Menu działu

Nasze rekomendacje

Our recommendations

Ardennes Coticule - osełka do brzytwy, kamień do ostrzenia

Ardennes Coticule

Aredennes CoticuleFirma Ardennes-Coticule, założona w 1998 roku, nawiązuje do tradycji wydobycia kamieni rozpoczętych przez pierwszego właściciela komercyjnych kamieniołomów w rejonie belgijskich Ardenów, Pana Burton w 1865 roku. Obecnie Ardennes-Coticule jest jedynym producentem słynnego belgijskiego zółtego kamienia Coticule i belgijskiej osełki niebieskej (BBW), jak i dwustronnej osełki: La Pyrénées.

Żółty kamień naturalny Coticule to osełka o bogatej przeszłości. Wydobycie i produkcja Coticule w belgijskich Ardenach sięga XVII wieku. Żółty Coticule to skała osadowa utworzona ponad 480 milionów lat temu, składająca się z szaro-żółtawego pyłu wulkanicznego i gliny zawierającej twarde kryształy granatu. W rejonie Ardenów żółty kamień Coticule występuje tylko postaci w cienkich spoin pionowych, wciśniętych pomiędzy dwoma grubymi warstwami łupków o kolorze niebiesko-fioletowym. Podczas wydobycia, żółty kamień kamień musi być starannie i delikatnie wydobyty najczęściej bez użycia maszyn. Wydobycie żółtego kamienia jest bardzo czasochłonne, pracochłonne i kosztowne, a prace wydobywcze mogą być realizowane tylko kilka miesięcy w roku, ze względu na wpływ różnego rodzaju warunków atmosferycznych. Produkcja jest realizowana w 100% tradycyjne i sprawia, że ??każdy kamień jest unikalny. Stąd wynika też wysoka cena tych kamieni.

Niebieska Belgijska Osełka BBW wydobywana jest w tym samym miejscu co żółty Coticule. BBW powstało w taki sam sposób i w tym samym czasie, co Coticule. Obecność tlenku żelaza w kamieniu odpowiada za niebieskawo-fioletowo-szary kolor tego kamienia. Podobnie jak w przypadku Coticule, wydobycie i ekstrakcja BBW to czasochłonne zadanie, które musi być przeprowadzone bardzo starannie, bez użycia maszyn.

Wszystkie produkty marki

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku