Miseczki do golenia - Kubki do golenia - Tygle do golenia

Dla jednych miseczka do golenia, dla innych tygiel lub kubek do golenia. Ten niepozorny przedmiot to prawdziwa klasyka i jakie ułatwienie w goleniu! Jeśli chcesz być dobrze przygotowany do golenia na mokro i znacząco ułatwić sobie wyrobienie najlepszej jakości piany do golenia, skorzystaj z pomocy tego małego naczynia.

Czytaj więcej poniżej

Naczynie do golenia

Miseczka do golenia, zwana także kubeczkiem lub tyglem to naczynie niewielkich rozmiarów, które przydaje się podczas golenia na mokro – gdy używamy do tego celu mydła do golenia bądź kremu. Miseczki mogą służyć zarówno do przechowywania mydeł (nie zawsze kupujemy je w komplecie z naczyniem), jak i do wyrabiania piany pędzlem. Gdy stosujemy mydło, możemy włożyć je do miseczki, a następnie zmoczonym delikatnie pędzlem zacząć wyrabiać na nim pianę. Możemy też pianę tworzyć bez wkładania mydła. Wówczas mokrym pędzlem nabieramy niewielką ilość mydła i zaczynamy „ubijać” pianę w tygielku. Są też tygle dwukomorowe – w jednej trzymamy mydło, w drugiej wyrabiamy pianę lub odkładamy do niej pędzel podczas golenia.

Tygiel do golenia posłuży nam także wtedy, gdy do wyrobienia piany używamy kremu do golenia. Wówczas wystarczy wycisnąć odrobinę kremu do miseczki i wilgotnym pędzlem  zacząć w niej wyrabiać pianę.

Miseczka do golenia – rodzaje

Kubek do golenia bądź miska do golenia mogą mieć różny kształt. Najbardziej popularne są zwykłe miseczki, bez uchwytów, o klasycznym kształcie. W naszej ofercie tego typu tygli znajdziecie najwięcej. Miseczki okrągłe występują w formie plastikowej, metalowej bądź porcelanowej. Są też miseczki wykonane ze szkła. Niektóre jeszcze mają formę drewnianego tygielka. Tygielek różni się od miseczki głównie tym, że ma pokrywkę. Jest więc idealny nie tylko do wyrabiania piany, ale i do przechowywania w nim mydła do golenia.

Mniej typowy, ale za to bardziej vintage, jest kubek do golenia. Cechuje się tym, że posiada uchwyt do trzymania. Jest bardzo wygodny w użyciu, a wykonany z porcelany – również niezwykle stylowy. W naszym sklepie znajdziecie również kubek plastikowy – to budżetowa wersja kubka, idealna na wyjazdy.

Tygiel do wyrabiania piany – dlaczego warto go mieć?

Dlaczego warto posiadać tygiel do wyrabiania piany? Bo znacząco ułatwia i przyspiesza golenie. Dzięki naczyniu możemy wygenerować idealną pianę, kremową i bogatą. Kształt naczynia idealnie współgra z główką pędzla do golenia, a samo wyrabianie piany jest estetyczne. Tygielek do golenia jest tak wyprofilowany, by był wygodny w użyciu – dobrze leżał w dłoni (niektóre kubki do golenia posiadają specjalny uchwyt do trzymania), miał idealną wielkość. Ścianki naczynia umożliwiają również wygodne ściąganie nadmiaru piany z pędzla.

Tygielek do golenia przyda się każdemu golącemu na mokro. To świetny pomysł na oryginalny prezent, dla kogoś, kto lubi klasykę golenia, ale też uwielbia piękne przedmioty. Bo w naszej ofercie znajdziecie również tygle, które są małymi dziełami sztuki. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów np. porcelany lub dmuchanego szkła  i prezentują się bardzo stylowo.

Miska do golenia – jaką wybrać?

Naczynie, o którym mówimy, może swym kształtem przypominać kubek do golenia albo miseczkę.  To jaki rodzaj tygla wybierzesz, zależy od upodobań. Tygle różnią się wyglądem i wielkością. Mogą być częścią całego zestawu do golenia ze stojakiem na maszynkę i pędzel, albo zupełnie odrębnymi akcesoriami. Możemy postawić na tygle stylowe, w klimacie retro lub wybrać model nowoczesny, idealnie wpisujący się w innowacyjne trendy.

Najważniejsze jednak jest to, by dobrać tygiel do golenia pod względem wielkości i kształtu, bo miseczka ma być przede wszystkim wygodna w użyciu. Jeśli chcemy zabierać ze sobą tygielek np. w podróż, nie kupujmy porcelanowej miseczki, którą można uszkodzić. O wiele lepszym wyborem będzie miseczka metalowa lub plastikowa. Można też dobrać miseczkę do posiadanej maszynki lub pędzla do golenia – wielu producentów ma swojej ofercie całe serie tego typu akcesoriów. Na koniec dobrze jest wspomnieć o budżecie. Miska do golenia potrafi kosztować kilkanaście złotych, ale też i kilkaset. Wszystko zależy od materiału wykonania i luksusowości tego przedmiotu.

W naszej ofercie znajdziecie miski, tygle i kubki do golenia najlepszych, sprawdzonych producentów słynących z kosmetyków i akcesoriów do golenia. Muhle, Merkur, Edwin Jagger, Saponificio Varesino, Proraso czy Omega to same kultowe marki cenione na całym świecie. Słyną z wybitnych i luksusowych produktów takich pędzle do golenia, maszynki czy też wysokiej jakości kosmetyków dla mężczyzn. Jeśli najlepsze miseczki do golenia, to tylko w Facetarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie pomożemy Ci wybrać idealny tygiel do golenia.

Aktywne filtry

Muhle RN4 Kubek do golenia porcelana biały

Kubek do golenia z porcelany Muhle RN4: 

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 139,99 zł
 • Bestseller
Edwin Jagger RN47 Kubek do golenia porcelana o kolorze kości słoniowej
0 1 2 3 4 (1)
Cena: 179,99 zł
 • Bestseller
Muhle RN6CHROM metalowa miseczka do golenia

Muhle RN6 miseczka do golenia. Poręczna i elegancka. 

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 89,99 zł
 • Bestseller
Edwin Jagger RN46 Kubek do golenia czarna porcelana

Kubek do golenia z porcelany. Czarny.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 179,99 zł
 • Bestseller
Goodfellas Smile czarna miseczka do golenia

Duża misa do golenia z uchwytem na pędzel. Czarna.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 47,99 zł
Goodfellas Smile granatowa miseczka do golenia

Duża misa do golenia z uchwytem na pędzel. Granatowa.

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 47,99 zł
 • Nowy
Goodfellas Smile biała miseczka do golenia

Duża misa do golenia z uchwytem na pędzel. Biało kremowa.

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 47,99 zł
PRORASO kubek do golenia

Do wyrabiania piany do golenia.

0 1 2 3 4 (3)
Cena: 39,99 zł
Omega CZARNA miseczka do golenia

Nowość od Omega. Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor czarny

0 1 2 3 4 (2)
Cena: 19,99 zł
 • Bestseller
Omega BIAŁA miseczka do golenia

21Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor biały.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 19,99 zł
Omega AMARANT miseczka do golenia

Nowość od Omega. Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor ciemny Amarant.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 21,99 zł
Omega CZERWONA miseczka do golenia

Nowość od Omega. Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor czerwony.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 19,99 zł
 • Bestseller
Omega SREBRNO-BIAŁA miseczka do golenia

Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor srebrno-biały.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 27,99 zł
Omega ZŁOTO-BIAŁA miseczka do golenia

Praktyczna plastikowa miseczka do wyrabiania piany. Kolor złoto-biały.

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 29,99 zł
Merkur Solingen miseczka do golenia ze szkła dmuchanego ustami

Szklana miseczka do golenia Merkur Solingen. Szkło matowane. Wykonana ręcznie ze szkła dmuchango ustami. Na miseczce logo producenta MERKUR...

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 269,99 zł
Muhle RN11 Miseczka do golenia porcelana biała, platynowy brzeg

Miseczka do golenia z porcelany Muhle RN16: 

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 124,99 zł
 • Bestseller
Muhle RN16 Miseczka do golenia porcelana czarna, platynowy brzeg

Miseczka do golenia z porcelany Muhle RN16: 

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 144,99 zł
 • Bestseller
Muhle RN46 Kubek do golenia porcelana czarny

Kubek do golenia z porcelany RN 46. 

0 1 2 3 4 (2)
Cena: 179,99 zł
 • Czekamy na dostawę
 • Bestseller
Edwin Jagger RN6 Miseczka do golenia, stal nierdzewna

Miseczka do golenia ze stali nierdzewnej polerowanej Edwin Jagger RN6. 

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 99,99 zł
 • Czekamy na dostawę
 • Bestseller
Muhle RN5 naczynie do wyrabiania piany, biała porcelana

Praktycze i eleganckie akcesorium do wyrabiania piany.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 124,99 zł
 • Czekamy na dostawę