Wosk do włosów

Wosk do włosów

Wosk do włosów to jeden ze sposobów na trwałą stylizację fryzury. Jak wybrać dobry wosk do stylizacji włosów i w jaki sposób go używać?

Wosk do włosów dla mężczyzn wosk do włosów

Wosk do włosów to produkt, który jest znany od wielu pokoleń. Do pewnego momentu wypierany był przez wszechobecny żel do włosów, ale dziś na nowo powraca na łazienkowe półki, zresztą tak jak i pasty czy pomady do włosów. Duża zasługa w tym marek, które przypominają swoje klasyczne kosmetyki nowym pokoleniom.

Wosk do włosów służy stylizacji fryzury. Dzięki swym właściwościom dobrze układa włosy. Jego skład opiera się na naturalnym pszczelim wosku. Zaletą wosku jest to, że zapewnia matowe wykończenie, a więc fryzura nie świeci się tak jak brylantyna czy żel. Produkt zapewnia zwykle średnie utrwalenie, co znaczy, że nadaje włosom bardzo naturalny efekt. Nie postawi włosów sztywno w pionie, ale podniesie je  u nasady i wykończy codzienne uczesanie, zapewniając im niezmienną formę. Włosy po użyciu wosku nadal są miękkie i elastyczne. Niektóre woski mają przyjemny owocowy, rześki zapach, który przenika włosy. Dodatkowym atutem, bardzo cenionym przez mężczyzn jest wydajność. Wosk do układania włosów to bardzo skoncentrowany kosmetyk. Wystarczy odrobina, by przyniósł oczekiwany efekt.

Wosk do stylizacji włosów – jaki wybrać?

Wosk do włosów męskich może mieć różne odmiany. Wyróżniamy woski o większej lub mniejszej sile utrwalenia, dlatego produkt należy dostosować do swoich własnych potrzeb. Tak jak wspomnieliśmy, możemy nabyć wosk do stylizacji włosów o różnym zapachu – od nut pikantnych, i intensywnych, po świeże i delikatne. Na rynku znajdziemy również płynny wosk do włosów (American Crew Classic Liquid Wax), który mimo płynnej formy, nadaje ten sam efekt co wosk do układania włosów w tyglu. Szczególnie polecamy woski następujących marek: LockStock&Barrel, Hairbond, Lucky Tiger, American Crew, które znajdziecie w ofercie Facetaria.pl

Wosk do włosów – jak używać? wosk do włosów

Woskowanie włosów nie jest trudne i nie wymaga poświęcenia temu dużej ilości czasu. Wosk do włosów męskich zwykle jest w formie tygla. Wystarczy opuszkami palców pobrać niewielka ilość kosmetyku i rozetrzeć w dłoniach lub w palcach. Następnie przeczesujemy dłońmi włosy, układając pożądaną fryzurę. Woskowanie włosów nie jest żadną filozofią, dlatego wosk do stylizacji włosów jest coraz częściej wybierany przez panów, którzy nie lubią rano poświęcać zbyt dużo czasu na ułożenie fryzury. Wosk do włosów dla mężczyzn w kilka minut zapewnia bardzo naturalny efekt na cały dzień.

Przeczytaj także:

Co dają odżywki do włosów

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn

Pielęgnacja włosów u mężczyzn