Czas, koszty i terminy dostawy

Drogi Kliencie!

Poniżej znajdziesz informacje o obowiązujących formach, czasie i kosztach dostawy na terenie Polski. Pamiętaj, że jeśli suma twojego zamówienia przekroczy 300 złotych to przy płatności przelewem lub kartą kredytową dostarczymy Ci przesyłkę na nasz koszt!

Formy dostawy:

 • Poczta Polska usługa "Pocztex Kurier 48" - przesyłka opłacona z góry i przesyłka pobraniowa. Pocztą Polską wysyłamy tylko przesyłki o wartości nie większej niż 599,99 zł.
 • Paczkomaty Inpost - przesyłka opłacona z góry. Paczkomatami Inpost wysyłamy tylko przesyłki o wartości nie większej niż 599,99 zł.
 • Firma kurierska DPD usługa "DPD Classic" - przesyłka opłacona z góry i przesyłka pobraniowa.

Uwaga: 
Sklep zastrzega sobie prawo do czasowego zawieszenia niektórych wymienionych powyżej form dostawy w przypadku stwierdzenia problemów technicznych występujących po stronie firm przewozowych lub wystąpienia częstych przypadków opóźnienia doręczeń zwłaszcza w okresach świątecznych i/lub wakacyjnych.

Czas dostawy:

 • Poczta Polska usługa "Pocztex Kurier 48" - przesyłka opłacona z góry i przesyłka pobraniowa. Czas dostawy wynosi z reguły 1-3 dni robocze od momentu nadania. Przesyłki nadawane są i dostarczane są w dni robocze od poniedziałku do piątku (a w większych miastach, także w soboty) w godzinach od 9 do 18. W tej usłudze jest tylko jedna próba doręczenia, jeżeli pracownik poczty nie zostanie nikogo pod wskazanym adresem należy udać się do odpowiedniej placówki pocztowej po odbiór paczki.
 • Usługa Paczkomaty Inpost - przesyłka opłacona z góry. Czas dostawy do wybranego paczkomatu wynosi z reguły 1-2 doby (przy czym uwzględnia się tylko dni robocze) od momentu nadania przesyłki. Przesyłki nadawane są i dostarczane są w dni robocze od poniedziałku do piątku.
 • Firma kurierska DPD usługa "DPD Classic" - przesyłka opłacona z góry i przesyłka pobraniowa. Czas dostawy wynosi z reguły 1-2 doby (przy czym uwzględnia się tylko dni robocze) od momentu nadania przesyłki. Przesyłki nadawane są i dostarczane są w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Uwaga: Czasy dostawy podane powyżej to czasy orientacyjne, w których realizowana jest znacząca większość zamówień. Powyższe czasy mogą ulec wydłużeniu, jesli na stronie głównej sklepu pojawi się komunikat zmianach powyższych terminów wysyłki. Na czas, po jakim zamówione produkty trafią do Ciebie składa się czas kompletacji zamówienia oraz czas, jaki jest potrzebny Poczcie Polskiej lub firmie kurierskiej na dostarczenie przesyłki pod wskazany przez Ciebie adres, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze.

Co jeśli kurier lub listonosz nie zastaną mnie w domu?

PRZESYŁKA KURIERSKA DPD: W dniu nadania przesyłki przez sklep otrzymasz od nas powiadomienie mailem o jej nadaniu. W dniu planowanego doręczenia przesyłki otrzymasz od firmy kurierskiej powiadomienie sms na podany w zamówieniu numer komórkowy telefonu oraz powiadomienie mailowe o planowanym doręczeniu wraz z telefonem komórkowym do kuriera doręczającego. W treści wiadomości sms będziesz mógł dokonać zmiany terminu doręczenia poprzez wiadomość zwrotną sms lub poprzez skontaktowanie się z infolinią firmy kurierskiej DPD.

Jeśli kurier w dniu doręczenia nie zastanie Cię wówczas otrzymasz powiadomienie (pocztą elektroniczną i/lub sms) o nieudanej próbie doręczenia i prośbę o kontakt zwrotny z Biurem Obsługi Klienta DPD celem ustalenia drugiego terminu doręczenia. Po dwóch nieudanych próbach doręczenia paczka wraca do nadawcy.

PRZESYŁKA POCZTOWA POCZTEX KURIER 48: W dniu nadania przesyłki przez sklep otrzymasz od nas powiadomienie mailem o jej nadaniu. Poczta Polska powiadomi Cię w formie sms lub mailowo (zgodnie z danymi podanymi przez Ciebie w zamówieniu) na dzień przed lub w dniu planowanego doręczenia o planowanym doręczeniu przesyłki. W usłudze Pocztex Kurier 48 jest tylko jedna próba doręczenia pod wskazany adres i jeśli kurier Cię nie zastanie otrzymasz awizo w formie papierowej lub elektronicznej z numerem przesyłki. W przypadku przesyłki pocztowej należy z numerem przesyłki udać się do swojego urzędu pocztowego (urząd pocztowy dla podanego adresu doręczenia) i osobiście odebrać przesyłkę, przesyłkę należy odebrać w ciągu 7 dni, licząc od dnia następnego po dniu przekazania awizo. Uwaga jeśli nie odbierzesz przesyłki w ciągu 7 dni wraca ona do nadawcy.

Uwaga! Jeśli przesyłka z naszego sklepu nie dotrze do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych od wysyłki prosimy o niezwłoczny kontakt – wyjaśnimy sprawę. Nigdy nie zostawiamy naszych klientów samych sobie i zawsze interweniujemy w sprawie opóźnionych lub zaginionych przesyłek.

Czasami zdarza się, że przesyłka wysłana Pocztą Polską oczekuje w Twoim urzędzie pocztowym, a osoba dostarczająca nie zostawiła w Twojej skrzynce awizo. Zawsze w takich sytuacjach podajemy numer nadawczy przesyłki, dzięki czemu sprawę można szybko wyjaśnić na poczcie.

Czas kompletacji zamówienia:

Przewidywany czas kompletacji opłaconego zamówienia (lub zamówienia za pobraniem) w magazynie sklepu to 2 dni robocze. Większość zamówień zostaje skompletowana i jest gotowa do wysyłki w przeciągu 1 dnia roboczego. Zamówienia opłacone do godziny 12:00 z reguły wysyłane są tego samego dnia, a opłacone po 12:00 - kolejnego roboczego. W niektórych okresach roku np. okresie wakacyjnym lub przedświątecznym czas kompletacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

Termin otrzymania przez Ciebie przesyłki = czas kompletacji zamówienia + czas dostawy przez Pocztę Polską lub firmę kurierską.

Koszt dostawy:

Koszt dostawy jest uzależniony od sposobu dostawy i wysokości zamówienia. Wszystkie przesyłki za zakupy powyżej 600 zł realizujemy wyłącznie za pomocą firmy kurierskiej DPD/Siódemki.

Koszt dostarczenia towaru o wartości do 299,99 zł na terenie Polski wynosi:

 • Poczta Polska, usługa "Pocztex Kurier 48" - 10,99 zł.
 • Poczta Polska, usługa "Pocztex Kurier 48" pobranie - 14,99 zł.
 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" przedpłata - 12,99 zł.
 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" pobranie - 14,99 zł.
 • Paczkomaty Inpost przedpłata - 9,99 zł.

Koszt dostarczenia towaru o wartości pomiędzy 300 a 599,99 zł na terenie Polski wynosi:

 • Poczta Polska, usługa "Pocztex Kurier 48" - 0 zł.
 • Poczta Polska, usługa "Pocztex Kurier 48" pobranie - 6,99 zł.
 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" przedpłata - 0 zł.
 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" pobranie - 6,99 zł.
 • Paczkomaty Inpost przedpłata - 0 zł.

Koszt dostarczenia towaru o wartości powyżej 600 zł na terenie Polski wynosi:

 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" przedpłata - 0 zł.
 • Kurier DPD usługa "DPD Classic" pobranie - 0 zł.

WAŻNE! Sprawdzenie przesyłki pod kątem uszkodzeń w transporcie:

Jeżeli podczas doręczenia zauważysz uszkodzenia paczki lub naruszenia firmowej taśmy sprawdź zawartość otrzymanej paczki i upewnij się, czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie dostawy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki uszkodzeń mechanicznych prosimy o sporządzenie wspólnie z kurierem lub pracownikiem poczty protokołu zawierającego: datę zdarzenia, krótki opis uszkodzeń oraz podpis Twój i kuriera lub pracownika poczty. W takim przypadku masz również prawo do odmowy przyjęcia uszkodzonej bądź niekompletnej paczki. Prosimy również o niezwłoczne zawiadomienie Sklepu o zaistniałej sytuacji. W przypadku zastrzeżeń do stanu przesyłki odbieranej z paczkomatu zastosuj się do instrukcji operatora. W tym celu należy pozostawić nieotwartą przesyłkę i wypełnić polecenia zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie paczkomatu. 

O każdym zastrzeżeniu w stosunku do stanu zawartości przesyłki powiadom nas najpóźniej w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania przesyłki. W tym celu wyślij do nas wiadomość na adres email: kontakt@facetaria.pl. W wiadomości podaj numer zamówienia oraz szczegółowo opisz zaistniałą sytuację. Jeśli otrzymałeś uszkodzone w transporcie lub niezgodne z zamówieniem produkty w załączeniu zgłoszenia wyślij zdjęcia uszkodzonych i/lub niegodnych z zamówieniem produktów.

Zespół Facetaria.pl
facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro