Kosmetyki probiotyczne i ich właściwości

O tym, że naturalny jogurt to samo zdrowie, wiemy od zawsze. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jogurt może stanowić również istotny składnik kosmetyków. Składnik, który aktywnie wpływa na kondycję skóry.

Słowo „jogurt” w nazwie kosmetyku oznacza, że produkt zawiera hydrolizowane proteiny jogurtowe, czyli to, co naturalny jogurt ma w sobie najlepszego. Atutami jogurtu są właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne i odżywcze. Zawiera on m.in. witaminy z grupy B, wapń, fosfor i cynk, które istotnie wpływają na kondycję skóry – zaspokajając jej podstawowe potrzeby. Właściwości nawilżające jogurtu pozwalają wygładzić, uelastycznić i zmiękczyć naskórek a dzięki możliwościom regeneracyjnym, jogurt poprawia stan uszkodzonej skóry, pobudzając do odnowy a potem chroniąc przed nowymi podrażnieniami. Trudno się zatem dziwić, że wartościowe proteiny mleczne znajdujące się w jogurcie są szeroko wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym. 

Yoghurt of Bulgaria – seria probiotyczna

Yoghurt of Bulgaria to seria bułgarskich kosmetyków Bio Fresh. Linia tych produktów bazuje właśnie na hydrolizowanych proteinach jogurtowych, które  są najważniejszym składnikiem poszczególnych kosmetyków. Seria obejmuje kosmetyki: do twarzy – Probiotyczna maska do twarzy Ultra  Detox i probiotyczny żel do mycia twarzy,  do włosów – Probiotyczny szampon przeciw wypadaniu włosów, do ciała – Probiotyczny żel pod prysznic. Poza elementem jogurtowym, w kosmetykach odnajdziemy również wiele innych, cennych naturalnych składników takich jak: olejek z bułgarskiej róży, który ma działanie odkażające, łagodzące i zmiękczające; czy też kaolin, który jest bogactwem soli mineralnych i mikroelementów dobroczynnie wpływających na zdrowie.

Charakterystyczna cechą serii produktów Yoghurt of Bulgaria jest to, że są w całości naturalne, wzbogacone witaminami. Dzięki temu, ich działanie jest delikatne, ale jednocześnie skuteczne. To kosmetyki pozbawione szkodliwych składników – o czym świadczy fakt, że:

  • nie zawierają parabenów,
  • nie zawierają sztucznych barwników,
  • nie zawierają składników opartych na ropie naftowej,
  • nie zawierają genetycznie modyfikowanych organizmów - Lactobacillus bulgaricus.

Dzięki tak czystemu i krótkiemu składowi, seria Yoghurt of Bulgaria jest uniwersalna i może być stosowana również przez osoby z alergiami czy nadwrażliwością na kosmetyki. Dodatkowym atutem jest to, że to produkty unisex – przeznaczone do użytku - zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Miłym akcentem jest również przystępna cena każdego z kosmetyków, co jest dowodem na to, że  dobre, wolne od szkodliwych substancji chemicznych produkty do pielęgnacji ciała i włosów są dostępne dla każdego.

Przejdź do kosmetyków probiotycznych Yoghurt of Bulgaria w sklepie>>

Yoghurt of Bulgaria