Spraye do stylizacji włosów - mgiełki i lakiery dla mężczyzn

Kosmetyki aplikowane w postaci mgiełki czy sprayu są łatwe i wygodne w użyciu. Producenci oferują w tej formie kosmetyki do stylizacji włosów, zwiększające objętość, wygładzające, nawilżające, matujące lub nabłyszczające, zmniejszające puszystość oraz utrwalające fryzurę. Poznaj naszą ofertę, w której prezentujemy nie tylko mgiełki do włosów dla mężczyzn.

Czytaj więcej poniżej

Mgiełki i spraye do włosów męskich

Fryzura jest bardzo ważnym elementem naszego wizerunku. Dłuższe włosy wymagają codziennej stylizacji, jeśli zależy nam na ułożonej i uporządkowanej fryzurze. Nie wystarczy regularne mycie włosów szamponem, stosowanie odżywek i używanie szczotki. Warto korzystać z bogatej oferty kosmetycznej i stosować innowacyjne produkty. Użycie mgiełek i sprayów jest banalnie proste, a efekty potrafią być naprawdę spektakularne. W pielęgnacji fryzury odżywienie i stylizacja włosów pełnią ogromną rolę. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu i poprawieniu kondycji włosów zyskujemy na atrakcyjności, a nasz wizerunek jawi się jako niezwykle zadbany.

Mgiełki do włosów – co to takiego?

Mgiełki do włosów to innowacyjne kosmetyki do stosowania na fryzurę. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się lekką formułą, a ich stosowanie polega na rozpylaniu swoistej mgiełki, która swobodnie opada na włosy. Mgiełka to bardzo rozproszone i minimalne cząsteczki kosmetyku, dzięki czemu aplikacja nie obciąża fryzury i nie moczy jej.  Subtelna mgiełka rozprowadza na włosach kosmetyk w sposób efektywny i równomierny. Nie kumuluje kosmetyku w jednym miejscu, nie ma również ryzyka zbyt dużej aplikacji. Kosmetyczna mgiełka osiada na głowie i wnika w strukturę włosów, dostarczając im to, czego potrzebują.

Mgiełka do włosów – działanie

Najbardziej popularne mgiełki do włosów mają za zadanie stylizować fryzurę. Mgiełka w niektórych przypadkach jest po prostu kosmetykiem utrwalającym fryzurę jak lakier do włosów, choć dzięki swojej formule „robi” to nieco dyskretniej – nie obciąża włosów, nie usztywnia fryzury. Użycie mgiełki na włosach daje bardzo naturalny efekt, dlatego do tego kosmetyku przekonuje się coraz więcej osób. Mgiełki do włosów są często wykorzystywane w salonach fryzjerskich i większość z nas właśnie po wizycie u fryzjera odkrywa dopiero moc tego kosmetyku.

A moc mgiełka może mieć olbrzymią. Poza stylizowaniem produkt ten może mieć właściwości nawilżające, odżywcze czy zwiększające objętość. W zależności od rodzaju produktu możemy użyć mgiełki, która daje  włosom matowe wykończenie, albo wybrać produkt nadający włosom zdrowy połysk.

Spray do włosów a mgiełka do włosów

Spraye do włosów to nazwa, która jest czasem zamiennie używana w stosunku do mgiełek. Jednakże trzeba rozróżnić te produkty, bo tak jak wspomnieliśmy wyżej – mgiełka jest kosmetykiem lekkim, a spray zazwyczaj ma działanie bardziej obciążające i usztywniające. Wszystko zależy od płynu, jaki znajduje się w buteleczce. W naszej ofercie znajdziecie różne spraye do włosów – nie tylko mgiełki.

Mgiełka do włosów – jak używać?

Używanie mgiełki do włosów jest banalnie proste. Z racji formy aerozolowej nie musimy się martwić o równomierne rozprowadzenie kosmetyku na włosach. Wystarczy spryskać mgiełką włosy i następnie ułożyć je w pożądaną fryzurę, można przeczesać włosy dłońmi. Spraye można stosować zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Warto dodać, że mgiełka z racji swojej formuły, jest kosmetykiem bardzo wydajnym i nawet mała buteleczka starcza na bardzo długi czas użytkowania.

Spraye do włosów – rodzaje

Bardzo istotne jest właściwe dobranie mgiełki do włosów do swoich potrzeb. Większość produktów ma bardzo sprecyzowane działanie. I choć wszystkie spraye i mgiełki do stylizacji służą utrwalaniu fryzury, różnią się między sobą np. stopniem tego utrwalenia, usztywnienia czy połysku, jaki zostawiają na włosach. Ale mogą mieć też inne działanie, na które warto zwrócić uwagę, np. glinka w sprayu daje matowe wykończenie, a inna mgiełka nadaje włosom połysk. Innego kosmetyku też będziemy potrzebować, mając kręcone włosy, innego gdy będą proste i cienkie, wymagające podniesienia u nasady (w tym celu też można użyć sprayu do stylizacji).

Mgiełki do włosów dla mężczyzn

Mgiełki do włosów to kosmetyk, który nie powinien być obcy mężczyźnie. To bardzo dobry kosmetyk do stylizacji męskich włosów. Męska mgiełka jest łatwa w użyciu i zapewnia fryzurze świeży, ładny wygląd w każdych warunkach. Mgiełki do włosów dla mężczyzn mają niewielkie opakowania, więc można je zabrać ze sobą np. w podróż służbową. Kosmetyki te mają również ciekawe, męskie zapachy, więc i aromatem dodają atrakcyjności męskiej fryzurze.

Spraye do włosów -jakie wybrać i gdzie kupić

Najlepsze spraye do włosów dla mężczyzn znajdziecie w sklepie Facetaria.pl W naszej ofercie mamy mgiełki i spraye do stylizacji od najlepszych producentów specjalizujących się w pielęgnacji męskich włosów np. LS&B, Hairbond JTL, ale też znajdziecie kosmetyki kultowych męskich marek znanych z całej gamy luksusowych produktów dla panów np. Baxter of California, BBR. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W płynnej postaci łatwej do aplikacji można znaleźć w ofercie żele, lakiery, glinki i mgiełki. W odróżnieniu od produktów w stałej formie produkty w sprayu są gotowe do użycia bez konieczności rozcierania w dłoniach. Idealnie sprawdzają się w podróży, a na co dzień oszczędzają czas przy porannej stylizacji czy utrwaleniu fryzury. Sprawdź naszą ofertę na mgiełki do włosów dla mężczyzn!

Aktywne filtry

LS&B Supermatte Mattifying Mist - mgiełka do włosów 100g

100ml. Matująca, męska mgiełka. Lekkie utrwalenie. Angielska.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 59,99 zł
Baxter of California CES spray do włosów z efektem glinki 120ml

120 ml. Glinka w sprayu. Matująca. Mocne utrwalenie. USA.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 134,99 zł
men-u SPRAY FIX spray do stylizacji włosów 100ml

100 ml. Zwiększenie objętości i uniesienie fryzury. Angielski.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 66,99 zł
  • Wyprzedaż!
CLUBMAN Pinaud Spray do włosów 237ml

237ml. Fryzjerski spray do włosów dla mężczyzn. Mocne utrwalenie.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 37,99 zł
LS&B Freestyl Protein Gel - żel do włosów 100ml

100ml. Żel do stylizacji zwiększający objętość włosów, utrwala i unosi u nasady.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 47,99 zł
  • Czekamy na dostawę