Jaką bieliznę wybrać dla mężczyzny?

Męska moda w bieliźnie to przede wszystkim wygoda i komfort noszenia w eleganckiej lub sportowej oprawie. Producenci i projektanci mody prześcigają się w kolorystyce, nadrukach i wzorach bielizny dla mężczyzn. Męska bielizna to jedna z prężniej rozwijających się gałęzi branży odzieżowej. Każda marka walczy o uznanie klientów i jest o co walczyć bo dzisiejszy mężczyzna lubi mieć wybór i chętnie sięga po nowe wygodne rozwiązania również przyjemne dla oka!

Najwygodniejszy fason dobieramy zawsze na podstawie własnej praktyki noszenia. Czasem różne fasony i rodzaje materiałów będą sprawdzały się w odmiennych sytuacjach i o innych porach roku. Ważnym rozróżnieniem jest bielizna noszona na co dzień i przy uprawianiu sportów lub aktywnym trybie życia. Warto zwracać uwagę na przewiewność, oddychanie i walory termiczne bielizny, którą chcemy kupić. Rodzaj tkanin, z jakich bielizna jest wykonana, i ich cechy funkcjonalne powinny zawsze znajdować się w opisie produktu. Wiadomo wówczas co kupujemy.

Dzisiejsza bawełna lub oddychający bambus to tkaniny naturalne o wysokiej elastyczności, miękkości i wysokiej wytrzymałości. Bambus działa dodatkowo antybakteryjnie. Sprawdzoną nowością jest bielizna z dużą zawartością zaawansowanych technologicznie włókien np. Tactelu, Tencelu czy Modalu. Bielizna z dodatkiem tych nowoczesnych włókien jest droższa ale za to posiada potwierdzone walory wysokiej przepuszczalności powietrza, miękkości dla skóry a jednocześnie dużej odporności na zużycie i uszkodzenia.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

3 NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE MĘSKIE FASONY:

*SLIPY* *KRÓTKIE BOKSERKI* *BOKSERKI*

SLIPY czyli z angielskiego briefs.

Sięgają od pasa do uda, nie mają nogawek. Krój slipów kształtem przypomina literę Y. Slipy przylegając ściśle do ciała są najlepszym wyborem dla mężczyzn aktywnych oraz przy pracy wymagającej pozycji siedzącej przez dłuższy czas (są najmniej narażone na podwijanie się z wszystkich fasonów męskiej bielizny). Slipy mogą różnić się wysokością stanu - wysokość, na której znajduje się guma podtrzymująca. Tradycyjne o wysokim stanie zaczynają się na wysokości pasa. Jeśli nosimy dżinsy lub spodnie nisko skrojone, warto kupować również slipy o obniżonym stanie, niskim lub średnim. Poziom stanu często na opakowaniach lub metce opisany jest w języku angielskim: low rise - niski stan, mid rise - średni stan, regular lub full cut - oznacza wysoki stan.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

KRÓTKIE BOKSERKI czyli z angielskiego boxer briefs. W bezpośrednim tłumaczeniu słowa "brief" - krótki.

Boxer briefs to pośredni fason między tradycyjnymi bokserkami i slipami. Boxer briefs przylegają do ciała i dopasowują się do męskiej sylwetki jak slipy oraz z bokserek mają nogawki zazwyczaj o połowę krótsze niż w tradycyjnych bokserkach. Boxer briefs to podobno męska bielizna najbardziej wpadająca w oko naszym Paniom! Boxer briefs sprawdzają się pod każdym typem ubrania, natomiast są szczególnie przydatne pod dopasowanymi fasonami spodni oraz odzieżą sportową podczas ćwiczeń fizycznych.

Ciemniejsze kolory pomagają wizualnie wyszczuplić męską sylwetkę.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

BOKSERKI czyli z angielskiego Boxer shorts.

U nas równie częste określenie to szorty. Charakteryzują się dłuższą nogawką, 8cm i więcej. Mają rozporek, czasami zapinany na guziki. Bokserki to najluźniejsza odmiana męskiej bielizny. Zupełnie luźne modele nie wyszczuplają sylwetki ale zapewniają dużo swobody i przewiewności. Można je nosić do spodni garniturowych lub luźno skrojonych. Nie jest to dobry wybór do uprawiania sportów i aktywności fizycznej.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku