Nasze rekomendacje

  Our recommendations

  Simpsons

  Simpsons

  SimpsonsSIMPSONS Shaving Brushes

  Aleksander Simpson zaczął wytwarzanie pędzli do golenia we wschodnim Londynie (dzielnica East End) w 1919 roku.  Pierwsza fabryka otworzona została w 1919 roku na Macaulay Road w Londynie, niedaleko siedziby West Ham United Football Club. Tu powstawały pierwsze pędzle pod marką Simpsons, jednocześnie kontynuowano produkcję pędzli pod starą rodzinną marką Bajer. Pędzle produkowano z kości słoniowej, porcelany, naturalnego rogu i ebonitu. W kolejnych latach pędzle zdobywają szerokie uznanie i wygrywają konkursy jeden po drugim.

  W wyniku dynamicznego rozwoju w 1929 fabryka przeniesiona została do nowej siedziby przy High Street 53 londyńskiego Clapham. Nadal produkowano pędzle pod markami Bajer i Simpsons a także pod nowymi markami Simie, Alexim, Simbal oraz Wee Scot, jednakże Wee Scot była już produkowana wcześniej od 1919.

  Simpsons Shaving BrushesW 1938 roku zdecydowano o rezygnacji z marek Bajer, Simie, Alexim, Simbal i Wee Scot a modele tych pędzli zaczęto produkować pod jedną wyłączną marką rodzinną Simpsons. W 1940 roku na skutek działań wojennych Alexander Simpson wywiózł z Londynu ogromne zapasy cennych materiałów (kości słoniowej, rogu, włosia, srebra i złota) do rodzinnej posiadłości w Berkshire. W 1941 roku niemieckie bomby zniszczyły praktycznie budynek fabryki w Clapham.

  Podczas wojny w 1941 po zbombardowaniu fabryki Alexaner Simpson zawiera umowę z Coates Brushes Ltd. i produkcja pędzli Simpsons przenosi się do Nimmer Mill w Sommerset gdzie obie firmy wspólnie użytkują fabrykę.  Częścią umowy było również wykupienie udziałów właścicieli marki Coates w ciągu pierwszego roku od zawarcia umowy. I tak w 1942 r Simspon przejmuje własność nad Coates Brushes Ltd.

  Pędzlle SimpsonsW 1957r. Alexander Simpson umiera i własność nad firmą przechodzi w ręce Toma Simpsona. Wspólnie z synem Jimem, który sprawował funkcję Dyrektora Zarządzającego kontynuują tradycje rodzinne produkcji pędzli najwyższej jakości pod obiema markami Simpsons i Coates Brushes. W 1989 roku Tom Simpson nagle umiera i własność przechodzi w ręce syna Jima Simpsona i jego żony. W 1990 roku obie marki przechodzą w ręce Davida Cartera, a w 2008 własność nad marką i manufakturą przejmuje Vulfix Progress z wyspy Isle of Man. Vulfix kontynuuje tradycję wyłącznie ręcznej produkcji przepięknych pędzli należących do ścisłej czołówki najlepszych pędzli do golenia.

  Wszystkie produkty marki

  facetaria.pl

  Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku