Jak zadbać o mocne włosy?

Męskie łysienie i przerzedzanie włosów. Przerzedzone włosy u mężczyzn - możesz przeciwdziałać!

 1. Przerzedzające się włosy i problem łysienia niepokoją większość mężczyzn. Mimo, iż jest to proces naturalny, często uwarunkowany genetycznie, przy obecnym zaawansowaniu technologicznym żywotność włosów można znacząco przedłużyć.
 2. Najczęściej sprawcą męskiego łysienia jest męski hormon dihydrotestosteron (DTH), pochodna testosteronu. Hormon DTH osłabia ukrwienie skóry głowy, blokuje istniejące mieszki włosowe (mieszki to wąskie rurki w skórze, z których wyrastają włosy) i utrudnia wzrost nowych włosów. Szampony i odżywki do włosów o odpowiednim składzie, regularnie stosowane działają wzmacniająco i odżywiająco na włosy i skórę głowy. Poprawiają ich kondycję, regenerują strukturę i pobudzają ukrwienie skóry głowy, niwelując negatywne działanie hormonu DTH. Regularna pielęgnacja włosów to szansa na opóźnienie lub nawet powstrzymanie procesu przerzedzania włosów i łysienia. Należy dobierać szampony i odżywki polecane do męskiej pielęgnacji o działaniu oczyszczającym i nawilżającym.
 3. Przerzedzanie włosów i łysienie często ma podłoże dziedziczne. W przypadku mocno niepokojących nas objawów warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem. Im wcześniej rozpoczęte leczenie tym większa skuteczność terapii.
 4. Włosy należy myć tak często jak tego wymagają, nawet codziennie. Zdrowa skóra głowy to czysta skóra i włosy. Szampon i odżywkę warto wmasowywać w skórę i włosy kolistymi ruchami. Taki jednoczesny masaż doskonale pobudza ukrwienie skóry głowy. Warto pamiętać o tym przy każdym myciu. Dobrze ukrwiona skóra głowy sprzyja wzmacnianiu cebulek włosa.
 5. Wycierając włosy ręcznikiem nie należy ich zbytnio ?tarmosić?. Jeśli musimy użyć suszarki do włosów, najlepiej suszyć letnim strumieniem powietrza. Gorący podmuch mocno wysusza włosy i osłabia je.
 6. Włosy najlepiej czesać grzebieniem o bardzo łagodnych końcówkach. Idealnym zabiegiem dla włosów jest czesanie szczotką ze sprężystego włosia. Facetaria.pl poleca ręcznie wykańczane grzebienie brytyjskiego producenta szczotek i grzebieni KENT.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Pielęgnacja włosów dla mężczyzn - jak często myć włosy? Szampony do codziennego użytku.

 1. Włosy należy myć tak często jak tego wymagają, nawet codziennie. Zdrowa skóra głowy to czysta skóra i włosy.
 2. Szampon i odżywkę warto wmasowywać w skórę i włosy kolistymi ruchami. Taki jednoczesny masaż doskonale pobudza ukrwienie skóry głowy. Warto pamiętać o tym przy każdym myciu. Dobrze ukrwiona skóra głowy sprzyja wzmacnianiu cebulek włosa. Męskie włosy pielęgnacja to kluczowy element.

 

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Pielegnacja wlosow dla mezczyzn - odżywki do włosów. Rodzaje i dlaczego warto stosować.

 1. Zadaniem szamponu jest przede wszystkim umycie włosów i skóry głowy. Szampon przede wszystkim musi zmyć zanieczyszczenia, pot, nadmiar wydzielanego przez skórę serum. Oczyszczając, żaden szampon nie jest w stanie jednocześnie odpowiednio nawilżyć i zmiękczyć umytych włosów aby były puszyste, miały zdrowy połysk i łatwo poddawały się układaniu. To zadanie odżywek do włosów!
 2. Dla bardziej cierpliwych przeznaczone są odżywki do spłukiwania. Należy nanieść odżywkę na świeżo umyte włosy, pozostawić na minimum 1 minutę a najlepiej co najmniej kilka i dokładnie spłukać włosy. Podczas kąpieli warto np. raz w tygodniu pozostawić odżywkę na 10-15 minut. Regularny cotygodniowy zabieg wyraźnie poprawia puszystość i miękkość włosów. Warto spróbować - męskie włosy pielęgnacja!
 3. Dla zabieganych polecane są odżywki bez spłukiwania. Nakłada się je bezpośrednio po umyciu włosów, najlepiej kiedy są jeszcze wilgotne. Odżywkę bez spłukiwania należy nakładać na włosy w niewielkiej ilości, mniejszej niż ta, którą spłukujemy, zbyt duża ilość może zbyt mocno obciążyć jednorazowo włosy. Jak ze wszystkim z umiarem dla najlepszych efektów!
 4. Stosowanie odżywek sprawia, że włosy są bardziej miękkie i dzięki temu odżywki wzmacniają efekt stosowanych środków do stylizacji włosów. Krótko mówiąc, chwila dłużej pod prysznicem aby użyć odżywki, skróci nam czas spędzony przy układaniu fryzury!

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Utrwalanie męskich fryzur. Włókniste pasty, glinki modelujące i pomady. Nowoczesne produkty nie niszczą i nie obciążają włosów!

 1. Kosmetyki do stylizacji pomagają zapanować nad włosami i uformować je w pożądaną fryzurę. Fryzura w jakiej czujemy się najlepiej to podstawa dobrego samopoczucia przez cały dzień lub ważny wieczór.
 2. Do niedawna żel do włosów i wosk były jedynymi produktami powszechnie używanymi w męskiej stylizacji. Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w zaawansowaniu technologicznym kosmetyków do stylizacji męskich fryzur. Pojawiły się i błyskawicznie upowszechniły, dzięki potwierdzonej skuteczności działania, produkty takie jak włókniste pasty i glinki modelujące oraz pomady do utrwalania męskich fryzur.
 3. Mężczyźni bardzo chętnie sięgają po te innowacyjne produkty umożliwiające swobodne modelowanie włosów bez żadnych ograniczeń. Zaawansowana technologicznie konsystencja włóknistych past, glinek oraz pomady nie obciąża włosów w przeciwieństwie do tradycyjnego żelu, z wyjątkiem nowoczesnej lekkiej formuły żelu na bazie wody do lekkiego utrwalenia.
 4. Nowoczesne produkty do męskiej stylizacji polecane przez Facetaria.pl zawierają zdrowe dla włosów naturalne wyciągi roślinne o działaniu wzmacniającym i nawilżającym. Nie obciążają i nie wysuszają włosów.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Pokonaj problem ŁUPIEŻU! Skóra głowy bez swędzenia i łuszczenia.

 1. Łupież to w potocznym znaczeniu łuszczenie się naskórka owłosionej skóry głowy. Częstą przyczyną powstawania łupieżu jest drażniące działanie niskiej jakości szamponów i środków do stylizacji włosów. Zbyt mocno chlorowana woda, mycie w zimnej lub bardzo ciepłej wodzie, częste suszenie suszarką również mogą powodować powstawanie łupieżu. Łupież może też być wywołany zakażeniem skóry głowy grzybem zwanym drożdżakiem (Pityrosporum Ovale).
 2. Zapobieganie i przeciwdziałanie powstawaniu łupieżu polega na używaniu właściwych szamponów przeciwłupieżowych zawierających odpowiednie substancje przeciwłojotokowe, złuszczające, odkażające i grzybobójcze. Bardzo skuteczne są szampony z dodatkiem Oktopiroxu, substancji czynnej zwalczającej łupież. Facetaria.pl poleca Oczyszczający i Normalizujący Szampon do Włosów i Skóry Głowy men-u.
 3. Włosy powinny być myte tak często jak tego wymagają, nawet codziennie.
 4. Jeśli to możliwe należy unikać suszenia suszarką a kiedy to konieczne, zawsze suszymy letnim strumieniem powietrza.
 5. Jeśli używamy kosmetyków do stylizacji włosów, najlepiej używać produktów najnowszej generacji, które nie obciążają nadmiernie włosów i są łatwo zmywalne podczas mycia (glinki, pomady, włókniste pasty, żele o lekkiej konsystencji).
  W przypadku zaawansowanych dolegliwości związanych z łupieżem warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.

Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!