Gdzie kupić pędzel do golenia

Pędzel do golenia razem z kosmetykiem do golenia tworzy duet, który trudno zastąpić. W dzisiejszych czasach już nie tylko pędzle do golenia z naturalnego włosia pozwalają na efektywne golenie. Sprawdź, jaki wybrać pędzel do golenia, by sprostał twoim wymaganiom oraz gdzie kupić.

pędzel do golenia muhle

Różnorodność pędzli do golenia może przyprawiać o zawrót głowy, dlatego sztuką jest wybrać ten właściwy, z którego będziemy zadowoleni. Jakie pędzle do golenia są polecane? Trzeba wiedzieć, że pędzle do golenia odpowiadają nie tylko za sprawne i dokładne nałożenie piany na zarost. Dobry pędzel do golenia po pierwsze – stworzy bogatą, puszystą i kremową pianę, a po drugie pozwoli odczuć prawdziwą przyjemność z golenia.

pędzel do golenia

Jak wybrać pędzel do golenia?

Pędzel do golenia to akcesorium niezbędne podczas golenia na mokro – maszynką lub brzytwą. Tylko pędzel jest w stanie zapewnić najlepszą pianę do golenia – żaden inny sposób wyrabiania piany nie jest równie doskonały. Decydując się na golenie na mokro, warto zainwestować zatem w dobry pędzel. Jaki wybrać pędzel do golenia? To zależy od naszych oczekiwań i umiejętności, ale też od zasobności naszego portfela, bo zakres cenowy pędzli do golenia jest bardzo szeroki. Podstawowymi grupami pędzli są pędzle do golenia z naturalnego włosia i tego syntetycznego. Dziś naturalne włosie już nie jest jedynym, które zapewnia najwyższą jakość golenia. Syntetyki udanie imitują naturalne włosie, a w niektórych aspektach je nawet przewyższają. W tym przypadku warto więc zastanowić się nad budżetem, jakim dysponujemy i od niego uzależnić ten wybór. Innymi różnicami pędzli jest kształt bukietu, twardość włosia, stopień absorpcji wody przez pędzel, rodzaj uchwytu. Twardość włosia powinna wynikać z indywidualnych preferencji golącego, rodzaj uchwytu musi być dopasowany pod kątem wygody. Istnieją jeszcze cechy estetyczne pędzla, czyli jego wygląd. Uchwyt (rękojeść) może być wykonany z różnych materiałów, w różnych kolorach. Wybór powinien być podyktowany naszym gustem.

pędzel do golenia omega

Pędzle do golenia z naturalnego włosia

Pędzle do golenia z naturalnego włosia to najczęściej pędzle wykonane z borsuczego włosia tzw. borsuki. Borsucze włosie znane jest ze swojej sprężystości, trwałości i dobrej absorpcji wody, co ma ogromny wpływ na wyrabianie piany do golenia oraz same odczucia  z golenia. Pędzle z borsuka są bardzo popularne i dzielą się na wiele klas jakościowych. Najwyżej ceniona jest klasa Silver Tip (starannie wyselekcjonowane włosie ręcznie formowane w bukiet), następne klasy to Super Badger (charakterystyczny pierścień na bukiecie), Best/Fine Badger (ciemne, miękkie włosie), Pure Badger (włosie bardzo ciemne, mechanicznie układane), Finest and Two Band (włosie sztywne i sprężyste). Naturalne włosie w pędzlach do golenia to jednak nie tylko borsucza sierść. Można również nabyć pędzle do golenia z końskiego włosia lub ze szczeciny dzika.

Gdzie kupić pędzel do golenia?

Dobre pędzle do golenia warto kupować w profesjonalnych sklepach, które oferują markowe, oryginalne produkty wysokiej klasy np. Faceteria.pl. Pędzel do golenia powinien być zakupem na lata, dlatego do jego wyboru należy podchodzić rozsądnie. Polecamy sprawdzonych producentów, zarówno pędzli syntetycznych jak i naturalnych m.in. Edwin Jagger, Muhle, Omega, Simpsons, Semogue, Vulfix, nom.

Przeczytaj również:

Gdzie kupić maszynkę do golenia

Gdzie kupić mydło do golenia

Gdzie kupić żyletki do golenia