Jak poprawić swój wygląd w Nowym Roku?

Postanowienia noworoczneNa początku nowego roku zwykle robimy podsumowania starego, ale też tworzymy plan na obecny. Nowe postanowienia na nowy rok, oprócz celów zawodowych i życiowych,  powinny obejmować również kwestie lepszego wyglądu, który dziś nie tylko ułatwia życie, ale również poprawia samopoczucie i czyni nas zdrowszymi. Oto nasze groomingowe rady, które warto dopisać do tegorocznej listy postanowień i planów.

Groomingowe postanowienia noworoczne:

1.    Inwestycja w nawilżenie skóry

Odpowiedni poziom nawilżenia to baza, na której opiera się cała kondycja tkanki skórnej. Regularne stosowanie dobrych kosmetyków np. kremów i balsamów nawilżających (nawet jeśli nie masz problemu z suchą skórą) to najlepsza droga do utrzymania wysokiej elastyczności skóry, nawet w trudnych warunkach i spowolnienia procesów starzenia się skóry. By nawilżenie było jeszcze bardziej dogłębne i efektywne, warto stosować kosmetyki skoncentrowane np. na noc. No i nie zapominaj o piciu wody. Wypijanie 8 szklanek wody dziennie pomaga utrzymać sprężystość skóry od środka.

2.    Zmiana  nawyków

Myjesz twarz wodą, którą napuszczasz do umywalki lub wanny? W ten sposób wcale nie obmywasz skóry, ale z powrotem nakładasz na nią bakterie i zanieczyszczenia. Przejdź na mycie pod bieżącą wodą - jest skuteczniejsze i bardziej higieniczne. Od lat nie zmieniłeś fryzury? Odważ się w końcu i staraj się być na bieżąco z panującymi trendami. Dzisiejsze techniki fryzjerskie poszły dalej niż strzyżenie maszynką, dlatego nie obawiaj się - fryzjer z pewnością podpowie Ci najlepszą zmianę.

3.    Dbałość o akcesoria pielęgnacyjne

Wydłuż życie swoim ulubionym sprzętom do golenia i pielęgnacji. Po użyciu wycieraj do sucha swoją maszynkę, strzepuj wodę z pędzla i układaj go włosiem w dół, co jakiś czas przetrzyj akcesoria do paznokci, myj szczotki i grzebienie i stosuj specjalny olejek do pielęgnacji akcesoriów do golenia. Nie zwlekaj z wymianą żyletki w maszynce, jeśli zobaczysz pierwsze objawy stępienia. Tępa maszynka to niemal pewne zacięcia.  Dbanie o akcesoria z pewnością Ci się opłaci - nie tylko zaoszczędzisz na zakupie nowych, ale również sprawisz, że wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przy użyciu tych produktów będą bardziej higieniczne i zdrowsze dla Twojego ciała.

4.    Przykładanie wagi do drobiazgów

Nawet nie wiesz, jak bardzo, bagatelizując pewne zabiegi pielęgnacyjne, przyczyniasz się do pogarszania własnego zdrowia. Zmień swoje podejście. Myjąc zęby, nie zapominaj o dziąsłach - ich choroby są ściśle związane z chorobami serca, cukrzycą, erekcją a nawet udarami mózgu. Oprócz szczoteczki, używaj więc nici dentystycznych lub specjalnych wykałaczek.  Dbając o twarz, nie bagatelizuj okolic oczu - one wymagają dodatkowej ochrony. Kup krem pod oczy i spowolnij proces pojawiania się zmarszczek w tych okolicach - w tym miejscu pojawiają się zwykle na początku. Do wycierania twarzy, nie używaj ręcznika, w który wszyscy domownicy wycierają ręce. Zadbaj również o częstą wymianę ręczników w łazience, bo to największe źródło bakterii. Ten do twarzy powinno się zmieniać nawet dwa razy w tygodniu.

5.    Bez pośpiechu

Postaraj się wygospodarować trochę więcej czasu na codzienną pielęgnację niż do tej pory. Kilka minut więcej dla golenia, to bardziej efektywne i pozbawione przykrych niespodzianek usunięcie zarostu. To również dokładniejsze nakładanie kosmetyków, które spowoduje skuteczniejsze działanie na wszystkie obszary skóry. To lepiej ułożone włosy i staranniej obcięte paznokcie. Te detale często robią ogromną różnicę.

6.    Lepszy dobór kosmetyków

Zrób przegląd swoich kosmetyków, wyrzuć lub oddaj te, które są przeznaczone do innego typu skóry niż Ty posiadasz. Częstym powodem różnych skórnych dolegliwości jest zły dobór artykułów pielęgnacyjnych. Jeśli więc masz skórę wrażliwą i podatną na podrażnienia, szukaj kosmetyków bez parabenów i substancji zapachowych. Czytaj składy produktów i wybieraj te najbardziej naturalne. Do skóry przetłuszczającej się nie wybieraj kosmetyków na bazie olejków, a na podrażnioną cerę nie stosuj wód na bazie alkoholu. Pamiętaj również, że każdy powinien mieć własne akcesoria i kosmetyki. Kobiece żele, kremy i szampony pozostaw kobietom, skóra mężczyzn wymaga całkiem innej pielęgnacji.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro