Nasze rekomendacje

Our recommendations

Głowice i rączki maszynek

Głowice i rączki maszynek

Ogromną zaletą klasycznych maszynek na żyletki jest to, że możemy w nich wymieniać dowolne elementy. Najpopularniejsze wymienne części to rączki do maszynki do golenia oraz głowica do maszynki do golenia. W naszej ofercie znajdziesz oba te produkty w różnych wariantach.

Maszynki do golenia na żyletki mają wiele atutów. Jednym z nich jest fakt, że zakupioną maszynkę możemy modyfikować dzięki wymiennym częściom. Umożliwia nam to odnowienie wieloletniej maszynki, zmianę jej wyglądu, ale też wpływa na jej niektóre funkcjonalności. 

Rączki do maszynki na żyletki

Rączka maszynki pełni znaczącą rolę w goleniu. Pozwala nam jak najlepiej chwycić narzędzie i wygodnie je użytkować. Rączki do maszynki do golenia mają wiele funkcji. Są elementem umożliwiającym łatwy i stabilny chwyt podczas golenia, ale też pełnią rolę estetyczną, dekoracyjną. Dostępne rączki do maszynki na żyletki to prawdziwe dzieła sztuki. Wykonane są z różnych materiałów, również bardzo luksusowych jak np. egzotyczne drewno czy zwierzęce poroże. Występują w rozmaitych kolorach, różnią się też między sobą strukturą. Możemy znaleźć maszynki do golenia z uchwytami gładkimi, zaokrąglonymi, albo kanciastymi. Z gładką powierzchnią lub perforowaną. Uchwyty mogą mieć również różne kształty – nie zawsze są to wąskie, proste rączki. Czasem mamy do czynienia z uchwytami pogrubionymi na środku lub zwężającymi się ku dołowi.

Rączki do maszynki do golenia różnią się również wielkością, długością. Długie uchwyty maszynek są dedykowane mężczyznom o dużych dłoniach.

Najważniejsze to znaleźć taki uchwyt, który będzie idealnie leżał w naszej dłoni i sprzyjał komfortowi golenia. No i oczywiście musi się też nam podobać.

Rączki do maszynki do golenia

W naszej ofercie znajdziecie kilka modeli rączek do maszynek do golenia. Największą popularnością cieszą się stalowe rączki, dość masywne, dobrze leżące w dłoni. Dla mężczyzn lubiących maszynki o lekkiej wadze z kolei najlepiej sprawdzają się uchwyty aluminiowe. Wymieniając uchwyt w maszynce, pamiętajcie, by dobrać go do danego modelu maszynki żeby pasował. Nie ma uchwytów uniwersalnych do wszystkich rodzajów maszynek żyletkowych, dlatego trzeba zwracać uwagę na konkretny model. Jeśli dobór uchwytu do maszynki jest trudny, najlepiej skontaktować się z naszymi sprzedawcami, którzy doradzą właściwy zakup.

Głowica do maszynki do golenia

Głowica do maszynki na żyletki to najważniejszy element naszego przyrządu do golenia. Odpowiada za jakość golenia w największym stopniu. Odpowiednia głowica w maszynce umożliwia nam idealne zgolenie zarostu tuż przy skórze i gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Wybór głowic do maszynek do golenia jest ogromny, bo ilość rodzajów głowic jest znacząca. Głowice mogą się od siebie różnić wielkością, kolorem, ale przede wszystkim ilością elementów składowych, różną ekspozycją ostrza, poziomem agresywności itd.

Najczęściej głowica do maszynki na żyletki jest wymieniana, gdy użytkujący maszynkę potrzebują bardziej zaawansowanych możliwości maszynki. Zwykle łagodną głowicę wymienia się na bardziej agresywną, która pozwala na efektywniejsze golenie. To rozwiązanie wybierane przez panów, którzy świetnie opanowali już sztukę golenia się na mokro żyletką i chcą wejść na poziom wyżej.

Głowicę można również wymienić, gdy dojdzie do uszkodzenia starej. To zawsze niższy koszt niż zakup nowej maszynki do golenia. Bardzo często mężczyźni wymieniają głowicę w maszynkach swoich ojców lub dziadków. Taka pamiątka rodzinna to skarb. Wystarczy zmienić głowicę, by można było korzystać z funkcjonalności bardzo starego przedmiotu.

Głowica do maszynki na żyletki

W naszej ofercie znajdziecie różnorodne głowice do maszynek. Sprzedajemy między innymi:

 

  •         głowice do maszynek z zamkniętym grzebieniem
  •         głowice do maszynek z grzebieniem otwartym
  •         głowice do maszynek asymetrycznych typu Slant
  •         elementy składowe głowicy takie jak: dekielek czy płytka wewnętrzna.

 

Głowice z zamkniętym grzebieniem zapewniają łagodne i bezpieczne golenie. Zwykle wybierane są przez mężczyzn golących się codziennie, posiadających krótki zarost. Głowice z otwartym grzebieniem to już bardziej zaawansowane golenie. Ten rodzaj głowicy umożliwia golenie bardziej agresywne, ale też i efektywniejsze. Dedykowany jest osobom mającym wprawę w goleniu maszynką żyletkową oraz posiadającym obfity zarost.

W naszym sklepie można znaleźć również głowice asymetryczne. Taka głowica pozwala na golenie pod różnym kątem nachylenia, co sprawia, że jest bardzo efektywna, ale też dość agresywna.

Facetaria.pl oferuje także – poza całymi podzespołami głowic – również elementy pojedyncze. To idealne rozwiązanie, gdy uszkodzeniu ulegnie w naszej maszynce tylko jedna część z głowicy. Nie trzeba więc wymieniać całości, a zamiast tego wystarczy dokupić nową płytkę czy dekielek.

Pamiętajcie, że głowice do maszynki na żyletki muszą być dobrane do konkretnego modelu maszynki. Wiele głowic jest dość uniwersalnych i pasuje do wielu modeli, ale mimo wszystko należy sprawdzić, czy dany rodzaj jest dedykowany naszej maszynce.

Zapraszamy do naszego sklepu po najlepsze głowice do maszynek na żyletki oraz rączki do maszynek do golenia. Gwarantujemy ich najwyższą jakość.

Pokazuje 0 - 20 z 20 elementów

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku