Cążki do paznokci

Cążki do paznokci to przydatne narzędzie do pielęgnacji stóp i dłoni. Ten niewielki przedmiot świetnie się sprawdza w precyzyjnym przycinaniu płytki paznokci, szczególnie w tych trudno dostępnych miejscach jak narożniki. To niezastąpione akcesorium przy podcinaniu końcówek paznokci u stóp, gdzie płytka jest twardsza i trudniejsza do skrócenia zwykłymi nożyczkami.

Czytaj więcej poniżej

Jakie cążki do obcinania paznokci wybrać?

W naszej ofercie znajdziecie cążki do paznokci w wielu rodzajach. Oferujemy modele różniące się między sobą nie tylko wielkością czy kształtem ostrza, ale też budową samego narzędzia. Najlepsze cążki do paznokci są wykonane ze stali nierdzewnej, stali hartowanej lub metalu niklowanego i tylko takie narzędzia posiadamy w swojej ofercie.

W sklepie Facetaria.pl dostępne są cążki do paznokci np. o płaskim i wąskim ostrzu, pozwalające na precyzyjne docięcie paznokci w trudno dostępnych miejscach. Ten rodzaj najczęściej wybierają ci, którzy borykają się z wrastającymi paznokciami.

Do twardej płytki paznokciowej polecamy w szczególności cążki do paznokci sprężynowe. Zastosowany w nich system sprężynowy ułatwia obcinanie bardzo twardych paznokci z wykorzystaniem niewielkiej siły. Dodatkowym udogodnieniem zastosowanym w takich cążkach jest blokada rączki, dzięki której nie ma ryzyka przypadkowego skaleczenia się.

Cążki do paznokci: wygoda i bezpieczeństwo

Każdy z nas ma inne preferencje i wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację dłoni i stóp. Dla jednych najważniejsza jest precyzja, inni cenią sobie przede wszystkim wygodę użytkowania. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdują się modele cążek do paznokci, które różnią się między sobą ergonomią i konstrukcją. Cążki zapewniają pewny uchwyt, co przekłada się na większą kontrolę nad przycinaniem i mniejsze ryzyko przypadkowego skaleczenia. Do tego są bardzo łatwe w obsłudze, co jest szczególnie ważne dla osób starszych czy borykających się z problemami motorycznymi.

Precyzyjne cążki do paznokci

Dla osób poszukujących narzędzi do precyzyjnej pielęgnacji polecamy specjalistyczne cążki do skórek. Dzięki ostrzu o wyjątkowo cienkim i maksymalnie ostro zakończonym brzegu umożliwiają one dokładne i bezbolesne usunięcie niewielkich skórek z powierzchni płytki paznokcia. Modele takie  są idealne dla osób, które chcą zadbać o swoje dłonie i stopy na najwyższym poziomie w domowym zaciszu.

Znani producenci cążek

Bardzo popularne cążki do obcinania paznokci to te produkowane przez niemiecką firmę Titania, która specjalizuje się ofercie tego typu akcesoriów. Model z gumowaną rączką i zakrzywionym ostrzem to świetne rozwiązanie, jeśli nie mamy wprawy w przycinaniu paznokci czy skórek. Budowa narzędzia minimalizuje ryzyko przypadkowego zranienia.

Oddzielną grupę wśród tych akcesoriów pełnią cążki do paznokci dla diabetyków. Narzędzia te produkuje wyspecjalizowana w tym segmencie  Credo Solingen - firma pochodząca z Niemiec. Akcesoria do paznokci dla diabetyków to odpowiedź na potrzeby pielęgnacyjne osób chorujących na cukrzycę. Problemy, z jakimi borykają się chorzy na tę chorobę, dotyczą w szczególności stóp, dlatego bardzo ważne jest stosowanie w ich obrębie tylko bezpiecznych przyborów. Tego typu akcesoria z jednej strony świetnie sobie radzą z twardą płytką paznokci u stóp, a z drugiej są tak zbudowane, by ich ostrze nie uszkodziło skóry palców.

Polecamy cążki do paznokci, jako uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji stóp i dłoni. Wysokiej jakości cążki, jakie posiadamy w ofercie, na pewno spełnią każde wymagania.

Aktywne filtry

Credo Solingen cążki sprężynowe do twardych paznokci

Z blokadą rączki. Ostra krawędź tnąca. Niemieckie

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 109,99 zł
Credo Solingen cążki do paznokci płaskie

Ekstra płaskie i wąskie. Stal nierdzewna. Niemieckie

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 259,99 zł
Credo Solingen cążki do paznokci dla diabetyków

Do twardej płytki paznokcia. Dla diabetyków. Niemieckie.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 72,99 zł
Timor Solingen 1666 cążki do paznokci 12cm

Stal nierdzewna. Do twardej płytki rąk i stóp. Timor Solingen.

0 1 2 3 4 (3)
Cena: 51,99 zł
Timor Solingen 542 sprężynowe cążki do paznokci 13cm

Stal nierdzewna polerowana. Twarde paznokcie. Timor Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 69,99 zł
Timor Solingen 651 cążki do wrastających paznokci 13cm
0 1 2 3 4 (0)
Cena: 139,99 zł