać o jednym – bardzo ważne jest to, jakiej będzie ona jakości. Wysoka jakość golarki gwarantuje i bezpieczeństwo użytkowania, i skuteczność. Sprawdź ofertę golarek do brody w naszym sklepie, który oferuje tylko sprawdzone produkty kultowych marek. Oferowane przez nas golarki do brody spełnią najwyższe wymagania , a ich renoma została potwierdzona przez wielu mężczyzn na całym świecie.

Wybór maszynki do golenia na żyletki jest jak wybór samochodu – zwracamy uwagę na komfort użytkowania, bezpieczeństwo, jakość wykonania i efektywność. Dlatego też ten wybór nie powinien być przypadkowy. 

Jak wybrać męską golarkę? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Ilu golących, tyle gustów. Tak samo jak nie jeździmy tymi samymi samochodami, tak samo nie używamy tych samych maszynek. Oferta producentów maszynek klasycznych jest tak obszerna, że można z niej wybrać model idealnie wpisujący się w nasze potrzeby i gusta. maszynka do golenia na żyletki z regulacją

Wybór maszynki do golenia należy dostosować pod kątem m.in. poziomu jej agresywności. Są mężczyźni, którzy preferują maszynki łagodniejsze – jednoczęściowe motylki, z zamkniętym grzebieniem i niską ekspozycją ostrza. Są jednak i zwolennicy maszynek trzy częściowych, bardziej skomplikowanych w obsłudze. Modele tego typu jak np. Muhle R89 to kultowy przykład, na którego moda nigdy nie przemija. Ogromną popularnością cieszą się również maszynki do golenia Edwin Jagger, który w swojej ofercie ma bogaty wybór różnorodnych uchwytów. Bo trzeba zaznaczyć, że rodzaj rączki (uchwytu) maszynki też ma ogromne znaczenie. Nie tylko wizualne, ale i praktyczne, dlatego panowie przywiązują do niego bardzo dużą uwagę.

Przebojem ostatnich lat są maszynki do golenia z regulowaną głowicą. Maszynki Rockwell 2c i 6 c, Merkur Futur czy Merkur Progress to najczęściej wybierane modele tego typu. Trudno się dziwić, ekspozycja ostrza jest bardzo istotna w goleniu i wpływa na agresywność maszynki, więc możliwość jej regulowania sprawia, że ten model jest po prostu uniwersalny. Kupując taką maszynkę na początku naszej przygody z goleniem, mamy gwarancję, że posłuży nam na bardzo długo i będzie spełniać nasze rosnące wraz z nabywaniem doświadczenia wymagania. muhle maszynka do golenia na żyletki R89

Bo trwałość maszynki to kolejna niezwykle istotna sprawa. Dobry sprzęt do golenia powinien być długowieczny. Maszynka do golenia to czasem spory wydatek, dlatego warto potraktować to jako inwestycję na lata, a nawet na pokolenia. Nasi dziadkowie używali maszynek, które mieli po swoich ojcach, my dzięki dzisiejszej ofercie maszynek do golenia, też mamy możliwość zakupienia produktu, który przekażemy młodszemu pokoleniu jako coś ponadczasowego i wartego posiadania, choćby ze względów pamiątkowych i kolekcjonerskich. To także coś, co wpisuje się w trend „zero waste” - tak ważny w dzisiejszych czasach nadmiernego konsumpcjonizmu. By mieć pewność długowieczności maszynki, którą kupimy, zwracajmy uwagę by była bardzo odporna na korozję i uszkodzenia i miała ponadczasowy wygląd. Bestsellerem idealnie wpisującym się w te kwestie jest z pewnością Rockwell 6S, ekskluzywny Muhle Rocca z uchwytem wykończonym korą brzozy, czy też luksusowy model  maszynki wykonanej ze stali nierdzewnej od Edwin Jagger.

Przeczytaj także:

Najlepsze kremy do golenia ranking

Golenie męskie na sucho i mokro

Wosk do brody