Lista kategorii

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn

Wody toaletowe często nazywane są wodami kolońskimi, choć to nieco różniące się między sobą kosmetyki. Czym charakteryzuje się woda toaletowa dla mężczyzn i jak ją stosować?

Woda toaletowa dla mężczyzn

woda toaletowa męska BBR

Porównując składy wody toaletowej i wody kolońskiej można zauważyć różnicę w stężeniu olejków eterycznych w tych kosmetykach. To czynnik, który pozwala nam odróżnić wodę kolońską od toaletowej. W wodzie kolońskiej moc zapachu sięga maksymalnie 5%, w przypadku wody toaletowej jest to już około 8%. Męska woda toaletowa ma zatem znaczący i długotrwały zapach, choć z drugiej strony jest mniej intensywna zapachowo od perfum. To prawdopodobnie najpopularniejszy kosmetyk zapachowy.

Woda toaletowa – jak stosować?

Wody toaletowe to kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Wystarczy użyć ich raz – dwa razy dziennie np. przed wyjściem do pracy i przed wieczornym spotkaniem. Ze względu na dość intensywne nuty zapachowe, męska woda toaletowa powinna być stosowana z umiarem. Przede wszystkim nie należy jej łączyć z innymi kosmetykami zapachowymi np. z perfumami. Jeśli chcemy użyć np. przed wyjściem do pracy zarówno balsam po goleniu jak i wodę toaletową, warto zadbać, by te kosmetyki pochodziły z jednej linii zapachowej. Dzięki temu aromaty nie będą się „kłócić”. Umiar warto również zachować  w trakcie stosowania wody toaletowej – zasada „im więcej, tym lepiej” nie ma tu zastosowania. Jednym z często popełnianych błędów przez mężczyzn jest wylewanie na skórę zbyt dużej ilości wody zapachowej. To nie służy ani naszej skórze, ani naszemu samopoczuciu.  Jak zatem stosować wody  toaletowe? Wystarczy skroplić 2-3 wybrane miejsca na skórze (najlepiej te, które emitują najwięcej ciepła) np. szyję, miejsca za uszami i nadgarstki. Wody  toaletowej nie wcieramy w skórę. woda dr harris 29

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn

woda klar seifen klassik

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn to przede wszystkim piękne, klasyczne, ponadczasowe, męskie zapachy takie jak drzewo sandałowe, piżmo, fougere. Te słodkie, dość intensywne i intrygujące nuty świetnie sprawdzą się na wieczornych wyjściach. Na co dzień warto sięgnąć po młodsze i świeższe kompozycje np. oparte na ekstraktach z cytrusów.

Wybierając wody toaletowe, najważniejsze jest dostosowanie zapachu do swojego gustu, bo wybrany aromat będzie towarzyszył przez cały dzień. Polecamy sprawdzone, luksusowe wody toaletowe takich marek jak: Klar, D.R. Harris, Speick. To nie tylko elegancki dodatek każdej stylizacji, ale i świetny pomysł na prezent dla mężczyzny w każdym wieku. Dobra woda toaletowa dla mężczyzn to podstawa dobrego samopoczucia – swojego i innych.

Przeczytaj także:

Najlepsze wody po goleniu dla mężczyzn

Męskie kremy do twarzy i pod oczy

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

 

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro