Golenie zarostu na twarzy - praktyczne porady

Golenie NA MOKRO czy NA SUCHO?

"PRE SHAVE" czyli ZMIĘKCZANIE ZAROSTU przed goleniem.

PORANNE GOLENIE. Nie łap od razu za maszynkę!

PĘDZEL DO GOLENIA. A jednak niezastąpiony!

MASZYNKI DO GOLENIA. Kilka faktów.

A MOŻE MASZYNKA NA ŻYLETKI? Ekonomiczne rozwiązanie. Praktyczne wskazówki.

DOKUCZLIWY WRASTAJĄCY ZAROST. Sprawdzone porady.

"AFTER SHAVE" czyli PO GOLENIU. Nawilżanie i łagodzenie podrażnień.

Golenie LATEM! Warto wiedzieć.

Golenie ZIMĄ! Warto wiedzieć.

Zarost jak golić - golenie NA MOKRO czy NA SUCHO?

Jak golić zarost? Prawidłowe golenie twarzy na mokro klasycznymi maszynkami na żyletki lub wkłady wieloostrzowe jest dokładniejsze i pozwala na uzyskanie efektu całkowicie gładkiej skóry twarzy. Golenie się na sucho maszynką elektryczną nie jest tak dokładne, zarost nie jest ścinany ale mocno ścierany. Golenie na sucho nie wymaga zmiękczania zarostu, przez co może być szybsze ale jednocześnie nie pozwala na gładkie golenie tuż przy skórze. Efekt ścierania zarostu maszynką elektryczną tuż przy skórze może powodować nieprzyjemne podrażnienia i zaczerwienia.

W goleniu na mokro zmiękczony nawet twardy zarost z łatwością poddaje się ostrzu maszynki zapewniając gładkie golenie tuż przy skórze.

Kremy do golenia wróciły w odrodzonej formie. Pianki i żele do golenia nie potrafią szybko zadziałać tak skutecznie jak kremy do golenia. Nowoczesne kremy do golenia zawierają odpowiednio dobrane silikony zapewniające łatwy ślizg ostrzom maszynki. Kremy do golenia mają bardzo szybkie działanie zmiękczające, są optymalnie pieniące, bardzo wydajne i łagodne dla skóry twarzy.

Największym osiągnięciem ostatnich lat są kremy łagodne dla skóry, wytwarzające optymalną pianę, bardzo łatwo zmywające się zarówno z twarzy jak i ostrza maszynki. Oszczędność czasu podczas golenia!

Najzdrowsze i najłagodniejsze dla skóry twarzy są kremy do golenia z dużą zawartością naturalnych wyciągów z roślin i ziół oraz dodatkiem witamin.

Golenie na mokro w nowoczesnym wydaniu zapewnia maksymalną gładkość skóry twarzy bez podrażnień. Facetaria.pl poleca Kremy do golenia oraz mydła do golenia Mydła do golenia światowych producentów spełniające najwyższe kryteria komfortu golenia i łagodności dla skóry mężczyzny. 

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

PRE SHAVE czyli ZMIĘKCZANIE ZAROSTU przed goleniem.

Przed goleniem zawsze umyj twarz ŻELEM DO MYCIA TWARZY. Usuniesz tłuszcz, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, które tworzą warstwę blokującą gładki tor ruchu maszynki. Polecamy żel men-u oraz Baxter of California.

Myj twarz ciepłą wodą. Ciepła woda działa zmiękczająco na skórę.

Używaj KREMÓW DO GOLENIA z dużą zawartością naturalnych substancji nawilżających, zmiękczających i zapewniających odpowiedni ślizg ostrzom maszynki - naturalne silikony, wyciągi roślinne np. łagodzący, kojący i działający antyseptycznie Aloes, Oczar Wirgiński, olejek Drzewa Herbacianego. Polecamy men-u lub Baxter of California.

Przekonaj się do nakładania kremu do golenia pędzlem. Włosie pędzla dociera dokładniej między włoski zarostu przyspieszając jego właściwe zmiękczenie. Sprawdź ofertę pędzli men-u i Muhle.

Golenie pod nosem i w okolicy ust zostawiaj zawsze na koniec. Krem do golenia będzie mógł zadziałać dłużej zmiękczając zarost tych najbardziej wrażliwych miejsc twarzy.

Raz na tydzień zastosuj złuszczający martwy i suchy naskórek peeling przed goleniem. Zajmie Ci to tylko kilka minut a przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz efekty - gładsze golenie bez podrażnień. Bardzo skuteczne są maska i peeling Baxter of California. Rezultat - zmiękczenie zarostu. 

Stosuj nawilżające balsamy po goleniu i kremy do twarzy na dzień i na noc dla mężczyzn zapobiegające wysuszaniu skóry.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Poranne golenie twarzy. Nie łap od razu za maszynkę!

Jeśli tylko możesz, po obudzeniu wykonaj kilka innych porannych czynności zanim przejdziesz do golenia. Chodzi o to aby dać czas również swojej twarzy na dokładne rozbudzenie. Po nocy twarz jest zawsze lekko opuchnięta. Daj jej chwilę a wówczas skóra będzie podatniejsza na golenie i mniej narażona na podrażnienia i zacięcia.

Co zrobić z czasem po przebudzeniu? Doskonała będzie duża szklanka wody (najlepiej ciepłej lub letniej) na oczyszczenie. Można dodać łyżeczkę miodu i kilka kropel cytryny dla smaku i dodatkowych wartości wzmacniających. Wypróbuj!

Dla pełnego efektu gładkiego golenia umyj twarz przed goleniem. Najlepiej żelem do mycia twarzy bez zawartości mydła. Myj twarz ciepłą, nigdy zimną wodą. Twarz będzie podatniejsza na działanie kremu do golenia (np. krem do golenia gillette) lub innych preparatów do golenia i mniej narażona na podrażnienia. Wypróbuj żele do mycia twarzy o orzeźwiających zapachach z naturalnymi wyciągami roślin - są łagodne dla skóry i działają niezwykle pobudzająco, szczególnie jeśli posiadasz twardy zarost na twarzy.

Pamiętaj - nawet mocny zarost czy bardzo twardy zarost da się zmiękczyć! Żmiękczanie zarostu to kluczowa czynność przed goleniem.

Dla mężczyzn o skórze szczególnie wrażliwej i alergicznej wskazane są produkty bezzapachowe.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

PĘDZEL DO GOLENIA. A jednak niezastąpiony!

Nakładanie kremu do golenia pędzlem wraca do najnowszych trendów jako najskuteczniejszy sposób przygotowania skóry do golenia.

Włosie pędzla nakłada preparat do golenia precyzyjniej niż sama dłoń. Pędzel dociera między maleńkie szczeliny pomiędzy włoskami zarostu co zapewnia jego odpowiednie i dokładne zmiękczenie. Właściwie zmiękczony zarost z łatwością poddaje się ostrzom maszynki.

Dokładne zmiękczenie zarostu przed goleniem minimalizuje ryzyko podrażnień, wysypki i skaleczeń. Producenci Pędzli i Akcesoriów do Golenia prześcigają się w różnorodności wzorów tak by pędzel do golenia nie tylko dobrze spełniał swoją funkcję ale i był efektownym uzupełnieniem wyposażenia nowoczesnej męskiej łazienki! Wybierz pędzel dla siebie z polecanej oferty Facetaria.pl!

Ważna wskazówka: Włosie pędzla powinno zawsze schnąć zwisając w dół. Ten sposób jest bardziej higieniczny i zabezpiecza włosie przed wypadaniem. Zawsze odwieszaj pędzel na stojaku włosiem w dół, nigdy do góry. Dla ułatwienia wielu producentów wraz z pędzlem w zestawie załącza poręczny stojak. Sprawdź ofertę Facetaria.pl i wybierz najlepszy pędzel dla siebie!

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

MASZYNKI DO GOLENIA. Kilka faktów.

Podczas golenia często spłukuj ostrza maszynki w bardzo ciepłej a najlepiej gorącej wodzie. Ciepłe ostrza golą lepiej i są łagodniejsze dla skóry.

