Lista kategorii

Męskie kosmetyki do sauny

Męska pielęgnacja nie musi być nudną rutyną i warto ją zamienić w zmysłowy relaks. Służą temu między innymi męskie kosmetyki do sauny na włosy i nie tylko.

Dobroczynne działanie sauny odkrywa coraz więcej osób. Do tego stopnia, że coraz częściej tego typu pomieszczenia buduje się w prywatnych domach. Nawet niewielka sauna domowa potrafi dostarczyć najlepszego relaksu, a przy okazji zadbać o kondycję naszego ciała.

Jakie kosmetyki na saunę?

olejek do sauny

Kosmetyki na saunę powinny spełniać dwie funkcje – ochronną i relaksacyjną. Pierwsza jest po to, by ciało i włosy poddane działaniu wysokiej temperatury nie ucierpiały w żaden sposób. Druga służy zwiększeniu przyjemności przebywania w saunie. Jakie kosmetyki na saunę polecamy? Do najbardziej popularnych kosmetyków, które stosuje się w saunie, zaliczamy olejki do sauny. Są to ekstrakty eteryczne pochodzenia roślinnego, które działają relaksująco na zasadzie aromaterapii. Różnorodność zapachowa olejków eterycznych do sauny sprzyja dostosowaniu kosmetyku do własnych upodobań. Wyróżniamy między innymi olejki leśne np. o zapachu jałowca, kosodrzewiny czy jodły syberyjskiej, ale też olejki ziołowe czy o zapachu pikantnych przypraw. Olejki do sauny stosuje się poprzez dodanie kilku kropel do wody, którą w saunie polewa się kamienie. Czasem w saunach są zamontowane specjalne pojemniki do dolewania olejków eterycznych. Olejki do sauny można stosować zarówno w saunach suchych, jak i mokrych.

Ciekawym produktem do sauny jest olejek sportowy, który świetnie sprawdza się po wysiłku fizycznym. Dzięki swoim właściwościom, kosmetyk zwiększa działanie sauny i sprawia, że pobyt w niej ma charakter regeneracyjny i odprężający. Jest idealny na bóle mięśniowe, które potrafi neutralizować. Niweluje również zmęczenie po wysiłku.

Kosmetyki do sauny na włosy

kosmetyki do sauny

Korzystając z sauny warto pamiętać, że wysoka temperatura może mieć szkodliwy wpływ na nasze włosy. Z tego powodu warto sięgnąć po kosmetyki do sauny na włosy, których zadaniem jest ochrona przed przesuszeniem.

Kosmetyki do sauny na włosy to produkty typu odżywki, olejki czy maski do włosów. Przed wejściem do sauny warto nałożyć któryś z produktów na włosy i dzięki temu zapewnić im najlepszą ochronę przed oddziaływaniem wysokiej temperatury. Zabezpieczony włos nie straci na wyglądzie i nawet przy częstym korzystaniu z sauny będzie wciąż nawilżony i zdrowy.

Nałożenie kosmetyku na włosy przed wejściem do sauny może mieć jeszcze jeden atut. Podczas kąpieli czy brania prysznica rzadko kiedy mamy czas i chęć nakładania masek czy odżywek na włosy. Wymaga to dodatkowych zabiegów i wydłuża czas mycia. Korzystając z sauny, możemy więc jednocześnie zadbać o swoje ciało i włosy. Nałożenie odżywki do spłukiwania czy maski na dłużej, na cały czas przebywania w saunie może mieć ogromne korzyści. W wysokiej temperaturze kosmetyki do włosów działają intensywniej i skuteczniej. Na dodatek zabieg na włosy nie wymaga od nas utraty dodatkowego czasu. Po saunie i tak musimy wziąć prysznic, więc równocześnie spłuczemy wówczas z włosów kosmetyk.

Przeczytaj także:

Zestawy kosmetyków do kąpieli dla mężczyzn

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Jaka maszynka do golenia na wkłady

 

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro