Nożyczki do brody, wąsów i włosków w nosie

Stylizowanie zarostu wymaga nie tylko dobrych kosmetyków, ale przede wszystkim wysokiej jakości akcesoriów. Jednym z nich są dobre nożyczki do brody i wąsów.

Czytaj więcej poniżej

Nożyczki do brody i wąsów - akcesoria do cieniowania 

Nożyczki do brody i wąsów to narzędzie służące do podcinania, skracania i modelowania zarostu. Używając ich we właściwy sposób, poprawiamy wygląd brody i wąsów. Zarost po skróceniu nożyczkami wygląda na zadbany i stylowy. Podcinanie zarostu ma wymiar nie tylko estetyczny, ale i prozdrowotny. Ścinając regularnie brodę czy wąsy, przyczyniamy się do zagęszczenia zarostu, wzmocnienia włosków i uchronienia skóry przed podrażnianiem. Ładnie ścięty zarost jest nieskołtuniony, dobrze się układa, nie ma odbarwień i zachowuje wyraźną linią cięcia. Niektórzy brodacze lub wąsacze zastępują nożyczki do brody trymerami, ale trzeba wiedzieć, ze choć takie cięcie jest łatwiejsze – nie jest najzdrowsze dla samego włosa. Nożyczki do brody podcinają włoski precyzyjniej, nie niszcząc struktury włosa. Trymer ścina zarost specjalnym ruchomym nożykiem, który uszkadza końcówkę włoska. Choć różnica ta jest niemal niedostrzegalna, z pewnością uwidoczni się w przyszłości. Włos o zniszczonej strukturze matowieje, staje się mniej elastyczny i brzydko się układa.

Choć nożyczki do brody i wąsów najczęściej używane są przez profesjonalnych barberów, w warunkach domowych też możemy skorzystać z tego udogodnienia. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga niewielkiej praktyki. Mówi się, że podcinanie zarostu nożyczkami jest mimo wszystko łatwiejsze od podcinania włosów. Tu możemy zapomnieć o cieniowaniu, podcinaniu warstwowym. Nożyczki do brody są zwykle używane do prostego skrócenia zarostu.

Kluczowe kwestie wyboru nożyczek do wąsów i brody

Nożyczki do wąsów i brody są bardzo podobne do nożyczek fryzjerskich, choć są nieco mniejsze. Ich rozmiar ma ułatwić precyzyjne obcięcie włosków. Najlepsze nożyczki to takie, które nie tylko są bardzo ostre, ale również dobrze leżą w dłoni. Warto przed kupieniem tego akcesorium to sprawdzić, np. pytając sprzedawcę o rozmiar uchwytu. Wysokiej jakości nożyczki do wąsów czy też brody powinny być wykonane z najlepszej stali. To bardzo ważne, bo od materiału zależy czas przydatności nożyczek. Dobra stal nierdzewna sprawia, że nie rdzewieją pod wpływem wilgoci (a przecież używamy ich często na mokry zarost), nie tępią się zbyt szybko i nie zacinają. Dobre nożyczki do brody powinny przetrwać wiele lat, a jedyne czego będą potrzebować to zaostrzenie ich raz na jakiś czas. Przydatna może się tu okazać specjalna osełka do ostrzenia brzytwy. Świetnie poradzi sobie również z nożyczkami, a dzięki ostrzeniu na zmoczonym kamieniu, ostrze będzie wyjątkowo gładkie.

Cieniowanie brody i modelowanie zarostu za pomocą nożyczek

Jeśli chcesz nabyć nożyczki do wąsów czy też brody, na pewno przyda ci się również grzebień do rozczesywania włosków zarostu i ustalania wysokości cięcia. Grzebień do brody może bowiem wyznaczać nam wysokość, na jakiej należy przyciąć zarost. Niektóre nożyczki do sprzedawane są z grzebieniami do zarostu w komplecie. To duże udogodnienie dla każdego brodacza.

Jak używać nożyczek do brody?

Jeśli nie mamy kompletnie pojęcia, jak się zabrać do skracania zarostu, warto wybrać się do barbera i zobaczyć, jak on to robi, a później odwzorować ruchy w domu. Można też obejrzeć filmik instruktażowy w internecie. Tak naprawdę skracanie zarostu nożyczkami nie jest wiedzą tajemną i może ją posiąść każdy. Jeśli kupisz nożyczki, musisz przede wszystkim oswoić się z ich wygodnym trzymaniem. Gdy znajdziesz właściwy chwyt pozwalający na swobodny ruch ostrzem, zacznij działać. Nożyczki do brody powinny być stosowane na wcześniej zmoczony zarost. Podcinanie suchego zarostu jest oczywiście możliwe, ale trzeba się liczyć z mniejszą dokładnością cięcia. Suche włoski są mocniej skręcone i mogą się po prostu „chować”. Po zmoczeniu i rozczesaniu osiągają najdogodniejszą formę do skracania nożyczkami.

Sztuka Precyzyjnego Strzyżenia Zarostu

Zasadą główną jest ustalenie, na jaką długość chcemy skrócić zarost. Rozczesujemy go grzebieniem, unosimy delikatnie do góry nieco naciągając i podcinamy nożyczkami nad grzebieniem (nigdy pod). Radzimy, by nożyczki do brody używane były z zachowaniem pewnego marginesu tzn. pierwsze cięcie nie powinno być drastyczne, skracające zarost od razu do pożądanej długości. Ścinanie brody powinno następować stopniowo. Najpierw ścinamy zarost np. o pół centymetra, a przy drugim cięciu o kolejną długość. Dzięki temu łatwiej panujemy nad docelową długością brody i wąsów. W innym przypadku, gdy zdecydujemy się na cięcie „drastyczne”, możemy ściąć brodę krócej, niż chcieliśmy. Nie da się potem nic z tym zrobić.

Pamiętajmy, że nożyczki do wąsów czy też brody są bardzo ostre i ostro zakończone, więc musimy uważać, by się nimi nie zaciąć. Podcinanie zarostu wykonujemy powoli i uważnie.

Najlepsze nożyczki do brody i wąsów kupicie w Facetaria.pl. Tylko u nas znajdziecie nożyczki do brody najlepszych producentów słynących z wysokiej jakości akcesoriów tnących np. Titania czy Dovo Solingen. Niemiecka precyzja wykonania daje efekty, dlatego nie ma się co dziwić, że nożyczki do brody z naszego sklepu mają swoich zwolenników również wśród profesjonalnych barberów.

Aktywne filtry

Muhle - nożyczki do brody i włosków w nosie

Uniwersalne do brody i włosków w nosie. Stal nierdzewna.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 109,99 zł
Credo Solingen nożyczki do brody

Małe nożyczki do wąsów i brody.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 24,99 zł
Titania 1050/9MENOP nożyczki do wąsów i brody z grzebykiem

BESTSELLER z Niemiec. Zestaw nożyczki do brody i wąsów oraz grzebyk.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 32,99 zł
  • Czekamy na dostawę
  • Bestseller