Długie włosy na żel

Długie włosy na żel

Długie włosy męskie to coraz częstsza moda. Trzeba jednak pamiętać, że stylizacja długich włosów u mężczyzn jest trudniejsza niż u kobiet. Jak ułożyć długie włosy? Czy można stylizować długie włosy na żel?

Długie fryzury męskie żel do włosów

Zapuścić włosy to jedno, ale ułożyć je – to już sztuka. Szczególnie u mężczyzn, którym nie wypada upinać włosów opaskami czy spinkami. Pozostaje dobra stylizacja, przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Stylizacja długich włosów też jednak wymaga wprawy, dlatego warto wiedzieć, jakich błędów nie popełniać. Pamiętajmy, że długie fryzury męskie są coraz modniejsze, ale wiąże się to z ich czasochłonną stylizacją. Jeśli nie masz czasu na układanie włosów, pomyśl raczej o krótkiej fryzurze.

Długie męskie włosy na żel

Do stylizacji długich włosów  można użyć m. in. żelu, pomady czy pasty do włosów. Najpopularniejsze jest układanie długich włosów na żel. Żel to kosmetyk o galaretowatej konsystencji – łatwo się go nakłada i ma przystępną cenę. Atutem tego produktu jest również to, że występuje w różnych rodzajach – od lekkiego do bardzo mocnego utrwalenia. Żel do włosów ma właściwości nawilżające i odżywcze. Jeśli postawimy na dobrą markę, w zamian otrzymamy produkt nie tylko do stylizacji, ale i do pielęgnacji. Długie fryzury męskie po nałożeniu żelu wyglądają jak mokre, są lekko błyszczące i mniej lub bardziej sztywne. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, na długie włosy męskie nakładamy żel o odpowiednich właściwościach. żel do włosów american crew

Jak układać długie włosy męskie

Stylizacja długich włosów wymaga znalezienia najlepszej dla siebie fryzury. Męskie fryzury długie zmieniają się zgodnie z panującymi trendami. Obecnie znowu długie fryzury męskie królują na ulicach. Pojawia się jednak pytanie – jak ułożyć długie włosy? Przyda się przede wszystkim dobry kosmetyk do stylizacji np. żel. Warto wybrać dobry produkt, bo od niego w dużej mierze będzie zależeć efekt końcowy. Długie włosy męskie warto regularnie podcinać u fryzjera, który nada im najlepszą formę. Naszym zadaniem będzie jedynie co rano stylizować fryzurę. Żel pozwala uzyskać fryzurę elegancką, wytworną, bo nadaje włosom blask. Długie włosy męskie można zaczesać do tyłu gładko na styl dawnego dżentelmena. Na co dzień można pozwolić sobie na artystyczny nieład – wystarczy rozczesać włosy i nałożyć kosmetyk utrwalający ich naturalne fale. Jeśli nie boimy się wyzwań i mamy czas na zrobienie fryzury, możemy pokusić się o uczesanie w stylu pompadour. Włosy z przodu podnosimy u nasady i susząc nakręcamy na grubą szczotkę a następnie zaczesujemy do tyłu, utrwalając kosmetykiem do stylizacji.

Przeczytaj także:

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn

Co dają odżywki do włosów

Gdzie kupić szampon do brody