Zakup brzytwy do golenia

Brzytwa do golenia wraca do łask. Ten powrót do klasyki ułatwia szeroka oferta brzytew pozwalająca dobrać produkt na miarę swoich potrzeb i umiejętności. Gdzie kupić brzytwę do golenia, jak używać i którą wybrać?

Jaka brzytwa do golenia?

brzytwa do golenia

Brzytwa do golenia znowu stała się modna. Mężczyźni nie tylko coraz częściej kupują brzytwy, ale i zgłębiają wiedzę dotyczącą jej efektywnego wykorzystania przy goleniu zarostu. Golenie brzytwą jest uznawane za bardzo męskie. Sama brzytwa to kultowy produkt, kojarzący się nam z klasyką golenia. Jaka brzytwa do golenia powinna być naszym wyborem? Wszystko zależy od naszych umiejętności i upodobań. Brzytwy do golenia różnią się między sobą kształtem, formą, rozmiarem czy materiałem. Do upodobań dostosowujemy kolor i materiał, do umiejętności szerokość ostrza (np. 5/8 czy 6/8), kształt czoła brzytwy czy wklęsłość. Wśród oferty brzytew znalazła się też forma pośrednia – między maszynką do golenia a brzytwą – tzw. brzytwa na wymienne ostrza (shavette). Ten produkt dedykuje się początkującym, którzy nie mają wprawy w operowaniu zwykła brzytwą.

Jak używać brzytwy do golenia?

Używanie brzytwy do golenia wymaga praktyki i wiedzy na temat tego akcesorium. Bardzo ważna jest właściwa konserwacja i pielęgnacja, które utrzymują brzytwy w najlepszej formie.  Używając brzytwę warto mieć świadomość, że jest to bardzo ostry przedmiot. Jeśli więc ktoś zapyta – jak używać brzytwy do golenia – należy mu odpowiedzieć: „bezpiecznie”. Należy przestrzegać zaleceń specjalistów od golenia brzytwą i regularnie czyścić, ostrzyć i polerować brzytwę. Przydadzą się do tego profesjonalne akcesoria, takie jak skórzany pas do polerowania czy kamienna osełka. By golenie brzytwą było efektywne, potrzebne są także odpowiednie kosmetyki wytwarzające bogatą pianę np. mydło czy krem do golenia oraz pędzel do golenia. Przed przystąpieniem do golenia najlepiej jest ogrzać twarz ciepłym ręcznikiem. Dzięki temu zarost będzie zmiękczony i łatwiejszy do usunięcia a rozszerzone pory skóry nie pozwolą na zacięcia. Podczas golenia należy pamiętać o właściwym kącie nachylenia ostrza do skóry. Ważne, by skóra była napięta na obszarze golenia, dlatego można pomóc sobie palcami drugiej ręki naciągając i wygładzając. Dokładne wskazówki na temat tego, jak używać brzytwy znajdziecie w dziale PORADY.

Profesjonalne brzytwy do golenia

zestaw z brzytwą

Profesjonalne brzytwy do golenia wykonane są na wzór klasyków z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej jest to stal węglowa lub nierdzewna. Rękojeści brzytew mogą być zrobione z naturalnych surowców, jak rogi zwierząt czy drewno. Profesjonalne brzytwy do golenia oferują tacy producenci jak: Dovo Razor czy Timor Solingen. Brzytwy do golenia z wymiennym ostrzem znajdują się w ofercie np. Bluebeards Revenge i Dovo.

Brzytwa do golenia brody

Brzytwa do golenia brody umożliwia bardzo efektywną pielęgnację. Twarz po goleniu brzytwą jest niezwykle gładka, bo idealnie ogolona. Kupienie dobrej brzytwy do golenia to dobra inwestycja i długoterminowa oszczędność. To jeden większy wydatek na lata. Poza typowym goleniem, brzytwa do golenia brody pozwala na trymowanie i stylizowanie zarostu, ale też i włosów. Nie ma bardziej precyzyjnego sposobu na golenie każdego włosa.

brzytwa do golenia

Gdzie kupić brzytwę do golenia?

Gdzie kupić brzytwę? Odpowiedź jest prosta – tylko w sklepie, który specjalizuje się w tego typu asortymencie, służy profesjonalną poradą oraz pomocą przy wyborze. Takim sklepem jest Facetaria,.pl, który poza szeroką ofertą brzytew, posiada również uzupełniające akcesoria (pasy do polerowania, osełki, wymienne ostrza.

Przeczytaj także: 

Jak golić się brzytwą.

Jak ostrzyć brzytwę.

Brzytwa dla początkujących.