Ręczniki do golenia

Ręczniki do golenia to duże udogodnienie dla wszystkich mężczyzn golących się na mokro. Są bardzo przydatne w zmiękczaniu zarostu jeszcze przed rozpoczęciem golenia. Jeśli zależy ci na idealnym goleniu na mokro, warto korzystać z ręczników do golenia. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy dla ciebie. Męski ręcznik do golenia niewielkich rozmiarów idealnie dopełni podstawowe wyposażenie męskiej łazienki i toaletki.

Czytaj więcej poniżej

Ręczniki do golenia

Ręczniki do golenia stają się coraz bardziej popularne. Dziś już nie tylko profesjonalni barberzy wykorzystują je w swojej pracy, doceniają je też ci, którzy golą się samodzielnie w domu. Z pewnością powodem, dla którego ręcznik staje się nieodzownym elementem golenia na mokro, jest to, że korzystanie z niego umożliwia szybkie, łatwe i efektywne zmiękczenie nawet bujnego i gęstego zarostu. Jak wiadomo, miękki zarost jest bardziej podatny na ostrze i łatwiej się go goli. Zmiękczone włoski szybko poddają się maszynce do golenia, co również wpływa na kondycję skóry.

Ręcznik do golenia – jak to działa?

W jaki sposób ręcznik do golenia może zmiękczyć zarost? Wystarczy zmoczyć go ciepłą wodą, wykręcić jej nadmiar i ręcznik ułożyć na twarzy z zarostem. Taki ciepły okład na twarzy, pozostawiony na kilka minut, świetnie przygotowuje skórę i zarost do golenia. Pod wpływem ciepła i wilgoci, broda staje się miękka, a pory skóry zaczynają się rozszerzać. Uzyskujemy więc idealny punkt wyjścia do efektywnego golenia. Wystarczy w następnej kolejności nałożyć na twarz pianę do golenia i rozpocząć prowadzenie maszynki po zaroście. Zmiękczony zarost ogranicza ilość wykonanych przejść ostrza po skórze, a więc minimalizujemy w ten sposób dodatkowe podrażnienie na twarzy po goleniu.

Jaki wybrać ręcznik?

Ręczniki do golenia występują zwykle w dwóch rozmiarach. W ofercie znajdziecie zarówno mniejszy rozmiar, jak i ten większy. Wszystko  zależy od preferencji. Im większy ręcznik, tym wymaga od nas złożenia na więcej razy. Ma to również przełożenie na intensywniejsze działanie okładu na skórę i zarost. W przypadku ręcznika małego zadanie jest proste. Zmoczony ciepłą wodą w całości kładziemy na twarzy. To idealna opcja, jeśli nasz zarost nie jest gęsty i bujny. Wybierając ręcznik do golenia, musimy również pamiętać, by był wykonany z czystej bawełny. Bawełna lepiej wchłania i zatrzymuje wodę, a po nałożeniu na twarz nie „dusi” skóry.

Nie tylko efektywnie, ale jakże przyjemnie!

Mężczyźni, którzy choć raz przygotowywali swoją twarz do golenia poprzez położenie ciepłego okładu z ręcznika wiedzą, jak przyjemne jest to uczucie. W salonach barberskich to swoisty rytuał, który ma wprowadzić klienta w dobry nastrój i odprężyć. Dzięki ręcznikowi możemy sobie sami zafundować taki relaks w naszym domowym zaciszu. Czy zatem argument ułatwionego golenia połączonego z zabiegiem spa nie jest wystarczająco  przekonujący do zakupu ręcznika do golenia? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ręczników od najlepszych producentów, w różnych rozmiarach i w różnych cenach. Wybierz produkt idealny dla siebie i zapewnij sobie profesjonalne golenie we własnym domu.

Aktywne filtry

BBR mini ręcznik do golenia 32x35 cm

Mini ręcznik ogólnego zastosowania z napisem "The Bluebeards Revenge". Tylko dla Niebieskobrodych!

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 29,99 zł
  • Bestseller
Firmowy ręcznik do golenia Muhle 2 sztuki 50x70 cm (nowa wersja)

2 ręczniki do golenia. Miękka frotte bawełna pikowana. 50x70cm.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 64,99 zł
Firmowy ręcznik do golenia Bluebeards Revenge 50x25 cm

Ręcznik do zmiękczania zarostu z logo Bluebeards Revenge. Tylko dla Niebieskobrodych!

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 49,99 zł
  • Czekamy na dostawę
  • Bestseller
D.R.Harris ręcznik do golenia z bawełny organicznej

DR Harris ręcznik do golenia 32cm x30cm. Bawełna organiczna.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 49,99 zł
  • Czekamy na dostawę