Akcesoria i kosmetyki do modelowania zarostu

Modelowanie zarostu można powierzyć profesjonaliście, czyli zawodowemu barberowi, albo zająć się tym samodzielnie, w warunkach domowych. Nie jest to trudne, jeśli wyposażymy się w odpowiednie akcesoria do wąsów i brody np. takie jak maszynka do brody.

Czytaj więcej poniżej

Podstawy modelowania zarostu - techniki i narzędzia

Modelowanie zarostu to nic innego jak nadawanie brodzie i wąsom stylowego kształtu. Jak wiadomo, zarost bardzo szybko rośnie i bez regularnego modelowania traci urok. Zaczyna zarastać  twarz i szyję, także w miejscach, w których nie powinno go być. Jak sobie z tym poradzić? Można iść do salonu fryzjerskiego dla mężczyzn i poprosić o modelowanie zarostu albo zająć się tym samodzielnie. Nie wymaga to dużej trudności, a jedynie posiadania odpowiednich narzędzi takich jak: maszynka do stylizacji brody, maszynka do przycinania brody lub podgalarka do zarostu.

Czy tylko barber używa brzytwy?

Jeśli udamy się do barbera, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że do modelowania zarostu, użyje on brzytwy do brody. Maszynka do stylizacji zarostu będzie na drugim miejscu. Brzytwa to narzędzie bardzo popularne w salonie barberskim, bo jest bardzo precyzyjne i umiejętne obchodzenie się z nim sprawia, że podgolenie zarostu będzie wykonane idealnie. Jeśli mamy więc wprawę w posługiwaniu się tym narzędziem, możemy użyć brzytwy do brody samodzielnie i postawić na modelowanie zarostu w warunkach domowych. W naszej ofercie, poza klasycznymi narzędziami, znajdziecie również łatwiejsze w obsłudze brzytwy do brody shavette. Jest to taki rodzaj brzytew, które zamiast klasycznego ostrza posiadają ostrze wymienne w postaci połówek żyletek. Te brzytwy do brody to więc coś pomiędzy klasyczną brzytwą a maszynką na żyletki. Przykładem takiej brzytwy jest Dovo Shavette.

Maszynki do modelowania zarostu

Najpopularniejsze jednak do podgalania zarostu są maszynki do brody. Maszynka do modelowania brody ma umożliwić całkowite zgolenie zbędnego zarostu w miejscach niepożądanych. Najczęściej są to trudne do golenia przestrzenie na ciele takie jak: policzki, okolice nosa, okolice uszu i szyja. Można oczywiście próbować zgolić zbędny zarost zwykłą maszynką na żyletki, ale o wiele lepsza w tym przypadku okazuje się specjalna maszynka do podgalania brody. Ta maszynka do modelowania ma nietypowy wygląd, bo głowica jest mniejsza i ma kształt trapezu. Jest tak skonstruowana, by łatwo docierała do trudno dostępnych miejsc i skutecznie usuwała włoski tuż przy skórze. Ten rodzaj maszynki do zarostu sprawdza się również przy podgalaniu brwi.

Różnorodność maszynek do podcinania i modelowania

Poza zgalaniem zarostu z miejsc wykraczających poza linię brody, do modelowania zarostu przydadzą się również maszynki do podcinania brody. Zwykle mają one postać elektrycznych trymerów, które pozwalają ściąć zarost nieco z długości. Korzystanie z tego akcesorium jest proste. Każda maszynka do podcinania zarostu ma możliwość ustawienia pożądanej wysokości ścięcia włoska. Dzięki temu nie trzeba się martwić o równe podcięcie, a jedynie o poprowadzenie maszynki do podcinania brody przez całą powierzchnię zarostu. Maszynka do podcinania brody jest jedną z możliwości skrócenia zarostu. Inną, już trudniejszą, jest użycie nożyczek do brody i wąsów. Nożyczki wymagają już jednak umiejętności i precyzji. Modelowanie wąsów czy brody przy pomocy nożyczek wymaga wprawy, bo wystarczy jeden zły ruch, by zarost został ścięty zbyt krótko, co rodzi problem z brakiem symetrii. W zestawieniu nożyczek z maszynką maszynka do przycinania zarostu wypada lepiej pod kątem łatwości i szybkości modelowania zarostu.

Kosmetyki wspomagające modelowanie zarostu

Modelowanie zarostu to jednak nie tylko maszynka do brody czy też maszynka do wąsów. Bardzo ważne w pielęgnacji zarostu są bowiem kosmetyki, które to modelowanie ułatwiają. W naszej ofercie znajdziecie produkty, które zwiększają np. ślizg ostrza po skórze i nie wymagają używania pędzla do golenia. Są to kosmetyki do golenia bez pędzla nie wymagające wyrabiania piany czy też specjalne olejki do golenia. Po podgoleniu zarostu przydadzą się również kosmetyki po goleniu, które przyniosą ulgę skórze i zadbają o jej kondycję. Tutaj polecamy w szczególności toniki do golenia, które mają działanie nawilżające, kojące i odżywcze.

Akcesoria ułatwiające modelowanie zarostu

Modelowanie zarostu znacznie ułatwią też inne akcesoria do wąsów i brody. Typowym must have jest grzebień do precyzyjnego golenia np. z serii Rockwell Barbershop. Grzebień ma nietypowy kształt, który przyłożony do twarzy wyznacza idealną linię zarostu. Jednocześnie stanowi dobre narzędzie do rozczesywania brody czy wąsów przed podgalaniem. Pomaga też w samym procesie modelowania zarostu, jeśli używamy do tego nożyczek. Fajnym gadżetem przy modelowaniu zarostu jest również specjalna peleryna do podcinania brody, która chroni przed zabrudzeniem obciętymi włoskami podczas używania maszynki.

Wybierz najlepsze produkty do modelowania wąsów i brody

Modelowanie wąsów i brody jest konieczne, jeśli chcemy, by zarost był zawsze modny i stylowy. Pozostawienie brody i wąsów samym sobie i ograniczenie ich pielęgnacji tylko do zapuszczania i czesania nie wystarczy. Stąd rosnąca popularność wszelkiego rodzaju akcesoriów i kosmetyków  takich jak: maszynka do podgalania brody czy też brzytwy do brody. Warto wiedzieć, że najlepsze produkty z kategorii modelowanie wąsów i brody znajdziecie w sklepie Facetaria.pl.

Aktywne filtry

Brzytwa na wymienne ostrza DOVO SHAVETTE 201006, satyna

Brzytwa na wymienne ostrza (połówki standardowych żyletek) oraz ostrza DOVO Shavette razor (201014). Poczuj wrażenia golenia brzytwą za...

0 1 2 3 4 (2)
Cena: 159,99 zł
  • Bestseller
Merkur Solingen maszynka do modelowania zarostu i brwi

Unikalnie urządzenie dedykowane modelowniu w zarostu i brwi

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 137,99 zł
CELLA Crema Rapida krem do golenia bez pędzla 150ml

150 ml. Krem transparentny bez pędzla. Włoski

0 1 2 3 4 (5)
Cena: 35,99 zł
  • Bestseller
LEA CLEAR DEFINER krem do golenia bez pędzla 75ml

75ml. Polecany również jako PRE SHAVE. Wzmacnia ślizg i zmiękcza twardy zarost. Cera wrażliwa.

0 1 2 3 4 (5)
Cena: 14,99 zł
Baxter of California podróżny tonik do golenia 30ml

Tonik przed i po goleniu. Wersja podróżna 30ml.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 36,99 zł
CLUBMAN Pinaud olejek do golenia 30ml

30 ml. Olejek do golenia. Duży ślizg.

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 49,99 zł
  • Bestseller
Baxter of California Tonik do golenia 120ml

120 ml. Tonik przed i po goleniu.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 89,99 zł
  • Bestseller
LS&B ARGAN SHAVE & BEARD OIL olejek arganowy 50ml

50ml. Olejek Arganowy z ultra ślizgiem. Pomaga zmniejszyć wrastanie zarostu.

0 1 2 3 4 (12)
Cena: 79,99 zł
  • Bestseller
Baxter of California BSG żel do stylizacji linii zarostu 100ml
0 1 2 3 4 (0)
Cena: 84,99 zł
Muhle Contour Shave Gel żel do golenia w tubce 100ml

Seria Muhle dla brodaczy. Polecany do precyzyjnego modelowania konturów brody.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 47,99 zł
Rockwell Barbershop grzebień do modelowania brody

Ułatwia stylizację. Do precyzyjnego golenia. 2 w 1. Drewno gruszy.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 69,95 zł
  • Czekamy na dostawę
Titania 1050/9MENOP nożyczki do wąsów i brody z grzebykiem

BESTSELLER z Niemiec. Zestaw nożyczki do brody i wąsów oraz grzebyk.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 32,99 zł
  • Czekamy na dostawę
  • Bestseller
Mad Dog Texturizing Fluid - fluid zwiększający grubość włosów 100ml
0 1 2 3 4 (0)
Cena: 41,99 zł
  • Czekamy na dostawę