Nie gol się zamaszyście, wykonuj wolne i precyzyjne ruchy! Szybkie ruchy ręką tylko pozornie oszczędzają Twój czas. Podrażniona skóra i skaleczenia spowodowane pośpiechem wymagają później dużo więcej zachodu!

Przesuwaj ostrza maszynki zawsze zgodnie z kierunkiem jak rośnie Twój zarost. Nigdy pod włos! Golenie pod włos powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, wysypkę oraz wrastanie włosków zarostu.

Zawsze używaj ostrych ostrzy maszynek lub ostrych żyletek. Tępe ostrza powodują najwięcej skaleczeń, zaczerwień i podrażnień!

Klasyczne maszynki na żyletki.

W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania mężczyzn goleniem tradycyjnymi maszynkami na żyletki.

Powodem nr 1 jest relatywnie wysoki koszt maszynek jednorazowych, maszynek elektrycznych i wieloostrzowych wkładów wymiennych. Biorąc pod uwagę cenę, żyletki niezmiennie kosztują najmniej. Producenci żyletek i tradycyjnych maszynek do golenia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują współczesnemu mężczyźnie bogate wzornictwo i nową jakość ostrzy i powlekania żyletek aby goliły super gładko i dokładnie.
Zaawansowanie technologiczne i dobór składników dzisiejszych kremów do golenia stawia tradycyjne golenie w zupełnie nowym świetle. Pojawił się nowy, modny trend TRADYCYJNEGO MĘSKIEGO GOLENIA W NOWOCZESNEJ FORMIE!
W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz wielu innych krajach tradycyjne golenie przeżywa prawdziwe odrodzenie. Znowu modne stało się korzystanie z usługi golenia w męskich salonach fryzjerskich , gdzie usługa łączona jest z zabiegami oczyszczającymi i głęboko nawilżającymi skórę twarzy.

Elementem modnej, męskiej łazienki stały się praktyczne i efektowne stojaki na maszynkę i pędzel oraz nietuzinkowe wzory samych przyborów do golenia.

Golarki na wymienne wkłady Gillette

Gillette Fusion Power Stealth to zaawansowana technologia, dzięki której prawie nie poczujesz ostrzy, ale na pewno poczujesz różnicę! Najbardziej komfortowe, 5 ostrzowe golenie od Gillette!

Gillette Fusion Power Phenom maszynka manualna, 5 ostrzy umieszczonych blisko siebie co rozprowadza siłę golenia na wszystkie ostrza. Golenie bardzo komfortowe, prawie nie poczujesz ostrzy.

Gillette Fusion daje do 3 tygodni komfortowego golenia, znacznie dłużej niż jednorazówki Gillette.


Gillette Mach3 Turbo opatentowane technologie Mach3 Turbo zapewniają komfortowe golenie bezpośrednio przy skórze. 3 niezależnie, sprężyście zamocowane ostrza.
Muhle

kompatybilne z Mach3 i Fusion Gillette. Jeśli lubisz eleganckie gadżety i akcesoria do męskiej pielęgnacji polecamy ofertę marki Muhle. Muhle wytwarza ekskluzywne maszynki do golenia na wymienne wkłady kompatybilne z wkładami Gillette Mach3 i Fusion. Muhle i Gillette współpracują ze sobą na zasadzie wykupu licencji. Muhle to oferta dla najbardziej wymagających.

 

Golarki elektryczne/maszynki elektryczne do golenia

Golenie na sucho jest szybsze ale niestety nie tak dokładne i gładkie jak golenie na mokro klasycznymi maszynkami na żyletki lub wymienne wkłady. Maszynka elektryczna do golenia na sucho nie ścina włosków zarostu ale je jedynie mocno ściera co często jest niewystarczające, zwłaszcza przy bardzo gęstym i grubym zaroście. Przy goleniu na sucho zarost nie jest zmiękczany co ma wpływ na zwiększenie wysuszenia skóry na skutek golenia. Podrażniona i przesuszona skóra bezwzględnie wymaga zastosowania nawilżającego balsamu po goleniu. Zazwyczaj skóra po goleniu maszynką elektryczną jest szczególnie przesuszona, sprawiając uczucie lekkiego pieczenia i ściągania, dlatego warto po wchłonięciu przez skórę balsamu po goleniu, od razu posmarować twarz kremem lub balsamem nawilżającym do męskiej skóry twarzy. Krem lub balsam nawilżający przywróci skórze właściwą miękkość, nawilżenie i zdrowy wygląd.

Jeżeli przy goleniu na sucho golarką elektryczną skóra jest stale i mocno podrażniona (liczne zaczerwienia, wysypka) warto wypróbować golenie na mokro, dobrze zmiękczając zarost przed goleniem i pamiętać o regularnej wymianie żyletek lub wymiennych wkładów maszynki.

Czy golarki elektryczne na sucho golą dokładnie? - zależy to od modelu, ale na pewno mniej dokładniej niż maszynka na żyletki.

Golarka na sucho i mokro? Raczej polecamy golarkę na mokro.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

A MOŻE MASZYNKA NA ŻYLETKI? Ekonomiczne rozwiązanie. Praktyczne wskazówki.

Zmieniaj żyletkę w maszynce kiedy tylko poczujesz, że nie goli optymalnie i komfortowo dla skóry.

Przy ostrej żyletce nie musisz mocno przyciskać maszynki do twarzy. Właściwy nacisk to tylko i wyłącznie kwestia wprawy. Zaczynaj od jak najwolniejszych ruchów i przyciskaj maszynkę do golonego miejsca jak najdelikatniej. Już po kilku goleniach wypracujesz nacisk optymalny dla golenia Twojego zarostu.

Przy twardym i gęstym zaroście gol się krótkimi posunięciami maszynki. Przy zaroście miękkim i ledwie odrastającym możesz pozwolić sobie na dłuższe posunięcia maszynki do golenia twarzy.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić używaj pędzla do golenia do nakładania kremu. Włosie pędzla dociera dokładniej między włoski zarostu i skuteczniej zmiękcza do golenia. Właściwie zmiękczony zarost z łatwością podda się ostrzu żyletki.

Przesuwaj ostrze maszynki do golenia twarzy zawsze zgodnie z kierunkiem jak rośnie Twój zarost. Nigdy pod włos! Golenie pod włos powoduje podrażnienia, zaczerwienienia i wysypkę a także wrastanie zarostu.

Podczas golenia staraj się napinać mięśnie twarzy, kolejno w miejscach, które golisz. Jest to jednocześnie bardzo dobre ćwiczenie przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek! Napięta skóra ułatwia ślizg ostrza maszynki. Pomagaj sobie drugą ręką i naciągaj goloną skórę w kierunku przeciwnym niż ruch maszynki. Golenie pod włos podrażnienia.

Często spłukuj ostrze maszynki w bardzo ciepłej wodzie. Ciepłe ostrze goli lepiej i łagodniej dla skóry.

Aby nie odkręcać co chwilę wody ani też nie zostawiać odkręconego kurka polecamy zakup praktycznej miseczki do golenia lub kubka. Sprawdź naszą ofertę eleganckich akcesoriów niemieckiej marki Muhle. Męska łazienka może wyglądać naprawdę efektownie!

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

DOKUCZLIWY WRASTAJĄCY ZAROST. Sprawdzone porady na golenie bez podrażnień.

Odrastający zarost wielu mężczyznom sprawia duży kłopot kiedy pojedyncze włoski zakręcają się i koniuszek zarostu ponownie przebija naskórek zaczynając wrastać w twarz. Na twarzy powstają nieprzyjemne górki przypominające wypryski lub krostki utrudniające golenie, nie wspominając o mało estetycznym wyglądzie! Wrastający zarost jak golić?

Przed goleniem użyj peelingu do twarzy. Drobne ziarenka peelingu pomagają wrastającym włoskom ponownie przebić się przez naskórek na zewnątrz. Nie musisz na peeling poświęcać dużo czasu. Na zwilżone dłonie nanieś trochę peelingu i kolistymi ruchami masuj twarz, unikaj kontaktu z oczami, spłucz dokładnie. Cały zabieg nie zajmie 3 minut więc można go zrobić nawet rano tuż przed goleniem.

Wypróbuj skuteczność preparatów wspomagających zapobieganie wrastaniu zarostu np. Żel przeciw Wrastającym Włoskom Zarostu w asortymencie sklepu Facetaria.pl.

Nigdy nie wyciskaj wrastających włosków! Wyciskanie powoduje powstawanie ran i tylko pogarsza sytuację.

Zawsze używaj ostrych ostrzy maszynek. Gol się zawsze zgodnie z kierunkiem rosnącego zarostu. Unikaj golenia pod włos! golenie pod włos wywołuje podrażnienia.

Używaj do golenia kremów z zawartością działających łagodząco i antyseptycznie Aloesu, Oczaru Wirgińskiego, olejku Drzewa Herbacianego oraz innych wyciągów roślinnych i witamin.

Jeśli należysz do mężczyzn z nasiloną tendencją do wrastania zarostu, kiedy tylko możesz, pozwalaj odpocząć skórze od golenia np. nie gol się w weekend przez dzień lub dwa.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

AFTER SHAVE czyli PO GOLENIU. Nawilżanie i łagodzenie podrażnień.

Zawsze po goleniu stosuj balsam lub płyn po goleniu. Podrażniona skóra twarzy po goleniu? - używaj preparatów bez zawartości alkoholu! Najzdrowsze dla skóry są nowoczesne płyny i balsamy na bazie mocnych wyciągów roślinnych. Ekstrakty roślin i ziół działają skuteczniej przeciwbakteryjnie i antyseptycznie a jednocześnie są łagodne dla skóry twarzy.

Balsamy po goleniu działają antyseptycznie zapobiegając zakażeniom i nawilżają ją sprawiając, że staje się ona wyczuwalnie gładsza. Balsamy mają działanie kojące i łagodzące dla podrażnionej goleniem skóry.

Płyny po goleniu głównie dezynfekują skórę, zapobiegając zakażeniom. Mają mniejsze niż balsamy właściwości nawilżające i wygładzające.

Regularne stosowanie balsamów po goleniu zwiększa elastyczność i gładkość skóry, skóra prawidłowo nawilżona jest mniej podatna na procesy starzenia i powstawania pierwszych zmarszczek. Dla wzmocnienia efektu młodości skóry po wchłonięciu balsamu zastosuj przeznaczony dla mężczyzn krem do twarzy. Sprawdź ofertę kremów do twarzy dla mężczyzn polecaną przez Facetaria.pl!

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Golenie LATEM. Warto wiedzieć.

Golenie latemJeśli planujesz dzień na plaży, kąpiele w słonej morskiej wodzie czy chemicznie dezynfekowanym basenie, warto ogolić się wcześnie rano lub wieczorem poprzedniego dnia. Słona woda, chlor, piasek i słońce mogą podrażnić świeżo ogoloną skórę.

Latem przy słonecznej pogodzie nałóż na twarz nietłusty krem lub balsam z filtrami przeciwsłonecznymi np. Baxter of California

Skóra będzie odpowiednio nawilżona i zabezpieczona przed niebezpiecznym, sprzyjającym starzeniu skóry działaniem promieni ultrafioletowych.

Nie gol się nigdy zaraz po opalaniu. Golenie twarzy wzory.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

Golenie ZIMĄ. Warto wiedzieć.

Niskie temperatury i zimny wiatr mocno wysuszają skórę. Używaj intensywnie nawilżających kremów do golenia np. men-u lub Baxter of California.

Zapobiegaj wysuszaniu i łuszczeniu się skóry stosując intensywnie nawilżające i odżywcze dla skóry balsamy po goleniu np. men-u lub Baxter of California są bardzo skuteczne.

Stosuj kremy nawilżające do twarzy rano i wieczorem a najlepiej, jeśli znajdziesz moment, również w ciągu dnia, zawsze kiedy poczujesz, że skóra jest przesuszona lub zaczyna się łuszczyć. Sprawdź jak skuteczne są polecane przez nas kremy i balsamy do twarzy men-u, Baxter of California o specjalnej męskiej formule. Zarost golenie.

Powrót do góry  Przejdź do odpowiedniego działu w sklepie!

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku