Ałun - kamień do tamowania krwi podczas golenia

Ałun to naturalny minerał, siarczan potasowo-glinowy szeroko stosowany w medycynie i kosmetyce. Ałun jest niezwykle skuteczny w hamowaniu krwawień drobnych ran i skaleczeń. Błyskawicznie tamuje krwawienia na skutek zacięć przy goleniu.

Czytaj więcej poniżej

Kamień do tamowania krwawień, czyli ałun

Kosmetyki do golenia firmy OSMA LABORATORIES na bazie ałunu działają skutecznie łagodząco, ściągająco, przeciwzapalnie i antyseptycznie. Ałun posiada sprawdzone właściwości zabliźniające. Jego skuteczność  potwierdzają mężczyźni, którzy zastosowawszy go raz, zawsze mają go pod ręką w swoim przyborniku.

Jeśli zdarzają ci się skaleczenia i podrażnienia skóry przy goleniu przekonaj się jak skutecznie tamują krew i przyspieszają gojenie kosmetyki na bazie Ałunu. Najpopularniejszy jest blok ałunu inaczej kostka oraz ałun w sztyfcie. Dzięki właściwościom łagodzącym ałun kosmetyczny stosowany był przez pokolenia jako naturalny AFTER SHAVE. Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym kosmetyków AFTER SHAVE, ałun przede wszystkim pozostał obecny w męskiej łazience jako najskuteczniejsza pomoc w tamowaniu drobnych krwawień (tu sprawdzi się ałun w sztyfcie), gdzie jego skuteczność nadal pozostaje na pierwszym miejscu. Nikt nie wymyślił skuteczniejszego środka do zabliźniania zacięć, niż ałun w szyfcie.

Kostka Ałunu kosmetycznego doskonale sprawdza się również jako naturalny PRE SHAVE w przygotowaniu zarostu do golenia maszynką elektryczną. Przed goleniem maszynką elektryczną zarost powinien być suchy i nie zmiękczony tak aby łatwiej poddawał się mechanicznemu ścieraniu. Przetrzyj zwilżoną Kostką Ałunu miejsca twarzy przeznaczone do golenia (Ałun zadziała ściągająco) a zarost stanie się bardziej napięty i lepiej przygotowany na działanie ostrzy golarki elektrycznej. Stosuj Ałun przed każdym goleniem a szybko zauważysz, że Twoja skóra po goleniu jest wyraźnie mniej podrażniona. Po goleniu stosuj nawilżający balsam i krem jak w każdym przypadku aby zapewnić skórze odpowiednią miękkość i gładkość.

Zastosowanie ałunu do golenia

Tak więc do tamowanie drobnych skaleczeń najlepiej wybrać ałun w sztyfcie, Jeśli planujemy ałun też używać jako pre shave czy after shave to wygodniejsza będzie kostka. Kostka jest również bardziej trwała i mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż ałun w sztyfcie, który może się dość łatwo złamać przy odrobinie nieuwagi.

Wybór dobrej jakości maszynki to podstawa. Równie istotne jest jednak to, aby zadbać o właściwą higienę i pielęgnację męskiej skóry. Z myślą o mężczyznach zastanawiających się nad tym, gdzie kupić naturalny preparat do tamowania krwi, przygotowaliśmy szeroki wybór produktów tego typu w naszym sklepie internetowym.

Wystarczy jeden, niepewny ruch ręką, aby spowodować skaleczenie prowadzące do niekontrolowanego krwawienia. Nie da się tego uniknąć, nawet używając dobrej klasy narzędzi do golenia. Podobne wypadki zdarzają się często i w najmniej dogodnych momentach, na przykład tuż przed wyjściem do pracy. Z tego względu warto w takich sytuacjach działać naprawdę szybko.

Jak działa ałun kosmetyczny

Dzięki specjalnym akcesoriom tamowanie krwawienia po goleniu może okazać się naprawdę łatwe. Czy istnieje jednak kamień do tamowania krwi? Taki pomysł może w pierwszej chwili wydawać się niedorzeczny. Niewiele osób wie o tym, że do zatrzymania krwawienia zaleca się ałun kosmetyczny (funkcjonujący także pod nazwą ałun potasowy). Jest to naturalny kamień używany po goleniu, występujący w formie bryłki lub jako sztyft. Tradycyjnie stosuje się go także do eliminowania zapachu potu. Przejawia działanie antybakteryjne i łagodzące.

Ałun na rany to obowiązkowy element na każdej łazienkowej półce. Sięgając po produkt z naszego sklepu, Panowie na własnej skórze mogą przekonać się, jak fantastyczne właściwości posiada ałun. Kamień tego typu wykorzystują także profesjonalni barberzy.

Ałun po goleniu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to produkt występujący w przyrodzie, więc nie zawiera żadnych sztucznych i chemicznych komponentów. Ałun do tamowania krwi stanowi naturalną odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów. Ponadto ałunowy kamień po goleniu ze względu na swoje pochodzenie jest całkowicie bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry. Jeśli mężczyzna boryka się z alergią i niedoskonałościami po drogeryjnych kosmetykach, ałunowy sztyft na zacięcia po goleniu okaże się znakomitym rozwiązaniem problemu.

Ten cudowny minerał po goleniu może przybierać różną formę. W oparciu o indywidualne preferencje, proponujemy dobranie odpowiedniego rodzaju produktu dla siebie. Kamień ałunu, ałunowy sztyft do tamowania krwi lub żel z ałunem natychmiast zatrzymają krwawienie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ałun w sztyfcie, czy może preferujesz ałun żelowy – nasz sklep dysponuje artykułami wyłącznie wysokiej jakości. Ich skuteczność zawsze pozostaje na najwyższym poziomie. Za każdym razem tamowanie krwi po goleniu z użyciem ałunu okazuje się szybkie i łatwe.

Serdecznie rekomendujemy nasz kamień tamujący krwawienia. Zapraszamy także do zakupu pozostałych profesjonalnych produktów dla mężczyzn w naszym sklepie, między innymi mydła do golenia

Aktywne filtry

LEA naturalny ałun w sztyfcie 120g

120 g. Duży rozmiar XL. W wygodnym sztyfcie.

0 1 2 3 4 (12)
Cena: 21,99 zł
 • Bestseller
OSMA sztyft do tamowania krwi w kartoniku 12gr

12g. Ałun w sztyfcie w firmowym opakowaniu. Z Francji.

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 15,99 zł
 • Bestseller
Omega Naturalny kamień ałunu w sztyfcie 60g

60 g. Naturalny Ałun w sztyfcie.

0 1 2 3 4 (9)
Cena: 19,99 zł
 • Bestseller
Muhle AL1 Naturalny kamień ałunu z tasiemką 100g

100g. Muhle naturalny ałun z tasiemką.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 84,96 zł
 • Bestseller
PRORASO żel na drobne skaleczenia przy goleniu 10ml

Żel na skaleczenia 10 ml. Włoski

0 1 2 3 4 (15)
Cena: 11,99 zł
 • Bestseller
OSMA Tradition - blok ałunu w plastikowym pojemniku 100gr

100 g. Naturalny ałun. W plastikowym pudełku. Z Francji.

0 1 2 3 4 (4)
Cena: 47,99 zł
 • Bestseller
OSMA sztyft do tamowania krwi 12gr

12g. Ałun w sztyfcie z Francji.

0 1 2 3 4 (10)
Cena: 11,99 zł
 • Bestseller
OSMA ałun w sztyfcie (średnica 33 mm) plastikowe opakowanie 100 gr

100 g. Oryginalny ałun z Francji. W plastikowym sztyfcie.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 52,99 zł
 • Bestseller
IHA pałeczki z ałunem 20szt

20 szt. Jednorazowe pałeczki z Ałunem.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 2,99 zł
IHA pałeczki z ałunem 480szt (24x20)

Patyczki do tamowania zacięć przy goleniu - opakowanie zbiorcze taniej!

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 49,99 zł
Officina Artigiana Milano Żel B15 (20mg/g soli sodowej kwasu hialuronowego) 30g

30g. Żel z kwasem hialuronowym i oczarem wirgińskim.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 64,99 zł
OSMA pałeczki z ałunem 20szt

OSMA Tradition. Jednorazowe pałeczki z Ałunem.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 3,99 zł
OSMA blok ałunu 75gr

75 g. Naturalny Ałun z Francji.

0 1 2 3 4 (8)
Cena: 27,99 zł
 • Czekamy na dostawę
 • Bestseller
PRORASO blok ałunu 100g

100 g. Naturalny ałun w kostce.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 25,99 zł
 • Czekamy na dostawę
Rockwell pałeczki z ałunem 20szt

20 szt. Jednorazowe pałeczki z Ałunem.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 19,99 zł
 • Czekamy na dostawę
CLUBMAN Pinaud sztyft na skaleczenia po goleniu 30g
0 1 2 3 4 (0)
Cena: 19,99 zł
 • Czekamy na dostawę