Jaka marka żyletki będzie dla mnie odpowiednia?

Jak ważna jest żyletka w goleniu na mokro wie każdy, kto używa klasycznej maszynki do golenia. Wybór jednej, najlepszej żyletki do golenia to niełatwa sprawa, ale też bardzo indywidualna. Trudno jest stworzyć jednoznaczny ranking najlepszych żyletek, bo ilu golących, tyle upodobań. 

Wydawać by się mogło, że żyletka żyletce równa i dlatego rzadko kiedy zastanawiamy się dłużej nad jej wyborem. To błąd. Wraz ze wzrostem popularności tradycyjnego golenia maszynkami na żyletki w ciągu ostatnich lat, doszło do znacznego postępu w samej produkcji żyletek. I chociaż każda żyletka spełnia tę samą funkcję, różnią się między sobą wieloma elementami – rodzajem krawędzi, składem chemicznym stali, powlekaniem, szlifem ostrza etc. Choć wydawać by się mogło, że to detale, mają one jednak duże znaczenie na proces golenia.

Najważniejszym czynnikiem w wyborze żyletki jest jej dopasowanie do typu skóry i zarostu, a także techniki i częstotliwości golenia. Od tego zależy, czy podczas golenia maszynka nie będzie powodować pieczenia i podrażnień na skórze i czy poradzi sobie z usunięciem twardego zarostu. Zanim więc kupimy żyletki do swojej maszynki, warto zapoznać się z różnicami, jakie istnieją między nimi oraz dowiedzieć się, czym charakteryzują się najbardziej znane marki. To punkt wyjścia do gładkiego golenia.

Najlepsze żyletki do golenia ranking

W naszej ofercie znajdziecie same najlepsze żyletki do golenia, czyli wszystkie te modele żyletek, które są hitami sprzedaży. A jest ich bardzo dużo. Co znaczy najlepsza żyletka do golenia dla mężczyzny? Na pewno to, że jest to żyletka idealnie dobrana pod kątem swojego zarostu (jego rodzaju, grubości, gęstości), skóry, ale też i techniki golenia, którą preferujemy. japońskie żyletki KAI

Choć nie możemy stworzyć jednoznacznego rankingu najlepszych żyletek do golenia, możemy jednak wyróżnić te, które cieszą się największym powodzeniem wśród mężczyzn.

Z pewnością wśród najostrzejszych żyletek prym wiodą japońskie produkty. Japońskie żyletki marki Feather czy Kai to liderki ostrości i dlatego preferują je mężczyźni, którzy mają bardzo twardy, trudny do golenia zarost, ale też posiadający duże doświadczenie w operowaniu klasyczną maszynką. W ostrości przodują również koreańskie żyletki Dorco. Mężczyźni cenią je za super gładkie golenie zarostu, ale też za korzystną cenę. W porównaniu z japońskimi żyletkami, żyletki Dorco w tej kwestii na pewno wygrywają. żyletki koreańskie dorco

Bardzo popularne wśród golących są żyletki budżetowe, czyli takie, w których relacja ceny do jakości jest najkorzystniejsza. Do takich budżetowych bestsellerów zaliczamy tureckie Derby, Derby Premium oraz Derby Bluebird. To numery jeden dla mężczyzn, którzy bardzo często wymieniają żyletki w swoich maszynkach nawet po jednym goleniu. Ale to również hity zakupowe wśród salonów barberskich, które muszą zmieniać każdorazowo żyletki w maszynkach z oczywistych względów higienicznych. W tym segmencie Derby to najlepsze żyletki do golenia. Dużym uznaniem cieszą się również rosyjskie żyletki pochodzące od kultowego w Rosji producenta -  Mostochlegmash. Jego żyletki: Rapira, Ladas czy Voskhod są słynne na całym świecie. 

Jeśli popatrzymy na bestsellery sprzedażowe w Facetaria.pl na prowadzeniu są także nasze zestawy żyletkowe. To bardzo popularny zakup wśród mężczyzn, którzy zwykle rozpoczynają swoją przygodę z goleniem klasycznym i chcą przetestować żyletki różnych marek, by później wybrać te najlepsze dla siebie. W naszym sklepowym zestawieniu bardzo popularny jest mini zestaw testowy żyletek premium zawierający 14 sztuk żyletek najbardziej popularnych marek. zestaw testowy rosyjskich żyletek

Jaką żyletkę wybrać?

Poniżej lista najbardziej popularnych żyletek i ich krótka charakterystyka, która powinna pomóc przy wyborze żyletek dla siebie, choć najlepszym sposobem pozostaje przetestowanie co najmniej kilku różnych aby mieć porównanie i przede wszystkim własną opinię, gdyż jak pisaliśmy zarost zarostowi nie równy.

Kolejność poniżej jest losowa, nie jest to ranking pod względem popularności wszystkie wybrane żyletki poniżej to te, po które Klienci regularnie wracają, i na temat których przez lata udało nam się zgromadzić najwięcej różnych opinii naszych stałych Klientów:

FEATHER HI-STAINLESS

Ostrość:  6/6

Praktycznie nie ma porównywalnych ostrzy na świecie. Żyletki tej marki są oryginalną japońską produkcją i oferują najostrzejsze krawędzie tnące wśród żyletek. Tam, gdzie z twardym, gęstym i sztywnym zarostem przegrywają inne żyletki, Feather zawsze wychodzi zwycięsko. Usuwanie nawet najbardziej uporczywego zarostu nie stanowi dla tych produktów problemu. Ze względu na swoją agresywność, żyletki te zaleca się doświadczonym użytkownikom maszynek do golenia, którzy m.in. stosują właściwe kosmetyki wytwarzające pianę o odpowiednim ślizgu. Szczególnie polecane dla osób golących się co kilka dni.
Wykonane z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej w reżimie technologicznym porównywalnym z tym, w jakim wytwarza się narzędzi chirurgiczne.

MERKUR SUPER PLATINIUM

Ostrość: 2/6

Bardzo popularne na świecie uniwersalne, łagodne ostrze, nadające się do rozmaitych rodzajów skóry. Szczególnie polecane dla osób z miękkim i standardowym zarostem. Sprawdza się zarówno na początku przygody z goleniem na mokro, jak i później – pod warunkiem, że zarost nie jest bardzo twardy i gęsty. Dlatego też raczej rekomendowane do codziennego golenia. Pomimo dość wysokiej ceny żyletki Merkur Solingen posiadają znaczącą i stale rosnącą  grupę swoich zwolenników w Polsce i na całym świecie.

WILKINSON SWORD

Ostrość:  3/6

Żyletki te to idealne połączenie jakości krawędzi i komfortu użytkowania. Charakteryzują się specjalną powłoką z chromu, ceramiki i tworzywa sztucznego (PTFE). Powłoka z syntetycznego polimeru zmniejsza tarcie i ułatwia ślizg po skórze, bez narażania jej na podrażnienia. Specjalny proces powlekania oraz wysoka jakość szwedzkiej stali sprawiają, że żyletki dają duży komfort podczas golenia. Są zatem dobrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników maszynek na żyletki. Dodatkową zaletą jest wysoka dostępność w Polsce tych żyletek zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie oraz umiarkowana cena.

DERBY EXTRA SUPER STAINLESS

Ostrość:  1/6

Żyletki bardzo łagodne, polecane do codziennego golenia.  Mają gładkie krawędzie tnące, więc są ulubionymi żyletkami mężczyzn o wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze. Zalecane są również tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem na mokro. Ze względu na łagodne ostrza, żyletka raczej nie nadaje się do golenia twardego i gęstego zarostu i przez niektórych użytkowników może być uznawana jako niewystarczająco ostra.  Dużym ich plusem jest to, że żyletki te są jednymi z najtańszych takich produktów, choć stoi za nimi bardzo popularna marka.

TIMOR SOLINGEN

Ostrość: 2/6

Drugie pod względem popularności oryginalne żyletki z niemieckiego regionu Solingen, produkowane przez firmę Giesen & Forsthoff.  Żyletka typu „allround” będzie odpowiednia dla większości rodzajów skóry. Ostrze łagodne, polecane dla osób z miękkim i standardowym zarostem. Rekomendowana do codziennego golenia.

BOLZANO SUPERINOX

Ostrość:  5/6

Bolzano Superinox  to najpopularniejsza i najlepiej sprzedająca się marka żyletek we Włoszech.  Bardzo chętnie używana w w słynących z tradycji golenia na mokro  włoskich zakładach fryzjerskich. Żyletki bardzo ostre, ale jednocześnie łagodniejsze i wybaczające więcej niż np. japońskie żyletki Feather. Polecane do wszystkich rodzajów skóry i zarostu w tym twardego i gęstego. Trwałe, niektórzy użytkownicy golą się nimi nawet 7 razy. Obecnie produkowane w Niemczech przez firmę Feintechnik pod stałym nadzorem włoskich inżynierów.

PERSONNA PLATINIUM

Ostrość:  3/6

Żyletki średniej ostrości i  łagodności, polecane do codziennego golenia.  Wyprodukowane przez American Safety Razors – firmę z ponad 100 letnimi tradycjami w produkcji żyletek. Producentowi udało się osiągnąć dobry balans pomiędzy ostrością i łagodnością ostrza. Polecana do wszystkich rodzajów skóry i zarostu.

LEA ROYAL

Ostrość:  3/6

Bardzo popularne w Hiszpanii wysokiej jakości żyletki do codziennego golenia.  Uniwersalne, posiadające dobry balans pomiędzy ostrością i łagodnością ostrza. Rekomendowane  do wszystkich rodzajów skóry i zarostu. Wyprodukowane na zlecenie hiszpańskiego producenta kosmetyków LEA przez American Safety Razors – firmę z ponad 100 letnimi tradycjami w produkcji żyletek.

ASTRA SUPERIOR PLATINIUM

Ostrość:  4/6

Żyletki o zbalansowanym stosunku ostrości do łagodności ostrza.  Oryginalnie marka czeska, obecnie produkowane przez koncern Gillette (Procter&Gamble) w fabryce pod St. Petersburgiem. Bardzo dobre dla początkujących, będą odpowiednie dla większości typów cery i zarostu. Dodatkową ich zaletą jest niewygórowana cena.

żyletka gdzie kupić - wiadomo w Facetaria.pl

Comments

Log in or register to post comments