Katalog

  Aby skorzystać z filtrów zaznacz kratkę wyboru i/lub ustaw zakres cen a następnie naciśnij przycisk poniżej "ZASTOSUJ FILTRY"

  Nasze rekomendacje

  Our recommendations

  Kremy męskie i balsamy do twarzy i ciała

  Męska skóra w porównaniu ze skórą kobiet jest grubsza, ma większe pory i jest bardziej skłonna do przetłuszczania (wydziela więcej sebum). Dlatego też kosmetyki do twarzy dla mężczyzn będą różniły się od tych dla kobiet.

  Czytaj więcej poniżej

  Krem do twarzy i balsam do ciała - kosmetyki dla mężczyzn

  >Z czego biorą się takie różnice? Jest to głównie wynik różnic hormonalnych. Kolejną istotną różnicą ze względu na płeć jest podatność męskiej skóry na podrażnienia powodowane codziennym goleniem, które powoduje mikro uszkodzenia skóry i jej nadmierne przesuszenie. Te kluczowe różnice dały początek stworzeniu odrębnych kosmetyków dla męskich potrzeb i wymagań, w tym kremów męskich

  Dzięki temu, że skóra mężczyzny jest grubsza, zatrzymuje ona więcej wilgoci co wpływa korzystnie na jej jędrność i napięcie, a tym samym gładkość i większą odporność na powstawanie zmarszczek. Jednak każdy kij ma dwa końce, skóra mężczyzny dłużej opiera się objawom starzenia w postaci zmarszczek ale kiedy zaczynają już one się pojawiać, są one niestety głębsze i wyraźniejsze niż u kobiet. Z kolei goląc się każdorazowo usuwamy 2 warstwy naskórka bezpośrednio zwiększając przesuszenie skóry oraz ekspozycję na zakażenia, czego skutkiem są zaczerwienia i stany zapalne. Nie ma co rwać włosów z głowy, a warto po prostu zapobiegać i wprowadzić do męskiej łazienki, oprócz balsamu czy wody po goleniu, odpowiedni krem męski lub balsam nawilżający do twarzy, dedykowany męskim potrzebom oczywiście, a przede wszystkim potrzebie nawilżania skóry.

  Nawilżające kosmetyki męskie do twarzy 

  Nawilżające kremy męskie do twarzy stosujemy w każdym wieku, im wcześniej tym lepiej. Dobry krem męski lub balsam kosztuje co najmniej kilkadziesiąt złotych, co nie koniecznie jest dla faceta kręcącym wydatkiem, ale starcza co najmniej na kilka miesięcy, więc nie rujnuje domowego budżetu i można to jakoś przeboleć. Zresztą już po kilku dniach stosowania kremu męskiego odczuwając różnicę w napięciu i gładkości skóry naszej twarzy, poczucie komfortu szybko wynagradza nam poniesioną inwestycję. Polecamy również stosowanie kremu męskiego na noc.

  Polecamy szczególnie ultraskoncentrowane kremy meskie men-u, zaawansowane technologicznie kosmetyki Baxter of California, Muhle Organic, Edwin Jagger, Lea, MilMil, Biofresh i Proraso oraz tradycyjne kosmetyki w tym kremy męskie dla gentlemanów Truefitt & Hill, Taylor of Old Bond Street, Dr Harris.

  Pokazuje 0 - 31 z 31 elementów

  facetaria.pl

  Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku