Pęsety prercyzyjne, punktowe, proste, do brwi

Pęseta to jedno z tych akcesoriów, które mężczyznom bardziej kojarzy się wyciąganiem drzazg niż z męską pielęgnacją. A przecież jest to przedmiot o szerokim zastosowaniu i w kosmetyczce zarówno kobiety, jak i mężczyzny – może pełnić bardzo ważną rolę. Czym są pęsety precyzyjne i jaka powinna być dobra pęseta do brwi – wyjaśniamy poniżej.

Czytaj więcej poniżej

Pęseta - co to takiego?

Pęseta to rodzaj małych szczypczyków stosowanych głównie w kosmetyce, choć z pęsetą mają do czynienia również np. lekarze czy zegarmistrzowie. W każdym jednak przypadku pęseta ma jedno, to samo kluczowe zadanie – pozwala uchwycić bardzo drobny przedmiot w sposób precyzyjny, w czasie gdy zawodzą nas dłonie. Pęsety posiadają sprężyste ramiona, które trzyma się w dłoni, między palcami i dzięki temu w łatwy sposób nimi manipuluje. Odpowiednio zakończone szczypczyki sprawiają, że chwyt pęsety jest bardzo precyzyjny, a dzięki sile dłoni – również bardzo stabilny i mocny.

Do czego służy?

Pęsety w kosmetyce zwykle wykorzystuje się do regulacji owłosienia na twarzy, ale nie tylko. Małe, kosmetyczne pęsety do brwi umożliwiają uchwycenie nawet króciutkiego włoska i precyzyjne jego wyrwanie.  Przy pomocy pęsety możemy więc wyrwać pojedyncze włoski tworzące brwi, usunąć krnąbrny siwy włos na głowie, albo zlikwidować pojedynczy włos, który wyrósł po prostu w niepożądanym miejscu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pęseta świetnie sobie radzi również w usuwaniu małych drzazg spod skóry.

Mała pęseta idealna na wyjazdy!

W kosmetyce zwykle stosujemy pęsetę o niewielkim rozmiarze. Mała pęseta jest wystarczająca, by poradzić sobie z regulacją brwi, a przy tym można ją łatwo schować w niewielkiej kosmetyczce. Pęsety możemy nabyć jako oddzielne produkty, albo kupić je w zestawie. Bardzo popularne są zestawy kosmetyczne z akcesoriami do pielęgnacji paznokci (zestawy do manicure), w których również znajdziemy pęsety o rozmaitych wielkościach i kształtach. Taki zestaw bardzo dobrze sprawdza się na wyjazdach, jako wyposażenie bagażu podróżnego. Pozwala zachować najwyższe standardy pielęgnacyjne również poza domem. Zestaw może być również świetnym pomysłem na prezent, bo wygląda bardzo stylowo i elegancko. W naszym sklepie znajdziesz luksusowe zestawy do paznokci, w pięknych skórzanych etui – idealne na prezent dla eleganckiego mężczyzny lub kobiety.

Pęseta do brwi – rodzaje

Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju tego narzędzia. Pęsety różnią się między sobą przede wszystkim wielkością. Możemy kupić duże, jak i małe pęsety. Mniejszy rozmiar pęset – 8 centymetrów świetnie sprawdza się w użyciu kobiet lub mężczyzn z małymi dłońmi. Większy rozmiar pęsety to już wymiar ponad 10 centymetrów długości – najlepszy wybór dla panów o dużych dłoniach. Wielkość pęsety należy dobrać właśnie do swoich dłoni, by akcesorium było wygodne w użyciu.

Pęsety różnią się między sobą także wyglądem. Nie są to diametralne różnice, bo każda pęseta do brwi ma podobny, podłużny kształt i jest wykonana ze stali nierdzewnej. Są jednak pęsety węższe albo szersze, zdobione na powierzchni lub całkiem gładkie, o cieńszych lub grubszych ramionach, z połyskiem lub w matowym wykończeniu. To niby niuanse, ale dla niektórych mają znaczenie. Ważniejszy jest jednak kształt zakończenia szczypczyków. Wyróżniamy pęsety precyzyjne proste, ukośne lub punktowe. Najostrzejsze zakończenie ma pęseta precyzyjna - punktowa. Jest ona najbardziej precyzyjna, ale też wymaga bardzo uważnego stosowania, gdyż jej ostre zakończenie może być powodem zranienia skóry. Pęseta punktowa służy do usuwania pojedynczych włosków, również trudno dostępnych lub bardzo krótkich. Najpopularniejsze są pęsety ukośne lub proste. Szczypczyki są na końcówce ścięte, dzięki czemu mogą za jednym razem usunąć nie jeden, a kilka włosków. To najlepsze pęsety do regulacji gęstych brwi.

W naszej ofercie znajdziecie również bardzo specjalistyczne pęsety dla diabetyków. Są to akcesoria dedykowane osobom z cukrzycą. Jak wiadomo, chorzy na tę chorobę muszą bardzo uważać na wszelkie zranienia skóry ze względu na długi proces gojenia. Dlatego akcesoria do pielęgnacji powinny być bezpieczne w użyciu. Pęsety dla diabetyków mają zaokrągloną końcówkę szczypiec. Nie jest ona może tak precyzyjna, jak w innych pęsetach, ale za to chroni skórę przed przypadkowym zranieniem.

Pęsety precyzyjne – którą wybrać?

Polecamy pęsety ze stali nierdzewnej i pęsety metalowe dostępne w naszej ofercie. W Facetarii znajdziecie pęsety od najlepszych marek takich jak Timor Solingen, Titania, Credo Solingen. To uznani producenci tego typu akcesoriów, które znajdują swoje zastosowanie również w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Pęseta nie jest drogim produktem, a gdy wybierzecie ją u nas, będzie służyć wiele lat. Jeśli zdecydujecie się na zakup, pamiętajcie, by stosować ją zgodnie z przeznaczeniem. Pęsety precyzyjne kosmetyczne powinny być wykorzystywane do usuwania zbędnych włosków, ewentualnie drzazg. Nie należy ich używać jako narzędzia, bo po pierwsze – szybko się zniszczą, a po drugie – powstanie ryzyko zakażenia.

 

Aktywne filtry

Titania Solingen pęseta prosta 8 cm

8 cm. Pęseta metalowa prosta. Titania Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 4,99 zł
Credo Solingen pęseta punktowa, stal nierdzewna

9,5 cm. Precyzyjna pęseta punktowa. Stal nierdzewna. Credo Solingen. 

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 35,99 zł
Credo Solingen pęseta dla diabetyków

8 cm. Pęseta dla diabetyków. Credo Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 12,99 zł
Credo Solingen pęseta prosta, stal nierdzewna

9,5 cm. Precyzyjna pęseta prosta. Stal nierdzewna. Credo Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 35,99 zł
Timor Solingen 64745 pęseta 4 cale

10,16 cm. Pęseta prosta. Stal nierdzewna. Timor Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 13,99 zł
Credo Solingen pęseta ukośna, stal nierdzewna

9,5 cm. Precyzyjna pęseta ukośna. Stal nierdzewna. Credo Solingen.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 35,99 zł
  • Czekamy na dostawę