Dezodoranty dla alergików

Dezodoranty dla alergików

W dobie ciągle rosnącej liczby alergii, produkty pozbawione substancji drażniących są coraz bardziej pożądane. Dezodoranty dla alergików to przykład kosmetyków bezpiecznych i przyjaznych – skórze i środowisku.

Dezodorant dla alergika dezodorant baxter

Znaczny postęp od zawsze wiąże się z rosnącym zagrożeniem dla zdrowia. Alergie skórne to coraz powszechniejsza dolegliwość – i u kobiet, i u mężczyzn. Nowe substancje stosowane w kosmetykach nie zawsze są tolerowane przez organizm, dlatego coraz częściej możemy zaobserwować na rynku produkty tzw. 0%, które nie zawierają substancji drażniących, potencjalnie wywołujących reakcje alergiczne. Kosmetyki dla alergików to już trend . Tym bardziej, że stosują je nie tylko osoby podatne na alergie, ale także te, które po prostu dbają o swoje zdrowie.

Dezodorant dla alergika to przykład kosmetyku 0%, który jest świetnie tolerowany przez najbardziej wrażliwą skórę. Jak wiadomo, produkty zapachowe, szczególnie te działające przeciw potnie, często mają w swoim składzie np. alkohol. Za aromat często również odpowiadają drażniące substancje zapachowe. Eliminacja tych alergenów w dezodorantach jest dużym osiągnięciem kosmetologii.

Antyperspirant dla alergików dezodorant speick

Dezodorant dla alergika to produkt bardzo bliski naturze. W jego składzie na próżno szukać alkoholu, parabenów, konserwantów czy też aluminium, a więc większości substancji powodujących alergie skórne. Antyperspirant antyalergiczny zwykle pozbawiony jest zapachu. Czasem ma bardzo delikatny i nietrwały aromat pochodzący z wyciągów roślinnych, które stanowią jego skład np. aloesu. Dezodorant antyalergiczny najczęściej ma formę kosmetyku w sztyfcie, gdyż aluminium zawarte w opakowaniu sprayu też może wywołać reakcję alergiczną.

Poza wymienionymi alergenami, warto również znaleźć taki antyperspirant antyalergiczny, w którym nie ma: silikonów, olejów mineralnych, glutenu czy laktozy. Taki produkt daje niemal 100% gwarancję bezpiecznego stosowania.

Antyperspirant dla alergika swoje działanie przeciwpotne opiera zwykle na właściwościach ałunu, który stanowi jego ważny składnik. Ałun, jak wiadomo, to minerał występujący w przyrodzie, który  neutralizuje zapach potu. dezodorant dla mężczyzn taylor

Dezodorant antyalergiczny ma w swoim składzie głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są to np. olejki roślinne (olejek herbaciany), wyciągi roślinne (np. wyciąg z rumianku czy krwawnika).

Jaki wybrać dezodorant antyalergiczny? Najlepiej szukać produktów o dobrej renomie – sprawdzonych i wiarygodnych. Pamiętajmy, że nie każdy produkt 0% jest produktem antyalergicznym. Najlepsze dezodoranty dla alergików znajdziecie w ofercie takich marek jak: LEA, Baxter of California, Truefitt&Hill, Speick Men, MilMil.

Przeczytaj także:

Golenie twarzy

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

 

Comments

Log in or register to post comments