Katalog

  Aby skorzystać z filtrów zaznacz kratkę wyboru i/lub ustaw zakres cen a następnie naciśnij przycisk poniżej "ZASTOSUJ FILTRY"

  Nasze rekomendacje

  Our recommendations

  Grzebienie i szczotki do brody i wąsów

  Grzebienie i szczotki do brody i wąsów to akcesoria ułatwiające codzienną pielęgnację długiego zarostu. Zarówno grzebień do wąsów i brody, jak i szczotka przydadzą się każdemu, kto chce utrzymać swój zarost w należytym porządku i w estetycznym kształcie.

  Czytaj więcej poniżej

  Co wybrać? Grzebień do brody czy szczotkę?

  Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, choć większość wąsaczy preferuje grzebień do wąsów zamiast szczotki. Grzebień bowiem świetnie się sprawdzi w przypadku zarostu niezbyt długiego i gęstego. W przypadku obfitej brody lepsza okaże się szczotka do brody, która nie będzie szarpać włosków i lepiej sobie poradzi z rozczesaniem.

  Do czego w ogóle służą szczotka i grzebień do brody?

  W pierwszej kolejności to narzędzia umożliwiające rozczesanie splątanych włosków zarostu i wystylizowanie ich. Dzięki regularnemu używaniu szczotek i grzebieni, broda czy wąsy będą mieć ładniejszą formę. Zarówno szczotki do brody, jak i grzebienie do brody podczas czesania usuwają spomiędzy włosków wszelkie zanieczyszczenia np. kurz, kawałki naskórka czy okruszki. Pełnią więc dodatkowo funkcję higieniczną.

  Szczotka do wąsów czy brody, czy też grzebień przydają się również do rozprowadzania kosmetyków na zaroście. Ich użycie sprawia, że balsam, krem, maść czy wosk docierają do wszystkich zakamarków zarostu i każdego włoska.  Nie sposób nie wspomnieć też o jeszcze jednej ważnej funkcji szczotki do brody – pobudzenia krążenia w skórze pod zarostem i wzmocnienia cebulek włosa. Używanie szczotki do brody sprawia przyjemność twarzy, która odczuwa komfortowy masaż. Takie masowanie szczeciną szczotki pobudza ukrwienie w skórze, co ma wpływ na  pobudzenie samych cebulek. Możemy tu więc mówić również o działaniu wspierającym dla wzrostu brody czy wąsów.

  Szczotka do brody, ale też i grzebień do stylizacji brody może mieć różny kształt i być wykonany z różnych materiałów. Najbardziej cenione szczotki do brody i grzebienie do brody produkuje się z prawdziwego drewna. Najczęściej jest to drewno bukowe, słynące z dużej odporności i twardości. Poza bukiem w produkcji tych akcesoriów używa się również egzotycznego drewna np. nanmu, chacate preto czy bambusa. Niekiedy drewno użyte do wyrobu szczotki do brody jest dodatkowo barwione np. na czarno, by dodać jej bardziej stylowego i męskiego wyglądu. Poza drewnem, w produkcji szczotki do czesania brody stosuje się kauczuk, gumę czy akryl.

  Szczotka do modelowania brody posiada też tzw. poduszkę. To w niej tkwi włosie szczotki. Włosie szczotki do brody to najczęściej włosie naturalne pozyskane ze szczeciny dzika. Cechą charakterystyczną tego włosia jest jego sprężystość, twardość, ale też duża wytrzymałość. Włosie po zmoczeniu nie opada i nie mięknie, a dzięki twardości przyjemnie masuje skórę.

  Zarówno szczotki do czesania brody, jak i grzebyk do wąsów mogą mieć różny kształt i formę. Najpopularniejsza szczotka do czesania brody ma kształt owalny tzw. kartacz i nie posiada typowego, wydłużonego uchwytu. Szczotki te są bardzo stylowe i wygodne w użytkowaniu. Mają również piękny wygląd. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą jednak sięgnąć po szczotki do brody, które posiadają rękojeść. Tu też jednak nie ma jednego wzorca. Mamy bowiem w ofercie szczotki do brody o rączkach profilowanych, wygiętych w łuk, prostych, a nawet dostosowanych do lewej bądź prawej dłoni. Grzebień do wąsów też może mieć inny kształt niż tradycyjne narzędzie. Grzebyk do wąsów zwykle jest krótszy od standardowego grzebienia i ma dłuższe oraz grubsze ząbki. Tu też możemy wyróżnić typowy grzebyk do brody z uchwytem lub taki bez wydłużonej rękojeści. W ofercie można znaleźć również grzebyk do wąsów składany. Ta kieszonkowa forma przyda się w szczególności w podróży, bo dzięki kompaktowemu rozmiarowi można grzebień do wąsów zabrać wszędzie ze sobą.

  Zarówno grzebień do stylizacji brody, jak i szczoteczka do brody to przedmioty bardzo stylowe. Wiele z nich wygląda niezwykle luksusowo i prestiżowo. Wytwornego sznytu dodają tym akcesoriom poza cennymi materiałami, z których je wykonano, również detale. Grzebienie do brody i szczotki do brody często posiadają grawerowanie. Ich wykończenie jest bardzo staranne. Niektóre grzebienie do brody mają np. ręcznie wygładzane zakończenia ząbków, a niektóre szczotki  do brody mają ściśle określony kąt wygięcia rękojeści, by podczas czesania pozostawała w odpowiedniej odległości od skóry. Poczucie luksusowości pogłębiają również dodatki. Niektóre szczotki do brody są sprzedawane w komplecie z materiałowymi woreczkami do ich przechowywania.

  Facetaria.pl to sklep, w którym znajdziecie największą ofertę szczotek i grzebieni do czesania zarostu. W ciągłej sprzedaży proponujemy grzebienie do brody i wąsów oraz szczotki do czesania brody najlepszych producentów, cenionych przez mężczyzn na całym świecie. Posiadamy asortyment, którego używają profesjonalni barberzy, co jest dodatkowym dowodem na to, że nasz sklep oferuje to, co najlepsze. Szczególnej uwadze proponujemy szczotki do brody i grzebienie do brody takich marek jak: Kent, Rockwell Barber, Stylowy Brodacz, Edwin Jagger.

  Pokazuje 0 - 33 z 33 elementów

  facetaria.pl

  Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku