Wody toaletowe dla mężczyzn

Wody toaletowe często nazywane są wodami kolońskimi, choć to nieco różniące się między sobą kosmetyki. Czym charakteryzuje się woda toaletowa dla mężczyzn i jak ją stosować?

Wody toaletowe to kosmetyki zapachowe, które działają długotrwale. Jaka jest najlepsza woda toaletowa i gdzie kupić wodę toaletową najwyższej jakości? Baxter of California Pacific Cannabis woda toaletowa

Woda toaletowa dla mężczyzn

woda toaletowa męska BBR

Porównując składy wody toaletowej i wody kolońskiej można zauważyć różnicę w stężeniu olejków eterycznych w tych kosmetykach. To czynnik, który pozwala nam odróżnić wodę kolońską od toaletowej. W wodzie kolońskiej moc zapachu sięga maksymalnie 5%, w przypadku wody toaletowej jest to już około 8%. Męska woda toaletowa ma zatem znaczący i długotrwały zapach, choć z drugiej strony jest mniej intensywna zapachowo od perfum. To prawdopodobnie najpopularniejszy kosmetyk zapachowy.

Woda toaletowa to kosmetyk zapachowy. Na tle wody kolońskiej i perfum, znajduje się gdzieś pomiędzy nimi. Wody toaletowe charakteryzuje bowiem większe stężenie olejków zapachowych niż w wodzie kolońskiej, ale za to mniejsze niż w przypadku perfum. Woda toaletowa ma to stężenie na poziomie do 8%. Dzięki temu, zapach przez nią pozostawiony na skórze jest trwały, silny i wyrazisty. 

Woda toaletowa – jak stosować?

Wody toaletowe to kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Wystarczy użyć ich raz – dwa razy dziennie np. przed wyjściem do pracy i przed wieczornym spotkaniem. Ze względu na dość intensywne nuty zapachowe, męska woda toaletowa powinna być stosowana z umiarem. Przede wszystkim nie należy jej łączyć z innymi kosmetykami zapachowymi np. z perfumami. Jeśli chcemy użyć np. przed wyjściem do pracy zarówno balsam po goleniu jak i wodę toaletową, warto zadbać, by te kosmetyki pochodziły z jednej linii zapachowej. Dzięki temu aromaty nie będą się „kłócić”. Umiar warto również zachować  w trakcie stosowania wody toaletowej – zasada „im więcej, tym lepiej” nie ma tu zastosowania. Jednym z często popełnianych błędów przez mężczyzn jest wylewanie na skórę zbyt dużej ilości wody zapachowej. To nie służy ani naszej skórze, ani naszemu samopoczuciu.  Jak zatem stosować wody  toaletowe? Wystarczy skroplić 2-3 wybrane miejsca na skórze (najlepiej te, które emitują najwięcej ciepła) np. szyję, miejsca za uszami i nadgarstki. Wody  toaletowej nie wcieramy w skórę. Musgo Real Black Edition

Sprawdzone wody toaletowe dla mężczyzn

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn to przede wszystkim piękne, klasyczne, ponadczasowe, męskie zapachy takie jak drzewo sandałowe, piżmo, fougere. Te słodkie, dość intensywne i intrygujące nuty świetnie sprawdzą się na wieczornych wyjściach. Na co dzień warto sięgnąć po młodsze i świeższe kompozycje np. oparte na ekstraktach z cytrusów.

Wybierając wody toaletowe, najważniejsze jest dostosowanie zapachu do swojego gustu, bo wybrany aromat będzie towarzyszył przez cały dzień. Polecamy sprawdzone, luksusowe wody toaletowe takich marek jak: Baxter of California, Klar, D.R. Harris, Musgo Real, Saponificio Varesino. To nie tylko elegancki dodatek każdej stylizacji, ale i świetny pomysł na prezent dla mężczyzny w każdym wieku. Dobra woda toaletowa dla mężczyzn to podstawa dobrego samopoczucia – swojego i innych.

Woda toaletowa to wizytówka każdego mężczyzny. Zwiększa atrakcyjność, bo zapach nałożony na skórę uwalnia się z niej przez wiele godzin. Wody toaletowe występują w różnorodnych zapachach i wpisują się niemal każdy gust. Możemy wybrać wodę  o zapachu klasycznym, takim jak kultowe drzewo sandałowe lub aromat fougere, albo postawić na coś świeżego i nowoczesnego np. miks cytrusowy z dodatkiem przypraw lub zapach egzotycznego drewna czy trawy. Często zapachy wód toaletowych mają ciekawą i symboliczną genezę np. tak jest w przypadku wód Truefitt&Hill czy D.R.Harris, których aromaty są częścią historii marki.

Najlepsza woda toaletowa

Najlepsza woda toaletowa to produkt, który jest trwały i dobrze tolerowany przez skórę. Najlepsza woda toaletowa to woda o ciekawym, wpisującym się w nasze gusta zapachu. Wielu producentów każdy aromat traktuje jako odrębną historię swojej marki i nadaje im własną symbolikę, co dodatkowo zwiększa poczucie wyjątkowości. woda toaletowa cubebe saponificio varesino

Najlepsze wody toaletowe są produkowane przez uznane i kultowe marki. Klasyczne i bardzo luksusowe wody mają często angielskie pochodzenie np. Truefitt & Hill, D.R. Harris, St James of London, Taylor of Old Bond Street. Są też zapachy nowoczesne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego mężczyzny, który żyje w ciągłym biegu i ceni zapach świeży i energetyczny np. Speick, Proraso.

Gdzie kupić wodę toaletową?

Pytanie o to, gdzie kupić wodę toaletową pojawia się dość często. Wiadomo, że zwykła woda toaletowa dla mężczyzn dostępna jest w każdej drogerii, ale jeśli zależy nam na najwyższej jakości tego produktu i kupieniu czegoś kultowego i luksusowego, należy poszukać innego miejsca. Facetaria.pl to sklep, który oferuje tylko luksusowe, kultowe i najlepsze wody po goleniu, cenione na całym świecie od wielu pokoleń.  Tylko u nas kupisz zapach, który dumnie nosił na sobie twój elegancki dziadek lub który jest oznaką przynależności do grona prawdziwych angielskich dżentelmenów. Wody toaletowe z prawdziwym charakterem – tylko w Facetaria.pl

Przeczytaj także:

Gdzie kupić szampon do brody

Brzytwy barberskie

Jaka maszynka do golenia na wkłady