Jak stosować wosk do brody

Wosk do brody to kosmetyk stylizujący zarost. Powinien być na obowiązkowym wyposażeniu każdego mężczyzny, który chce zachować zadbany i wypielęgnowany zarost. Co daje wosk do brody i jak stosować ten kosmetyk?

Co daje wosk do brody?

Wosk do brody umożliwia przede wszystkim stylizację zarostu, a więc trwałe nadanie mu pożądanego kształtu i formy. Jak wiadomo, włoski zarostu są trudne do ułożenia, ze względu na swoją małą sprężystość i elastyczność oraz znaczącą grubość. By broda lub wąsy nie stwarzały wrażenia niechlujnych i niezadbanych, należy stosować kosmetyk do stylizacji.

Wosk do brody poza działaniem stylizującym, również pielęgnuje zarost. Nadaje mu przyjemną miękkość i aromat, co ma duży wpływ również na komfort noszenia brody czy wąsów. To produkt bardzo wydajny, dlatego sprzedawany jest głównie w małych tygielkach (choć są też wyjątki np. Tiemmeti Bbeard XXL). wosk do brody

Poza woskami stylizującymi zarost, wyróżniamy również wosk koloryzujący, którego zadaniem jest wzmocnienie koloru włosków.

Jak stosować wosk do brody?

To, jak stosować wosk do brody nie jest trudną sztuką. Najważniejsze, by pamiętać, że to bardzo wydajny produkt i do użycia wystarczy niewielka ilość. Zaleca się stosowanie wosku raz dziennie, rano, choć wielu mężczyzn lubi mieć ten kosmetyk zawsze przy sobie (kompaktowy rozmiar temu sprzyja), by w dowolnej chwili przywrócić pożądany kształt swojemu zarostowi. Wosk powinien być ostatnim kosmetykiem nakładanym na brodę lub wąsy, gdyż to on nadaje zarostowi ostateczną formę. Jak stosować wosk? Wystarczy pobrać opuszkami palców małą ilość kosmetyku i następnie rozetrzeć ją między kciukiem a palcem wskazującym. Pod wpływem ciepła wosk powinien się rozpuścić i zmienić konsystencję na rzadszą. Ostatnim krokiem jest wtarcie wosku w zarost, jednocześnie nadając oczekiwany kształt i formę. Trzeba pamiętać, by wcierać wosk równomiernie, by cała broda była nim pokryta. Dzięki temu, żaden włosek nie wymknie się spod kontroli.Wosk do brody jest wydajny, dlatego używamy jego minimalnej ilości. Jak stosować wosk do brody? Jedynie poprzez nałożenie rękami. Z tygielka pobieramy palcem niedużą ilość kosmetyku i wcieramy w zarost. Następnie nadajemy brodzie lub wąsom oczekiwany kształt. Możemy użyć do tego specjalnego grzebienia do zarostu.

Dobry wosk do brody

Dobry wosk do brody to przede wszystkim produkt dobrany do wymagań własnego zarostu. Warto postawić na znaną z wysokiej jakości kosmetyków markę, która już sama gwarantuje najlepszy i najbardziej efektywny produkt. Szczególnej uwadze polecamy luksusowe marki takie jak Edwin Jagger, Tiemmeti Bbeard, Tylor of Old Bond Street, DR Harris, Clubman, Proraso.

Ponieważ dobry wosk do brody musi spełniać wymagania zarostu, wybierając kosmetyk należy kierować się konkretnym wyznacznikiem np. składem (gdy zależy nam na produkcie niealergizującym), wielkością tygla (jeśli mamy obfity zarost), funkcjonalnością (jeśli szukamy jednego wosku do włosów i zarostu lub wosku do koloryzacji zarostu).

Gdzie kupić wosk do brody?

Gdzie kupić wosk do brody? Najlepiej tam, gdzie resztę kosmetyków do pielęgnacji wysokiej jakości. Gwarantuje to m. in. sklep Facetaria.pl, który sprzedaje jedynie sprawdzone i luksusowe marki, często zaliczane przez klientów do bestsellerów. W ofercie sklepu znajdziemy zarówno standardowe woski do brody, jak i te w dużych barberskich opakowaniach czy woski do koloryzacji zarostu.

wosk do wąsówMimo długo utrzymującej się mody na długi zarost, nie wszyscy znają ten kosmetyk i jego działanie. To błąd, bo wosk do zarostu to jeden z niezbędników kosmetycznych wszystkich posiadaczy wąsów lub brody.

Wosk do stylizacji zarostu i jego wielofunkcyjność

To z pewnością jego największy atut. Wosk do stylizacji - wbrew pozorom - to nie tylko kosmetyk modelujący i utrwalający kształt zarostu, ale przede wszystkim produkt wpływający na jakość wąsów i brody. A na tej jakości każdemu mężczyźnie z zarostem powinno zależeć najbardziej. 

  • Modelowanie i kształtowanie zarostu - niewielka ilość wosku nałożonego na brodę lub wąsy pozwala porządkować niesforne włoski i układać w pożądaną formę.
  • Zmiękczanie zarostu - wosk zmiękcza włoski, które nie powodują już swędzenia czy innych podrażnień na skórze.
  • Nadawanie połysku - kosmetyk ma właściwości subtelnie nabłyszczające zarost. A to oznacza, że zdrowy połysk poprawia wygląd wąsów i brody. Idealnie sprawdza się w długim zaroście, gdy włoski z racji wieku tracą młody wygląd i stają się matowe.
  • Subtelny zapach - część wosków do zarostu ma również właściwości aromatyzujące. Po użyciu pozostawiają na włoskach przyjemny zapach, który podnosi komfort noszenia zarostu. 

Większość wosków ma naturalne i przyjazne skórze i włosom składy. Ich formuła oparta jest m.in. o pszczele woski, które od wieków wykorzystuje się w pielęgnacji. Jest to produkt szczególnie zalecany dla osób z cerą skłonną do podrażnień.

Czy wosk do stylizacji zarostu jest mi potrzebny?

Można mieć przypadkowy zarost albo modny zarost. Można też z przypadkowego zarostu zrobić stylizacyjny trend. No, ale do tego potrzebujemy właśnie wosku. To on pozwoli uczynić z naszego niesfornego zarostu kształtną i modną całość i nadać włoskom zdrowy połysk, jeśli zdążyły już wypłowieć i zmatowieć. Dzięki jego dodatkowym działaniom, wosk służy także skórze pod zarostem. Kosmetyk zmiękcza zarost, więc minimalizuje ryzyko "wbijania się" sztywnych włosów w skórę i chroni ją tym samym przed podrażnieniami. Podnosi to również komfort noszenia wąsów i brody, które "nie przeszkadzają" w codziennym życiu np. nie powodują swędzenia. Wosk ma również właściwości aromatyzujące - jest więc przyjemnym dodatkiem do stylowego wyglądu. Subtelny zapach - zwykle bardzo męski lub orzeźwiający - uprzyjemnia pielęgnację zarostu i wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej. Czego chcieć więcej? 

Jak używać wosku do stylizacji zarostu? 

Tak naprawdę to chyba jeden z najbardziej wydajnych produktów do pielęgnacji. Wystarczy ilość wielkości ziarenka grochu, by uzyskać pełne utrwalenie długiego zarostu. Sposób użycia wosku do stylizacji jest prosty i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy nabrać palcem niewielką ilość kosmetyku i następnie rozetrzeć ją między palcem wskazującym i kciukiem. Pod wpływem tarcia, wosk się rozgrzewa, staje się rzadszy i łatwiejszy do rozprowadzenia. Następnie palcami z woskiem przeciągamy po zaroście i dokładnie rozprowadzamy po włoskach. Możemy sobie to ułatwić grzebykiem do zarostu, przeczesując nawoskowaną brodę lub wąsy. Po nałożeniu wosku pozostaje nam ukształtowanie zarostu w dowolną, pożądaną formę. Warto podkreślić, że wosk szybko wysycha i bardzo łatwo go spłukać - wystarczy letnia woda. W każdej chwili możemy więc go zmyć. 

Wosk do brody – co daje?

Wosk do brody to efektywny kosmetyk do stylizacji zarostu. Sprawdzi się zarówno w przypadku wąsów, jak i brody. Włoski na twarzy wymagają uformowania, bo dzięki temu zabiegowi wyglądają bardziej estetycznie i stylowo. Wosk do brody ma za zadanie utrwalić formę, jaką chcemy nadać wąsom lub brodzie. Jest to bardzo wydajny kosmetyk, który starcza na bardzo długi czas. Na dodatek jego stosowanie nie jest ani czasochłonne, ani pracochłonne. Woski do brody zwykle wzbogacone są w olejki zapachowe, które sprawiają, że nawoskowana broda ładnie pachnie. Poza korzyściami stylizującymi, wosk do brody ma również właściwości zmiękczające i nadające połysk zarostowi. Jednym słowem – nie powinno go zabraknąć w kosmetyczce żadnego brodacza czy wąsacza.

Gdzie kupić wosk do brody?

Częstym pytaniem pojawiającym się na forach dla brodaczy jest to, gdzie kupić wosk do brody. Nie jest to bowiem produkt powszechnie sprzedawany np. w drogeriach, dlatego po jego zakup warto się udać do miejsca słynącego z najwyższej jakości kosmetyków dla mężczyzn. Facetaria.pl to właściwy adres, bo tylko tu masz możliwość wyboru wosku według swoich potrzeb i zasobności portfela. Oferowane przez nas woski do brody znane są na całym świecie i często stoi za nimi bardzo długa tradycja. Woski do brody nie należą do najpopularniejszych produktów kosmetycznych, dlatego należy ich szukać w dobrych sklepach z luksusowymi i markowymi produktami do pielęgnacji dla mężczyzn np. w Facetarii, gdzie kupić można woski wielu prestiżowych i kultowych producentów np. Edwin Jagger, Tiemmeti B.Beard, Truefitt and Hill czy Taylor of Old Bond Street. Woski do brody zwykle sprzedawane są w małych tygielkach, które ułatwiają aplikację i można je wszędzie ze sobą zabrać, choć można nabyć również wosk w opakowaniu XXL. Kupując wosk, warto wyposażyć się również w szczotkę lub grzebyk, który pomoże nam równomiernie nakładać i rozprowadzać kosmetyk na zaroście.

Wosk do brody

Wosk do brody to kosmetyk służący przede wszystkim stylizacji. Dzięki swojej utrwalającej formule, świetnie modeluje każdy zarost. Wosk do brody ceniony jest również z innego powodu – dzięki niemu wąsy czy broda zyskują ładny wygląd, stają się przyjemnie miękkie i pachnące. Woski do brody produkowane są na bazie pszczelego wosku, czasem dodatkowo wzbogaca się ich skład np. witaminami, by zwiększyć ich działanie odżywcze. 

Za co lubimy woski do brody? Poza właściwościami i sposobem działania, to kosmetyki niezwykle wydajne. Na całą brodę możemy zużyć ilość odpowiadającą zaledwie wielkości ziarnku grochu. Taka mała ilość wosku roztarta w palcach staje się nieco rzadsza. Wystarczy potem przeczesać palcami z woskiem po zaroście i uformować go. Niektórzy mężczyźni do rozprowadzenia kosmetyku używają szczotki lub grzebienia do zarostu. Dzięki temu, wosk do brody dociera do wszystkich zakamarków włosków i łatwiej formuje zarost.

Wosk do brody zwykle sprzedawany jest w małych tyglach, dzięki czemu jest bardzo poręczny i można go wszędzie zabrać ze sobą. W ofercie można znaleźć również woski do brody w większych słoiczkach tzw. rozmiar XXL, z czego chętnie korzystają salony barberskie.

Najlepszy wosk do brody

Najlepszy wosk do brody to kosmetyk dobrany do naszych indywidualnych potrzeb. W ofercie wosków możemy znaleźć produkty, które mają różne zapachy. Warto kierować się w pierwszej kolejności swoim gustem i wybrać wosk do brody, który ma dla nas przyjemny, a nie drażniący aromat. Możemy też wybrać wosk bezzapachowy, o delikatnym składzie – idealny dla alergików. Najlepszy wosk do brody pochodzi od uznanego producenta, który słynie z wykorzystywania najczystszych i najbardziej naturalnych składników w swoich kosmetykach. Polecane przez nas woski do brody to woski takich marek jak: Edwin Jagger, Proraso, D.R. Harris, Tiemmeti B.Beard, Lucky Tiger, Clubman Pinaud itd. O jakości kosmetyku świadczy również fakt, że z tych produktów często korzystają sami barberzy. 

Podsumowanie 

Wosk dla zarostu jest tym, czym krem nawilżający dla skóry. Krem nie tylko dba o kondycję cery i ją chroni, ale również sprawia, że skóra wygląda lepiej. No i jest kosmetycznym niezbędnikiem.

Tak samo jest z profesjonalnym woskiem do zarostu. Nie służy tylko wyglądowi, ale wpływa również na jakość zarostu. To "must have" każdego posiadacza wąsów lub brody.

Przejdź do sekcji w sklepie: Woski do stylizacji zarostu

Przeczytaj także:

Balsam po goleniu

Golenie brzytwą na żyletki

Pędzel z włosia naturalnego

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku