Gdzie kupić szczotkę do brody

Szczotka do brody to bardzo przydatna rzecz podczas codziennej pielęgnacji zarostu. Sprawdź, gdzie kupić szczotkę do brody oraz jak używać. 

Szczotka do brody – co to jest?kartacz do brody stylowy brodacz

Szczotka do brody to akcesorium, w który powinien się wyposażyć każdy posiadać bujnego zarostu. Broda, szczególnie ta długa i gęsta, wymaga właściwej pielęgnacji. Poza codziennym myciem brody, natłuszczaniem oraz regularnym przycinaniem, należy ją również rozczesywać. Profesjonalna szczotka do brody służy do efektywnego rozczesywania włosków zarostu. Szczotki równomiernie czeszą brodę – oczyszczają ją z czynników, które mogą jej szkodzić (kurz, resztki jedzenia, sebum) i dbają o jej ładny wygląd (włoski lepiej się układają i nie plączą się). Szczotki do brody mają jeszcze jedną zaletę – mogą być wsparciem dla zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu kosmetyków do brody, bo idealnie je rozprowadzają po zaroście. Szczotka do brody to produkt codziennego użytku. Wspomaga codzienną pielęgnację zarostu i tak naprawdę trudno się bez niej obejść. Do czego służy szczotka do brody? Mniej więcej do tego samego co do włosów na głowie. Szczotka do brody rozczesuje splątane włoski zarostu, wyczesuje spomiędzy nich rozmaite zanieczyszczenia, masuje skórę twarzy i w razie potrzeby rozprowadza po zaroście różne kosmetyki np. wosk do brody lub olejek do brody. Alternatywą dla szczotki do brody są grzebienie do zarostu. Choć nie zajmują wiele miejsca, nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie. Szczotka do brody lepiej poradzi sobie z gęstym zarostem niż grzebień. 

Szczotka do brody jest dedykowana włoskom zarostu. Może mieć formę tzw. kartacza, czyli szczotki bez typowego wydłużonego uchwytu. Może być również kształtem podobna do zwykłej szczotki do włosów i wówczas posiadać długi uchwyt. Są producenci, którzy tworzą nawet odrębne szczotki do brody dla leworęcznych i praworęcznych. Poza szczotkami w ofercie asortymentu dla brodaczy są również grzebienie, ale te lepiej sprawdzają się przy krótkim i niezbyt obfitym zaroście np. wąsach. Najbardziej ceniona przez mężczyzn jest szczotka do pielęgnacji brody wykonana z naturalnych materiałów. Zwykle uchwyt takiej szczotki jest drewniany np. bambusowy lub bukowy, bo ten rodzaj drewna zapewnia im większą trwałość. Włosie w szczotkach naturalnych jest zwykle zrobione ze szczeciny dzika.wygodna szczotka do brody

Kartacz do brody

Szczotka do brody może mieć kształt kartacza lub klasyczny kształt szczotki z wydłużoną rączką. Kartacz to popularniejszy wybór wśród brodaczy. Kształt szczotki do brody jest dopasowany do męskiej dłoni i dobrze się w niej trzyma. Brak rączki sprawia, że czesanie jest bardziej precyzyjne. Szczotki do brody posiadające wydłużony uchwyt też mogą mieć rozmaite kształty i wielkości, mogą też różnić się między sobą włosiem. Ciekawostką są szczotki do brody dla leworęcznych. Ich uchwyty są tak wyprofilowane, by idealnie leżały w lewej dłoni i jak najlepiej się prowadziły po zaroście.szczotka-do-brody

Jak dobrać szczotkę do brody?

Szczotki do brody występują w różnych kształtach, mają tez różne przeznaczenie. O tym, jak dobrać ten produkt powinna decydować nasza wygoda. Większość szczotek do brody posiada włosie pozyskane z naturalnej szczeciny dzika, którą charakteryzuje optymalna sztywność i sprężystość. Najczęściej szczotki do brody to połączenie naturalnych surowców, bo uchwyty robione są przeważnie z drewna. Najpopularniejszy rodzaj szczotki do brody to tzw. kartacze, które nie posiadają rękojeści. Mają owalne kształty, z jednej strony posiadają włosie, z drugiej wykończone są np. drewnem, który stanowi jednocześnie uchwyt. Produkty tez zwykle są uniwersalne, przeznaczone do każdego rodzaju brody. Szczotki do brody mogą posiadać również długą rączkę. Są podobne do zwykłych szczotek do włosów i często bywają uniwersalne – można je stosować do brody i włosów na głowie, szczególnie sprawdzają się przy brodzie gęstej i długiej. W ofercie można znaleźć również szczotki dla leworęcznych.

Jak używać szczotki do brody?

Jak używać szczotek do brody można dowiedzieć się z od barbera lub z filmików, które posiadacze bujnych zarostów zamieszczają w sieci. Nie jest to trudna sztuka. Najważniejsze, by szczotka do brody była elementem codziennej pielęgnacji, w użyciu – co najmniej raz dziennie, choć warto szczotkować zarost dwa razy na dzień. Rano, gdy chcemy nadać brodzie lepszy wygląd, rozplątać włoski po nocy i wetrzeć w nie kosmetyk do pielęgnacji zarostu. Wieczorem szczotki warto użyć do dokładnego oczyszczenia brody z wszelkich zanieczyszczeń np. kurzu, naskórka czy resztek kosmetyków.

szczotka do brody kent

Gdzie kupić szczotkę do brody?

Profesjonalna szczotka do brody jest sprzedawana w wyspecjalizowanych sklepach z kosmetykami i akcesoriami do męskiej pielęgnacji. Szeroki wybór szczotek do zarostu oferuje Facetaria.pl, gdzie kupić można zarówno szczotki typu kartacz lub na długiej rączce, a także grzebienie do brody. 

Szczotka do brody pomaga w codziennej pielęgnacji długiego zarostu. Najlepsza szczotka do brody wykonana jest z naturalnego surowca. Gdzie kupić szczotkę do brody, która spełni nasze oczekiwania?

Najlepsza szczotka do brody

Najlepsza szczotka do brody to produkt luksusowy także w swoim wyglądzie. Takie szczotki wykonane są zwykle z naturalnych surowców. Uchwyt szczotki do brody najczęściej powstaje z drewna bukowego, które jest bardzo odporne i trwałe. Włosie najlepszej szczotki do brody powinno  być pozyskane ze szczeciny dzika. Włosie dzika jest sprężyste, dość twarde i grube i świetnie sprawdza się w rozczesywaniu splątanego zarostu. Dzięki niskiej absorpcji wody, nie mięknie po zmoczeniu. Na dodatek stanowi najlepszy masaż dla skóry pod zarostem. Najlepsze szczotki do brody tego typu produkują takie firmy jak: Stylowy Brodacz czy Kent. 

Szczotka do brody pozwala na skuteczną pielęgnację długiego zarostu, ułatwia też modelowanie brody. Jaka szczotka do brody jest najlepsza? Czym charakteryzuje się szczotka do brody z dzika?

Szczotka do pielęgnacji brody

Do czego potrzebna jest szczotka do brody? Najważniejszym zadaniem tego przyrządu jest rozczesywanie splątanych lub zmierzwionych włosków zarostu – brody i wąsów. Jak wiadomo, zarost w miarę rośnięcia, staje się coraz bardziej poplątany. To powoduje, że nie wygląda on estetycznie, na dodatek długie włoski mają tendencję do zatrzymywania zanieczyszczeń np. kurzu i resztek jedzenia, co dodatkowo naraża na uszczerbek również skórę pod zarostem. 

Dobra szczotka do brody pozwala dokładnie rozczesać włoski zarostu i jednocześnie wyczesać z nich drobne zanieczyszczenia. Do tego pełni również funkcję masażera, gdy czesząc zarost na twarzy, pobudzamy ukrwienie w skórze. Szczotka do brody może też pomóc w rozprowadzaniu na zaroście kosmetyków np. wosku do zarostu.

szczotka do brody rockwellrazors

Wybierając szczotkę do brody, należy dopasować ją do swoich upodobań. Szczotka do brody powinna wygodnie leżeć w dłoni. Zwróćmy uwagę również na jej wykończenie. Uznani producenci przywiązują ogromną wagę do każdego detalu tego produktu, dzięki czemu cieszy on również oko. To idealny pomysł na prezent dla brodacza. 

Szczotka do brody ze szczeciny dzika

Szczotka do brody z dzika  to szczotka naturalna, wykorzystująca naturalne cechy włosia takie jak sprężystość, trwałość i szorstkość. Idealnie dopasowuje się do zarostu i efektywnie go rozczesuje. Na dodatek świetnie masuje skórę. Szczotka do brody z dzika jest produkowana m. in. przez takie marki jak: Stylowy Brodacz, Rockwell Barbershop, Bluebeards Revenge. Wszystkie wymienione szczotki można nabyć w sklepie Facetaria.pl

 

Przeczytaj także:

Kosmetyki do zarostu

Jak przystrzyc brodę

Zestaw do pielęgnacji wąsów i brody

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku