Szczotka z włosia dzika

Szczotka do brody to dla wielu mężczyzn niezbędne akcesorium do pielęgnacji zarostu. Włosie dzika to przykład najwyższej jakości. Przeczytaj, do czego służy szczotka do brody i dlaczego jakość w tym przypadku ma ogromne znaczenie.

Szczotka z dzika

Szczotki do włosów mogą być wykonane z wielu materiałów. Najcenniejszym jednak surowcem jest ten naturalny. Połączenie drewnianego uchwytu szczotki z naturalnym włosiem zwierzęcym daje przedmiot nie tylko luksusowy, ale i pożyteczny dla zdrowia i urody. Przykładem takich akcesoriów są grzebienie i szczotki do brody. Czym wyróżnia się szczotka z dzika spośród innych szczotek do zarostu?

Szczotka do brody z dzika – czym się charakteryzuje? szczotka do brody z włosia dzika

Szczotka z dzika to produkt kultowy. Włosie dzika wykorzystywane jest w produkcji najlepszej jakości akcesoriów do pielęgnacji włosów. Dlaczego? Szczotka do brody z włosia naturalnego jest nie tylko ekologiczna, ale również korzystnie wpływa na zdrowie. Szczecina dzika od wieków wykorzystywana jest w branży fryzjerskiej i barberskiej. Ceni się jej najważniejsze właściwości – sprężystość, trwałość i twardość. Szczotka z włosia dzika jest więc wytrzymała i nie ulega szybkiej eksploatacji. Włosie w szczotce zachowuje swoje pierwotne właściwości długi czas. Dzięki twardości szczotka z dzika świetnie rozczesuje splątane włosy i dodatkowo masuje skórę pod zarostem. W ten sposób poprawia się ukrwienie skóry.

Najczęściej szczotka z włosia dzika to połączenie dwóch materiałów – szczeciny oraz drewna. Uchwyty takich szczotek są bowiem zwykle wykonane z prawdziwego drewna np. buku, więc całość prezentuje się bardzo okazale i luksusowo. To świetny pomysł na prezent dla brodacza, który z pewnością doceni kunszt tego przedmiotu.

Szczotka z włosia dzika do brody – jaką wybrać? szczotka do brody z włosia dzika

Szczotka z włosia dzika powinna być przede wszystkim wygodna dla osoby, która ma jej używać. Dobrze jest więc precyzyjnie dobrać wielkość i kształt szczotki. Na rynku dostępne są szczotki kartacze, które nie posiadają długiego uchwytu, oraz szczotki z rączką – oddzielnie dostosowane dla lewo- i praworęcznych.

Wybierając szczotkę do brody, warto postawić na sprawdzoną i cenioną przez barberów markę. Dzięki temu, mamy pewność, że to produkt warty zakupu. Szczotka do brody z dzika to np. jeden z produktów polskiej marki Stylowy Brodacz. Szczotka z dzika tego producenta to prawdziwe dzieło sztuki, które świetnie prezentuje się na łazienkowej półce. Jej wartość buduje nie tylko połączenie naturalnych elementów (drewno, kauczuk i szczecina), ale i precyzja wykonania i wykończenia. To produkt bardzo pożądany przez brodaczy.

Szczotki z włosia dzika znajdziecie w ofercie sklepu Facetaria.pl

Przeczytaj także:

Jakie nożyczki do brody

Jak golić męski zarost

Środki na podrażnioną skórę twarzy po goleniu