Przycinanie brody nożyczkami

Przycinanie brody nożyczkami

Długi, gesty zarost należy regularnie skracać. By zrobić to fachowo, można udać się do barbera lub dokonać cięcia samodzielnie. Wystarczy kilka wskazówek i dobre nożyczki do przycinania brody. Jak powinno wyglądać przycinanie brody? nożyczki do brody

Przycinanie brody nożyczkami –  czy jest potrzebne?

Długa broda, której damy swobodnie rosnąć i nie będziemy jej dłuższy czas skracać, z czasem straci na estetycznym wyglądzie. Długi zarost jest modny, ale tylko wtedy gdy jest starannie wypielęgnowany i ma ładną formę. Nieokiełznane strąki, włoski różnej długości układające się na różne strony, to nie jest broda, którą warto się szczycić.

Przycinanie zarostu nożyczkami do brody i wąsów to zabieg pielęgnacyjny, któremu warto regularnie poświęcać czas. Po pierwsze dlatego, że dobrze przycięta broda jest po prostu ładna i dodaje uroku. Po drugie, jest bardziej estetyczna. Regularne przycinanie brody pozwala łatwiej uporządkować zarost i nadać im jednolitą formę. Długa broda lub się plątać, krótsza da się łatwiej wyczesać. Z czasem zarost matowieje, więc każde jego podcięcie to jak dodanie mu zdrowia  i świeżości. Pamiętajmy, że wypielęgnowany zarost to także zdrowie dla skóry pod nim i komfort jego posiadania.

Jak przyciąć brodę nożyczkami?

Wbrew pozorom przycinanie brody nie jest takie trudne. Jeśli nie czujesz się pewnie, dobrze jest na początku skorzystać z pomocy barbera, który nie tylko zetnie zarost, ale również nada mu kształt pasujący do naszej twarzy. Wiedząc, jaka linia cięcia jest dla nas odpowiednia, łatwiej jest potem docinać brodę według tej linii. Najważniejsze w przycinaniu brody jest poza ustaleniem kształtu zarostu, również stosowanie profesjonalnych akcesoriów. Dobre nożyczki do przycinania zarostu oraz grzebień do brody to połowa sukcesu. Dzięki nim cięcie jest bardzo precyzyjne.

Podczas przycinania brody pamiętajmy, żeby w pierwszym cięciu nie skracać znacząco zarostu, a jedynie go lekko podciąć. Jeśli długość nadal będzie zbyt duża, wystarczy podciąć jeszcze raz.  W ten sposób bezpiecznie zbliżymy się do oczekiwanej długości zarostu. Małe cięcia są również sposobem na nadawanie brodzie kształtu. Lepiej wykonać tych krótszych cięć kilkanaście niż jednorazowo ściąć zbyt dużo. W drugim przypadku nie da się już nic zrobić.

Nożyczki do przycinania brody

Nożyczki do przycinania brody powinny wygodnie leżeć w dłoni i być ostre. Najlepiej jest kupić nożyczki dedykowane właśnie zarostowi. Czasem nożyczki do przycinania brody sprzedawane są w kompletach z grzebykami, które też są niezbędne przy podcinaniu. Wybierając nożyczki, postawmy na sprawdzone marki słynące z produktów barberskich np. Titania czy Credo Solingen. Akcesoria kupujmy w sklepach z oryginalnymi produktami do pielęgnacji dla mężczyzn. Facetaria.pl oferuje wszystko, czego potrzebujesz do przycinania brody.

Przeczytaj także:

Stylizacja brody, porady.

Gdzie kupić balsam do brody.

Gdzie kupić szampon do brody.