Męskie dezodoranty do skóry wrażliwej bez aluminium i alkoholu

Męskie dezodoranty stanowią obowiązkowy element codziennej pielęgnacji. Dziś możemy wybierać już nie tylko wśród rozmaitych zapachów, ale też dostosować męski dezodorant do indywidualnych potrzeb np. skóry. A co najważniejsze, w ofercie kosmetycznej znajdziemy przede wszystkim produkty bezpieczne, czyli męskie dezodoranty bez aluminium czy alkoholu.

Męski dezodorant – do czego jest potrzebny? 

dezodorant meski Męski dezodorant to zwykle jeden z pierwszych kosmetyków, które stosują mężczyźni codziennie rano. Dezodorantu bowiem używa się na gołe ciało, rozpylając go w okolicach klatki piersiowej i pach. Jeśli mamy do czynienia z dezodorantem w sztyfcie lub kulce, zamiast spryskiwania ciała, rozprowadzamy kosmetyk cienką warstwą na skórze.

Do czego służy męski dezodorant? Najważniejszą zaletą tego kosmetyku jest odświeżenie i zapobieżenie poceniu. Dezodoranty hamują wydzielanie potu i niwelują jego nieprzyjemny zapach. Ich aromat nie jest zbyt intensywny, dlatego mimo używania dezodorantu nie należy rezygnować ze stosowania równoległego innych kosmetyków zapachowych np. wody kolońskiej czy perfum. Dbając  o najwyższą jakość pielęgnacji, dezodoranty powinny być dobrane do rodzaju skóry i okoliczności.  Nie wszystkie kosmetyki tego typu sprawdzą się w każdej sytuacji, np. w przypadku nadwrażliwości skórnej czy skłonności do alergii, kosmetyk musi mieć łagodne działanie. Co to znaczy?

Dezodorant męski do skóry wrażliwej dezodorant baxter

Dezodorant męski do skóry wrażliwej to taki produkt, który nie zawiera drażniących składników np. alkoholu, aluminium, intensywnych substancji zapachowych, parabenów, silikonu, glutenu, laktozy, olejów mineralnych, barwników. To produkt zalecany alergikom i osobom z wrażliwą skórą. Zamiast sztucznych składników, znajdziemy w nim naturalne roślinne ekstrakty o działaniu łagodzącym i odświeżającym. Dezodorant do skóry wrażliwej to najlepszy wybór dla każdego, bo brak drażniących substancji w kosmetyku stosowanym na delikatną skórę może uchronić ją przed nabyciem alergii.

Męskie dezodoranty bez aluminium

Męskie dezodoranty bez aluminium to przede wszystkim produkty w bezpiecznych opakowaniach. Zamiast metalowego pojemnika, kosmetyk znajduje się np. w plastikowej lub szklanej butelce, dzięki czemu nie przenika do niego szkodliwe aluminium.  Polecane przez nas męskie dezodoranty bez aluminium to produkty m.in. Baxter of California, D.R. Harris, Speick, Tabac, Taylor Of Old Bond Street.

Dezodoranty męskie bez alkoholu dezodorant speick

Choć obecność alkoholu w dezodorantach wydaje się być czymś powszechnym, na rynku znajdziemy wiele produktów pozbawionych tego drażniącego składnika. Dezodorant bez alkoholu to świetny wybór nie tylko wśród osób z nadwrażliwością skórną, ale też tych mężczyzn, którzy stosują depilację ciała. Polecane przez nas dezodoranty męskie bez alkoholu to produkty takich marek jak: LEA, Baxter of California, Speick.

Przeczytaj także:

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn

Dobre wody kolońskie dla mężczyzn

Zestawy kosmetyków do kąpieli dla mężczyzn