Pielęgnacja włosów u mężczyzn

Męskie włosy wymagają regularnej pielęgnacji. Są bowiem narażone na oddziaływanie wielu czynników, które osłabiają i pozbawiają je blasku. W jaki zestaw do pielęgnacji włosów dla mężczyzn warto zainwestować i dlaczego?

Pielęgnacja włosów u mężczyzn

męska odzywka do włosów

Pielęgnacja włosów u mężczyzn jest niezbędna. Poza standardową dbałością o czystość włosów, należy również zadbać o ich kondycję. Osłabione, przesuszone, łamliwe i pozbawione połysku włosy trzeba regularnie odżywiać, dostarczając im brakujących substancji. Samo mycie nie jest wystarczające. Nawet najlepszy szampon nie da takiego efektu jak dobra odżywka czy olejek. Włosy, które na co dzień poddane są działaniu np. zimnego lub gorącego powietrza, kosmetyków stylizujących, zanieczyszczeń czy choćby narażone są na uszkodzenia mechaniczne (zakładanie czapki czy okularów na głowę), powinny być pielęgnowane specjalnymi kosmetykami dla mężczyzn. Zestaw do pielęgnacji włosów dla mężczyzn to po prostu must have każdego faceta, któremu zależy na dobrej prezencji.

Zestaw do pielęgnacji włosów dla mężczyzn

Zestawy do pielęgnacji włosów zawierają najbardziej wartościowe kosmetyki i akcesoria. Zaliczamy do nich między innymi szczotki i grzebienie do włosów, szampony, odżywki, toniki czy olejki. Dobór tych produktów musi uwzględniać indywidualne cechy włosów. Zupełnie inny szampon czy odżywkę zakupimy dla włosów z tendencją do przetłuszczania, inne produkty będą nam potrzebne np. do włosów matowych  i łamliwych. Dobry kosmetyk jest w stanie skutecznie wyeliminować każdy włosowy problem, z jakim borykają się mężczyźni. Włącznie z łysieniem czy siwieniem. Dobry zestaw do pielęgnacji włosów dla mężczyzn zakupimy tylko w sklepie z wysokiej jakości, luksusowymi i renomowanymi produktami pielęgnacyjnymi. Takim sklepem jest Facetaria.pl, która oferuje bogaty wybór kosmetyków i akcesoriów do włosów marek cenionych na całym świecie.

Kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn

szampon do włosów dla mężczyznPoza kosmetykami typowo pielęgnacyjnymi, włosy wymagają również codziennej stylizacji. Wystylizowana fryzura podnosi atrakcyjność mężczyzny, dodaje też pewności siebie. Dobre kosmetyki do stylizacji włosów poza skutecznym utrwalaniem uczesania, powinny również dobroczynnie wpływać na kondycję włosów i skóry. Kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn, tak samo jak te pielęgnacyjne, należy dobierać do cech fryzury. Duży wybór produktów stylizacyjnych dla mężczyzn oferuje Facetaria.pl W sklepie można zakupić kosmetyki do stylizacji takich marek jak: Men-U, Bluebeards Revenge, Baxter of California, Hairbond, JTL, Proraso czy też Lock Stock Barrel. 

Pielęgnacja włosów obowiązuje każdego, także mężczyzn z krótkimi fryzurami. Kondycja włosa jest niemal tak samo ważna jak skóry, dlatego nie należy bagatelizować zabiegów poprawiających jego wygląd. Częste mycie włosów to podstawa właściwej pielęgnacji.

Mówi się, że mężczyźni mają mniej problematyczne włosy. Z racji tego, że zwykle noszą krótkie fryzury, bardzo często ścinają włosy i prawie nigdy ich nie farbują – nie wiedzą czym są przesuszone końce czy rozdwajające się końcówki. Ale za to miewają inne problemy, które wcale nie zwalniają ich z regularnego dbania o włosy. Częste i dokładne mycie pozwala  im na zapewnienie swoim fryzurom dobrego wyglądu a włosom zdrowia.

Jak często myć włosy? Tiemmeti evo szampon do włosów

Teorii było już wiele. Od tych, które głosiły, że zbyt częste mycie osłabia włosy i wysusza skórę głowy, aż po te, które twierdziły, że im częściej tym lepiej. W dzisiejszych czasach, gdy na rynku mamy mnóstwo profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów każdego rodzaju, częste mycie głowy w żaden sposób nie zagraża kondycji skóry i włosów, a wręcz przeciwnie – może je znacząco poprawić.

Eksperci od włosów są dziś zgodni – codzienne mycie głowy ma wiele korzyści, pod warunkiem, że dobierzemy odpowiednie dla nas kosmetyki. Zły dobór produktu do pielęgnacji włosów może przynieść odwrotny skutek, więc najistotniejszy staje się dobór kosmetyku i jego właściwości do potrzeb fryzury.

Pamiętaj! Skłonność do alergii nie powinna być wymówką w codziennym myciu głowy. Wystarczy nabyć właściwy szampon bio, pozbawiony parabenów i innych szkodliwych, podrażniających składników np. Muhle ORGANIC,TIEMMETI Bio Inca Real Natural, MILMIL BIO, TMT Milano Evo, MILMIL Formuła 0% Carbone.

Kto powinien często myć włosy?

Codzienne mycie włosów powinno być normą w przypadku skóry trądzikowej i tłustej. Przetłuszczające się włosy muszą być codziennie odświeżane. Te słowa warto skierować do młodych mężczyzn w wieku 20-30 lat, których włosy mają tendencję do szybkiego pokrywania się sebum.

Częste mycie głowy zaleca się również osobom, które mają dłuższe włosy przylegające do twarzy. Włosy zbierają kurz z powietrza i zatrzymują się na nich bakterie, więc jeśli dotykają do twarzy, istnieje ryzyko przeniesienia zanieczyszczeń i wywołania problemów z cerą.

Co daje częste mycie włosów?

Korzyści z częstego mycia włosów jest wiele. Poza przyjemnym poczuciem odświeżenia i znaczącego poprawienia wyglądu fryzury, dochodzą jeszcze takie plusy jak zwiększenie objętości włosów, nadanie im zdrowego połysku, zadbania o skórę głowy.
męskie szampony do włosów

O czym pamiętać przy myciu włosów?

Częste mycie głowy nie spowoduje żadnych ubytków – nie przyczyni się do zwiększonego wypadania włosów  czy osłabienia ich, jeśli poza doborem odpowiednich kosmetyków, będziemy dbać o właściwy sposób suszenia. Należy unikać suszenia gorącym strumieniem powietrza. Można używać suszarki, ale lepiej takiej, która ma możliwość generowania chłodnego podmuchu. Jeśli takiej nie posiadamy, warto zadbać o zabezpieczenie włosów przed suszeniem specjalnymi środkami. Można też zrezygnować z suszarki i włosy wytrzeć ręcznikiem. Należy jednak pamiętać, by nie trzeć głowy zbyt intensywnie.

Przeczytaj także:

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn

Olejki do męskich włosów

Co dają odżywki do włosów