Wosk do stylizacji zarostu, wąsów, brody jak używać

wosk do wąsówMimo długo utrzymującej się mody na długi zarost, nie wszyscy znają ten kosmetyk i jego działanie. To błąd, bo wosk do zarostu to jeden z niezbędników kosmetycznych wszystkich posiadaczy wąsów lub brody.

Wosk do stylizacji zarostu i jego wielofunkcyjność

To z pewnością jego największy atut. Wosk do stylizacji - wbrew pozorom - to nie tylko kosmetyk modelujący i utrwalający kształt zarostu, ale przede wszystkim produkt wpływający na jakość wąsów i brody. A na tej jakości każdemu mężczyźnie z zarostem powinno zależeć najbardziej. 

  • Modelowanie i kształtowanie zarostu - niewielka ilość wosku nałożonego na brodę lub wąsy pozwala porządkować niesforne włoski i układać w pożądaną formę.
  • Zmiękczanie zarostu - wosk zmiękcza włoski, które nie powodują już swędzenia czy innych podrażnień na skórze.
  • Nadawanie połysku - kosmetyk ma właściwości subtelnie nabłyszczające zarost. A to oznacza, że zdrowy połysk poprawia wygląd wąsów i brody. Idealnie sprawdza się w długim zaroście, gdy włoski z racji wieku tracą młody wygląd i stają się matowe.
  • Subtelny zapach - część wosków do zarostu ma również właściwości aromatyzujące. Po użyciu pozostawiają na włoskach przyjemny zapach, który podnosi komfort noszenia zarostu. 

Większość wosków ma naturalne i przyjazne skórze i włosom składy. Ich formuła oparta jest m.in. o pszczele woski, które od wieków wykorzystuje się w pielęgnacji. Jest to produkt szczególnie zalecany dla osób z cerą skłonną do podrażnień.

Czy wosk do stylizacji zarostu jest mi potrzebny?

Można mieć przypadkowy zarost albo modny zarost. Można też z przypadkowego zarostu zrobić stylizacyjny trend. No, ale do tego potrzebujemy właśnie wosku. To on pozwoli uczynić z naszego niesfornego zarostu kształtną i modną całość i nadać włoskom zdrowy połysk, jeśli zdążyły już wypłowieć i zmatowieć. Dzięki jego dodatkowym działaniom, wosk służy także skórze pod zarostem. Kosmetyk zmiękcza zarost, więc minimalizuje ryzyko "wbijania się" sztywnych włosów w skórę i chroni ją tym samym przed podrażnieniami. Podnosi to również komfort noszenia wąsów i brody, które "nie przeszkadzają" w codziennym życiu np. nie powodują swędzenia. Wosk ma również właściwości aromatyzujące - jest więc przyjemnym dodatkiem do stylowego wyglądu. Subtelny zapach - zwykle bardzo męski lub orzeźwiający - uprzyjemnia pielęgnację zarostu i wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej. Czego chcieć więcej? 

Jak używać wosku do stylizacji zarostu? 

Tak naprawdę to chyba jeden z najbardziej wydajnych produktów do pielęgnacji. Wystarczy ilość wielkości ziarenka grochu, by uzyskać pełne utrwalenie długiego zarostu. Sposób użycia wosku do stylizacji jest prosty i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy nabrać palcem niewielką ilość kosmetyku i następnie rozetrzeć ją między palcem wskazującym i kciukiem. Pod wpływem tarcia, wosk się rozgrzewa, staje się rzadszy i łatwiejszy do rozprowadzenia. Następnie palcami z woskiem przeciągamy po zaroście i dokładnie rozprowadzamy po włoskach. Możemy sobie to ułatwić grzebykiem do zarostu, przeczesując nawoskowaną brodę lub wąsy. Po nałożeniu wosku pozostaje nam ukształtowanie zarostu w dowolną, pożądaną formę. Warto podkreślić, że wosk szybko wysycha i bardzo łatwo go spłukać - wystarczy letnia woda. W każdej chwili możemy więc go zmyć. 

Podsumowanie 

Wosk dla zarostu jest tym, czym krem nawilżający dla skóry. Krem nie tylko dba o kondycję cery i ją chroni, ale również sprawia, że skóra wygląda lepiej. No i jest kosmetycznym niezbędnikiem.

Tak samo jest z profesjonalnym woskiem do zarostu. Nie służy tylko wyglądowi, ale wpływa również na jakość zarostu. To "must have" każdego posiadacza wąsów lub brody.

Przejdź do sekcji w sklepie: Woski do stylizacji zarostu

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku