Najlepsze wody kolońskie dla mężczyzn

Dobre wody kolońskie od wieków są obiektem pożądania. To najchętniej stosowany kosmetyk zapachowy wśród mężczyzn. Trudno się dziwić zatem, że męski rynek kosmetyczny obfituje w najlepszej jakości wody kolońskie dla mężczyzn.

Wody kolońskie dla mężczyzn

portugalska woda kolońska

Woda kolońska to produkt zapachowy, przeznaczony do odświeżania i nadawania skórze przyjemnego aromatu, który dość długo utrzymuje się na skórze.  Wśród kosmetyków zapachowych jest czymś pośrednim między wodą po goleniu a perfumami. Jej najbliższym odpowiednikiem jest woda toaletowa. Wszystko dlatego, że stężenie olejków eterycznych w wodzie kolońskiej wynosi około 5%. Aromat wody kolońskiej utrzymuje się na skórze nawet kilka godzin, choć nie jest on zbyt intensywny i duszący. Dzięki temu jest to kosmetyk uniwersalny, na co dzień, który można stosować nawet kilka razy dziennie.

Najpopularniejsze wody kolońskie występują w ponadczasowych, kultowych liniach zapachowych. Do tych najczęściej wybieranych przez mężczyzn należą nuty drzewa sandałowego, fougere, lawendy, owoców cytrusowych. Polecamy męskie wody kolońskie producentów, którzy słyną z wysokiej jakości tego typu kosmetyków i cieszą się dużym uznaniem: Truefitt&Hill, D.R.Harris, Taylor of Old Bond Street, Proraso, Clubman Pinoud, Ach Brito. Na uwagę zasługują również niskobudżetowe wody kolońskie, które zapachem i właściwościami często dorównują najdroższym np. woda kolońska ALPA, woda kolońska Malizia. woda klar seifen

Kiedy używać wody kolońskiej?

Wody kolońskie dla mężczyzn mogą być stosowane codziennie. Ze względu na swój nieprzytłaczający zapach sprawdzą się zarówno w sytuacjach formalnych i oficjalnych, jak i w niezobowiązujących okolicznościach. Wszystko zależy od tego, jaki zapach wybierzemy. Mamy wśród wód kolońskich świeże, rześkie i nowoczesne zapachy, jak i te klasyczne – słodkie, pikantne, ciężkie. Warto posiadać w domu męskie wody kolońskie na różne okazje.

Kiedy używać wody kolońskiej? Najlepiej zacząć rano, ale po kilku godzinach warto powtórzyć aplikację zapachu na skórę, bo aromat mógł przez ten czas nieco odparować. Trzeba jednak pamiętać, by nie przedobrzyć. Zbyt obfite skrapianie się wodą kolońską sprawi, że aromat zamiast przyjemnością, stanie się uciążliwością – dla nas samych, jak i dla innych.

Jak używać wody kolońskiej?

Ponieważ stężenie zapachu w wodzie kolońskiej jest kilkukrotnie mniejsze niż w perfumach, kosmetyk wymaga zaaplikowania na skórę w większej ilości niż np. perfumy. Pamiętajmy jednak o rozsądnym dozowaniu wody. Jak używać wody kolońskiej? Główną zasadą jest skrapianie wodą miejsc, które wytwarzają ciepło np. nadgarstki, miejsca za uszami, pachy, policzki, szyja. Nie oznacza to jednak, by w każdym z tych miejsc aplikować kosmetyk. Wystarczą dwa z nich. Po aplikacji wody na skórę nie powinno się jej wcierać, bo może to zmniejszyć jej trwałość lub nawet wpłynąć na zmianę przewodniego aromatu. Wody kolońskie dla mężczyzn stosuje się poprzez wklepywanie ich niewielkiej ilości w skórę.

Wody kolońskie męskie

Wody toaletowe męskie to najpopularniejsze kosmetyki zapachowe wśród panów. Są chętnie wybierane również ze względu na cenę, która jest niższa niż w przypadku typowych perfum.  Czy wody kolońskie męskie to jest to samo co wody toaletowe męskie?

Wody toaletowe męskie woda toaletowa BBR

Na początku warto rozróżnić typy kosmetyków zapachowych dla mężczyzn. Wśród nich wyróżniamy m. in. wody po goleniu, wody kolońskie, wody toaletowe męskie oraz perfumy. Najpopularniejsze wśród nich to wody toaletowe męskie.  Są one czymś pośrednim między wysoce stężonymi zapachowo perfumami, a wodą po goleniu. Wody toaletowe męskie często utożsamiane są z woda kolońską. Choć rzeczywiście, specyfika tych dwóch produktów jest podobna, istnieją między nim dość istotne różnice.

Wody toaletowe męskie to kosmetyki o zapachu stężonym na poziomie około 8%. Oznacza to, że w takiej wodzie zawarto około 8% olejku zapachowego. Nie jest to dużo, w porównaniu z perfumami, gdzie stężenie to może dochodzić nawet powyżej 40%, ale wystarczająco, by nadać skórze długotrwały i wyraźny zapach. Wody kolońskie męskie posiadają stężenie olejków eterycznych na poziomie 2-5%, co czyni je kosmetykami jeszcze subtelniejszymi. Wody kolońskie dla mężczyzn jednocześnie zawierają więcej alkoholu od wód toaletowych, co czyni je idealnym kosmetykiem do zastosowania po goleniu. Znacząca ilość alkoholu w tym produkcie pozwala zadbać o dobrą dezynfekcję skóry.

Wody toaletowe męskie świetnie zastępują perfumy w codziennym stosowaniu. W zależności od wybranego zapachu, można je stosować w każdych okolicznościach. Zapach kosmetyku utrzymuje się na skórze kilka godzin.

Wody kolońskie dla mężczyzn woda kolonska apsley

Wody kolońskie dla mężczyzn ma słabsze działanie zapachowe, ale nadal warto je stosować na co dzień. W dobrych kosmetykach tego typu zapach jest dość trwały i potrafi utrzymać się na skórze kilka godzin. Nie będzie on oczywiście tak intensywny jak w perfumach, ale jeśli lubimy subtelne nuty, wody kolońskie mogą całkowicie spełnić nasze oczekiwania.

Wybierając wody kolońskie dla mężczyzn, należy kierować się przede wszystkim upodobaniem zapachowym. Preferencje są różne, więc i różnorodność nut zapachowych wśród wód kolońskich jest ogromna. Możemy wybierać między nutami klasycznymi i kultowymi takimi jak fougere czy drzewo sandałowe, przez pikantne i słodkie piżmo, aż po świeże nuty kwiatów i cytrusów. Najlepsze wody kolońskie dla mężczyzn to te, które zostały uznane za kultowe. Na rynku funkcjonuje wiele marek o wiekowych tradycjach, co świadczy o ponadczasowości kosmetyków oraz ich wysokiej jakości spełniającej dzisiejsze oczekiwania mężczyzn.

Szczególnej uwadze polecamy wody kolońskie dla mężczyzn następujących producentów: Ach Brito, Taylor Of Old Bond Street, D.R. Harris,  Proraso, Truefitt&Hill, Clubman Pinaud.

Najlepsze wody kolońskie i toaletowe znajdziecie w sklepie Facetaria.pl. Od lat stawiamy na najwyższą jakość naszego asortymentu, a wody kolońskie i toaletowe, które oferujemy, są znane i cenione na całym świecie. 

cubebe saponificio varesino woda toaletowa

Czym charakteryzuje się najlepsza woda kolońska czy toaletowa? Z pewnością odpowiednim, trwałym zapachem, który wywołuje w nas dobre skojarzenia, sprawia, że czujemy się dobrze we własnej skórze, ale też zapachem, który jednocześnie podkreśla naszą atrakcyjność. Dobrze dobrany zapach to sztuka, bo szeroka oferta wcale nie ułatwia nam tego zadania. Najlepiej jest kierować się własnym gustem, a jeśli szukamy czegoś na prezent dla kogoś - wybierać wśród zapachów, które cieszą się popularnością większości mężczyzn. Najlepsza woda kolońska to kosmetyk o ciekawym zapachu, który wpisuje się w nasz gust. Warto kupić wodę kolońską uznanego producenta, który słynie z wysokiej jakości kosmetyków. To gwarantuje nam, że zapach będzie się długo utrzymywał na skórze, a nie zanikał już po godzinie.

woda kolońska 1805 Najlepsze wody kolońskie oferują marki znane od pokoleń. Najbardziej kultowe zapachy wybierane przez mężczyzn to zapach drzew sandałowego czy zapach fougere. Jednak oferta zapachowa ciągle się powiększa, odpowiadając również na potrzeby i upodobania dzisiejszych mężczyzn, żyjących szybciej i intensywniej niż dżentelmeni sprzed 100 lat. Dla osób o wrażliwej skórze najlepsze są wody kolońskie bez alkoholu, które nie działają podrażniająco i są dobrze tolerowane nawet przez alergików.

Nieustannie modne są zapachy klasyczne, które przywołują na myśl czasy prawdziwych angielskich dżentelmenów. Do tych zapachów z pewnością zaliczamy magiczny aromat drzewa sandałowego czy kultową kompozycję fougere – jedną z najbardziej męskich i eleganckich nut wśród zapachów. Foguere stanowi podstawę zapachu wody kolońskiej Grafton College od angielskiego producenta Truefitt&Hill. Słodkie nuty drzewa sandałowego znajdziecie zaś w produktach Taylor of Old Bond Street, Truefitt&Hill, D.R. Harris, St. James of London. Bardzo ciekawą i oryginalną, choć nadal bliską klasyce jest kompozycja Cubebe Saponificio Varesino. Opiera się ona na nutach pikantnych pieprzu Cubeba oraz kwiatowych pozyskanych z roślin Frangipani, które są zaliczane do afrodyzjaków. 

Najlepsze wody kolońskie i toaletowe wybierane przez mężczyzn, którzy cenią sobie oryginalne i niebanalne kompozycje, w których czuć powiew elegancji i energię to m.in. woda kolońska Apsley, seria zapachów Musgo Real, Freshman Cologne od Truefitt&Hill, Freshening D.R. Harris czy też nowa linia zapachów St. James of London. Atutem tych ostatnich to jest wód kolońskich St James of London jest brak zawartości alkoholu oraz wyjątkowe i bardzo męskie kompozycje zapachowe oparte na naturalnych olejkach esencjonalnych.

Wybierając najlepszą wodę zapachową, warto patrzeć również na skład produktu. Wody kolońskie powinny łagodzić skórę po goleniu, a wody toaletowe nie mogą jej dodatkowo podrażniać. To trudne, jeśli w składzie takiej wody jest alkohol, ale są produkty, które wychodzą naprzeciw alergikom. Przykładem takiej wyjątkowej wody jest Jermyn Street Taylor Of Old Bond Street, która ma ciekawy i dyskretny zapach, ale sam produkt pozbawiony jest alergenów. Ta angielska kompozycja zapachowa jest niezwykle świeża i orzeźwiająca. Woda kolońska bez alkoholu i parabenów to świetne rozwiązanie dla panów, którzy mają wrażliwą skórę i nie mogą używać zwykłych wód kolońskich. St James of London Sandalwood woda kolońska

Woda kolońska to kosmetyk zapachowy nieco słabszy od wody toaletowej, ale za to bardziej intensywny niż woda po goleniu. Jaka jest najlepsza woda kolońska i gdzie kupić wodę kolońską, która spełni nasze oczekiwania?

Woda kolońska

Woda kolońska to kosmetyk nadający skórze delikatny zapach. Delikatny, bo stężenie olejków eterycznych w wodzie kolońskiej jest mniejsze niż w wodzie toaletowej. Jest za to większe niż w wodzie po goleniu. Zapach utrzymuje się na skórze kilka godzin, ale jest subtelnie odczuwalny, dlatego najlepiej nadaje się do stosowania w zwykłych okolicznościach np. do pracy.  Woda kolońska różni się od wody po goleniu tym, że nie posiada właściwości pielęgnacyjnych – łagodzących czy nawilżających. 

Wody kolońskie stosuje się poprzez rozpylenie i wtarcie w okolicy szyi i za uszami, dodatkowo można użyć wody na nadgarstki.

Wody kolońskie dostępne są zwykle w szklanych flakonach, takich jak perfumy. Niektóre wody kolońskie nie posiadają atomizera i korzystanie z nich wymaga wylania odrobiny kosmetyku na dłonie i dopiero potem wtarcie go w skórę szyi i za uszami.

Gdzie kupić wodę kolońską?

Dobre wody kolońskie kupimy jedynie w sklepie słynącym z wysokiej jakości kosmetyków dla mężczyzn. Facetaria.pl oferuje tylko wody kolońskie luksusowych i kultowych producentów, o ciekawych i inspirujących nutach zapachowych. Dostępne w sklepie wody kolońskie mają różnorodne ceny i pojemności, co pozwala nam dobrać produkt również do naszych możliwości. Dostępne są również wody kolońskie w wersji podróżnej, o pojemnościach do 50ml – idealne np. na służbowy wyjazd.

Przeczytaj także:

Gdzie kupić olejek do brody

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Dobry żel do golenia