Żele do włosów dla mężczyzn

Czym kierować się przy wyborze żelu do włosów dla mężczyzn? Warto zwrócić uwagę w opisie, czy dany żel nie łuszczy się, nie przetłuszcza i nie obciąża włosów. Takie są żele do włosów męskich w naszej ofercie!

Czytaj więcej poniżej

Co zawiera dobry żel do włosów dla mężczyzn?

Dobry i mocny żel do włosów męskich często dodatkowo zawiera naturalne wyciągi roślinne. Żel do włosów może też zawierać alkohol w składzie. Te bez alkoholu na pewno będą mniej wysuszały włosy. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia dla włosów przetłuszczających się, natomiast warto o tym pamiętać przy włosach suchych i skłonnych do przesuszania. Klasyczny żel do włosów to alternatywa dla tych, którym pomady do włosów okazują się nie wystarczająco mocne w chwycie. Pomady i żele mają podobną galaretowatą postać, jednakże żele zapewniają znacznie mocniejszy chwyt.

Polecane żele do włosów dla mężczyzn

W naszej ofercie polecamy sprawdzone żele do włosów dla mężczyzn stosowane przez stylistów i barberów w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Na szczególną uwagę zasługują żele amerykańskich producentów Clubman Pinaud i American Crew, a także angielski żel do włosów Bluebeards Revenge. Bestsellerami nie tylko we Włoszech, ale na świecie są włoski żel i brylantyna do włosów Tenax oraz wyjątkowy żel w płynie z proteinami zwiększający objętość włosów angielskiego producenta LS&B.

Żele do włosów to najpopularniejsze kosmetyki do stylizacji fryzury. W naszej ofercie znajdziecie najwyższej jakości żele do włosów, które nie obciążają fryzury, a w zamian wpływają na ich najlepszy wygląd.

Jakie żele do włosów warto wybrać?

Żel do włosów to bardzo popularny kosmetyk do układania fryzury. Jest powszechnie dostępny i bezproblemowy w użytkowaniu, dzięki swojej zwykle galaretowatej konsystencji. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda fryzura wymaga użycia akurat tego kosmetyku do stylizacji. Żele do włosów nie są wskazane dla osób z problemami nadmiernego łojotoku na głowie ani fryzur, które nie wymagają trwałego i sztywnego utrwalenia. Żel w swojej mocy utrwalającej plasuje się wyżej niż np. pomady do stylizacji włosów czy puder do stylizacji, dlatego, zanim użyjesz tego kosmetyku, zapoznaj się z konkretnym produktem, a najlepiej poproś o poradę swojego fryzjera. On najlepiej wie, czy żel do włosów to produkt dla ciebie.

Żele do włosów – jakie najlepsze?

Warto postawić na dobrego producenta, bo za tym idzie wysoka jakość kosmetyku. Dobry żel do włosów nie powinien spływać z włosów ani ich bardzo obciążać. Wręcz przeciwnie, dobry żel do włosów odpowiednio wtarty potrafi zwiększyć objętość fryzury. Po jakimś czasie nie powinien się także łuszczyć. Dobrze, gdy łatwo się go zmywa samą wodą. Warto zwrócić uwagę na skład produktu. Najlepsze żele do włosów to te, które oparte są na naturalnych składnikach, powstają na bazie wody i nie zawierają alkoholu niszczącego nasze włosy. Dobry żel do stylizacji dba o zdrowie włosów, stąd w składzie niektórych produktów znajdziemy np. proteiny, keratynę, szałwię, żeń-szeń czy wyciąg z aloesu. Co więcej, niektóre żele do włosów dodatkowo zapewniają naszym fryzurom ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Żele do włosów – rodzaje

W naszym sklepie znajdziecie duży wybór żelów do włosów. Wszystkie produkty są najwyższej jakości, często stosowane przez samych barberów w salonach. Żele różnią się między sobą stopniem utrwalania. Możemy wybrać mniej lub bardziej utrwalający i tym samym usztywniający włosy kosmetyk. Poza stopniem utrwalenia, żele do włosów mogą różnić się wykończeniem fryzury. Niektóre żele pozostawiają na włosach połysk, inne są lekko matowe – wszystko zależy od twoich oczekiwań dotyczących fryzury. Spośród oferty możesz wybrać żel do włosów w rozmaitych opakowaniach – od klasycznych tygielków czy słoiczków, przez tubki, aż po nowoczesne aplikatory z pompką. Jeśli szukasz żelu do włosów o dużej wydajności, możesz zamówić powiększone opakowanie XXL, które starczy na bardzo długo.

Najlepsze żele do włosów oferują znani i cenieni producenci kosmetyków dla mężczyzn np. LS&B specjalizujący się w pielęgnacji męskich włosów. Szczególnie polecamy  żele do włosów American Crew, które zapewniają różny stopień utrwalenia i wykończenia fryzury, albo bardziej klasyczne – żele do włosów Clubman Pinaud. Ciekawym rozwiązaniem jest kosmetyk Mad Dog, który łączy w sobie cechy żelu i wosku do stylizacji.

Aktywne filtry

CLUBMAN Pinaud - męski żel do stylizacji włosów, mocne utrwalenie 453g

XXL! 453g. Mocne utrwalenie. Lekki połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 41,99 zł
American Crew Classic Superglue EH Styling Gel żel do stylizacji 100ml

100ml. Bardzo sztywne utrwalenie. Wysoki połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 34,99 zł
CLUBMAN Pinaud Hard to hold SG - męski żel do stylizacji włosów, mocne utrwalenie 453g

XXL! 453g. Włosy trudne do usztywnienia. Wysoki połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 41,99 zł
CLUBMAN Pinaud SG - męski żel do stylizacji włosów 453g

XXL! 453g. Średnie utrwalenie. Lekki połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 41,99 zł
CLUBMAN Pinaud SG - męski żel do stylizacji włosów w tubce 106g

106g. Średnie utrwalenie. Lekki połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 27,99 zł
American Crew Classic FH Styling Gel żel do stylizacji 250ml

250ml. Mocne utrwalenie. Z połyskiem. USA

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 34,99 zł
JnL Pomada Żelowa Neptune 100ml

Pomada żelowa z woskiem. Elastyczna. Z olejkiem arganowym. Wygodna aplikacja.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 74,99 zł
CLUBMAN Pinaud Exterme Hold SG - męski żel do stylizacji włosów, ekstremalne utrwalenie 453g

453g. Duży pojemnik. Mocne usztywnienie krótkich męskich fryzur. Made in USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 54,99 zł
Intesa Wet Look Extra Strong - żel do stylizacji włosów 150ml

150ml. Ekstra strong. Wet look. Z witaminą PP i filtrem UV.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 9,99 zł
  • Nowy
Proraso Tenax żel do włosów 100ml

100ml. Ekstra mocne utrwalenie. Wysoki połysk. Włoski.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 44,99 zł
  • Czekamy na dostawę
LS&B Freestyl Protein Gel - żel do włosów 100ml

100ml. Żel do stylizacji zwiększający objętość włosów, utrwala i unosi u nasady.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 47,99 zł
  • Czekamy na dostawę
American Crew Classic LH Styling Gel żel do stylizacji 250ml

250ml. Lekkie utrwalenie. Delikatny połysk. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 32,99 zł
  • Czekamy na dostawę