Claus Porto

Wszystko zaczęło się w pewnym pięknym, historycznym portugalskim mieście Porto. To tam w 1887 roku dwaj niemieccy dżentelmeni – Ferdinand Claus i Georges Schweder otworzyli pierwszą fabrykę mydła i perfum Claus&Schweder. Na początku XX wieku fabryka zaczęła odnosić sukcesy międzynarodowe, które dały jej światową sławę.

W tym czasie, do niemieckiego duetu dołączył Achilles de Brito i tym samym doszło do połączenia marek Ach Brito oraz Claus&Schweder. Na bazie tego mariażu w 1936 roku powstała nowa marka Musgo Real, która do dziś oferuje męskie produkty do golenia Claus Porto. W latach 90. XX wieku Claus Porto zaczął podbijać rynki dóbr luksusowych w Anglii, Kanadzie i USA i jednocześnie rozszerzać swój asortyment na inne produkty.

Claus Porto to prawdziwe piękno zapachów pozyskiwanych z ekstraktów roślinnych Portugalii. Kultowe mydła tej marki są ręcznie wytwarzane oraz pakowane. Same opakowania mydeł to prawdziwe dzieła sztuki. Ręcznie robione etykiety są niepowtarzalne i idealnie oddają charakter każdego kosmetyku. Każdy produkt to stylowy projekt retro, który przenosi nas do wyjątkowych czasów europejskiej Belle Epoque. Firma jest wierna historycznym recepturom i bardzo przywiązana do źródła – dlatego fabryka niezmiennie funkcjonuje w Porto. Trzeba docenić kunszt i niezwykłą pasję właścicieli marki Claus Porto za to, że zachowali to dziedzictwo nawet w niespokojnych czasach wojny. Od ponad 100 lat i od czterech pokoleń, Claus Porto jest marką tak samo autentyczną i kultową.

Proces produkcyjny mydeł Claus Porto zaczyna się od mieszania składników. Receptura to ścisła tajemnica producenta, ale też i niezmienna. Dzięki długotrwałemu procesowi mielenia, mydła są bardzo kremowe, a ich zapachy długotrwałe. Kolejnym etapem jest laminowanie mydeł, które zapewnia im długowieczność. Mydła formowane są w rozmaite, klasyczne kształty np. owale czy kostki. Te same formy funkcjonują od ponad 100 lat, więc produkty wyglądają niezwykle stylowo. Na koniec jest ręczne pakowanie mydeł w unikalne, inspirowane stylem vintage etykiety. Są one pokryte ręcznie rysowanymi grafikami nawiązującymi do portugalskiej monarchii i sztuki.

Claus Porto wyróżnia się spośród wielu klasycznych marek urzekającymi zapachami, pięknym designem i wysokiej jakości recepturami składów kosmetyków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej niezwykłej marki.

Claus Porto Barbear Grapefruit Fig mydło toaletowe 150g

50g. Grejpfrutowo figowe, męskie. Portugalskie

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 69,99 zł
Claus Porto Tobacco Blossom mydło toaletowe 150g

150g. Tytoń i tonka. Męskie. Portugalskie

0 1 2 3 4 (1)
Cena: 69,99 zł