Początki brodacza czyli co warto wiedzieć, hodując dłuższy zarost.

Broda od zawsze podkreślała męskość. Choć w pewnym momencie klasa mężczyzny zaczęła objawiać się dobrze ogolonym licem, po latach znowu zaczęła powracać moda na dłuższy zarost. Nastał czas, gdy o męskości i klasie  zaczęła świadczyć wypielęgnowana i dobrze przystrzyżona broda. Dziś na zainteresowanie i podziw mogą liczyć tylko tacy brodacze, którzy pielęgnację swojego zarostu opanowali do perfekcji.

Modna broda wymaga dwóch podstawowych czynności – regularnego przycinania oraz odżywiania. Efektem musi być precyzyjna forma i zdrowy, błyszczący włos. W tym przypadku zarost na twarzy nie różni się od fryzury na głowie. I tu i tu należy dbać o jakość włosów i ich ułożenie. Na chaos i bylejakość nie ma miejsca – przynajmniej w gronie mężczyzn z klasą.

Krok pierwszy – zaczynamy zapuszczać zarost

Jeśli zaczynasz zapuszczać zarost, cierpliwość jest tu najważniejszym kluczem do sukcesu. W pierwszych dniach cierpliwie czekaj na coraz dłuższy włos. Pozwól mu swobodnie rosnąć i nie przycinaj go. W czasie pierwszego wzrostu istotna jest jednak pielęgnacja skóry pod zarostem. Codziennie dbaj o czystość skóry i włosów. Co jakiś czas stosuj peeling, który skutecznie usunie martwy naskórek oraz brud, który łatwo się zbiera między włoskami. Pamiętaj, że włosy mogą stać się wylęgarnią dla bakterii – przykleja się do nich sebum oraz pot. Tylko właściwa higiena może ustrzec cię przed trądzikiem lub wypryskami.

Od samego początku wzrostu brody i wąsów warto używać specjalnego olejku do zarostu. Zadaniem dobrego olejku jest nawilżenie włosów, odżywienie ich i ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Regularne stosowanie olejku pozwoli utrzymać twój zarost w najlepszej kondycji. Jeśli  włos będzie wzrastał w zdrowiu i czystości, utworzy w końcu piękną i wypielęgnowaną brodę.

Krok drugi – osiągnęliśmy pożądaną długość zarostu

Gdy zarost będzie już miał taką długość, jaką planowaliśmy, do zabiegów pielęgnacyjnych dochodzi konserwacja. W tym momencie należy wyposażyć się w grzebień do brody oraz specjalne nożyczki do zarostu. Codzienne czesanie brody i wąsów pozwoli nam wyeliminować wszelkie supły lub splątania a przy pomocy nożyczek nadamy zarostowi regularny kształt. Jeśli nie do końca wiesz, jak uformować swój zarost, można udać się do męskiego fryzjera, który dostosuje kształt brody do kształtu twarzy, co będzie dobrym wyznacznikiem w dalszej, domowej pielęgnacji. 

Dalsza pielęgnacja długiej brody polega na utrzymaniu nadanej formy i dobrej kondycji zarostu. Poza codziennym myciem, podcinaniem i rozczesywaniem brody, raz na tydzień stosujemy olejek do brody, który dostarczy włoskom właściwych substancji odżywczych i wpłynie na większą gładkość zarostu.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro