Żyletki do brzytwy

Żyletki do brzytwy

Shavette to alternatywa dla klasycznej brzytwy. Mamy tu do czynienia z wymiennymi ostrzami, co czyni ten przyrząd czymś pomiędzy maszynką na żyletki a brzytwą. Jakie żyletki do brzytwy wybrać i gdzie ich szukać? euromax polowki zyletek

Brzytwy do golenia na żyletki

Żyletka do brzytwy to nic innego jak wkład podobny do żyletki, dostosowany swoim rozmiarem do specjalnej brzytwy. Specjalnej, bo różniącej się nieco wyglądem od klasycznego narzędzia. Brzytwa na wymienne ostrza tzw. shavette to coraz popularniejsze narzędzie do golenia zarostu. Zamiast jednego, stałego ostrza, shavette posiada miejsce na umocowanie ostrza wymiennego. Brzytwy do golenia na żyletki mają krótszą część tnącą zarost i o wiele cieńszą. Akcesorium wybierają zwykle ci, którzy obawiają się używania klasycznej brzytwy np. powodu nieumiejętności posługiwania się nią. Shavette to nieco łatwiejszy sposób golenia od brzytwy. Narzędzie jest lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i nie wymaga skomplikowanej konserwacji jak klasyczne akcesorium.

Żyletka do brzytwy polowki zyletek derby

Żyletki do brzytwy przypominają klasyczne żyletki rozcięte wzdłuż na połowę. O wiele lepiej od łamania zwykłych żyletek jest kupić gotowe ostrza. Samodzielne łamanie żyletki może być mało bezpieczne i nieprecyzyjne. O wiele lepiej i wygodniej kupić gotowe żyletki do golenia brzytwą, sprzedawane jako wkłady do shavette.  Żyletka do brzytwy ma obosieczne ostrze, więc jedna „połówka” może być mocowana najpierw z jednej strony, a po stępieniu wystarczy ją odwrócić i zamontować ponownie.

Żyletki do brzytwy – jak wymieniać? shavette dovo

Żyletki do golenia brzytwą wymienia się zgodnie z tempem tępienia się ostrza. Oznaką, że ostrze należy wymienić, jest mniej efektywne golenie. Producenci żyletek zapewniają, że średnio jedna żyletka do brzytwy (jedna strona) starcza na 4-7 goleń w zależności od bujności i twardości zarostu.

Jakie żyletki do brzytwy?

O tym, jakie żyletki do brzytwy wybrać, powinniśmy zadecydować w odniesieniu do rodzaju shavette, którą posiadamy. Do każdej brzytwy do golenia na żyletki pasują zarówno specjalne żyletki, jak i te klasyczne przełamane na pół. Gotowe żyletki do brzytwy produkuje np. marka Derby (Derby Professional). Jeśli zdecydowaliśmy się na brzytwę Dovo Shavette, możemy wybrać specjalnie dedykowane jej ostrza o zwiększonej szerokości. Dzięki temu powiększy się nam powierzchnia tnąca. Gdzie kupować żyletki do golenia brzytwą? Najlepiej jest wybierać sprawdzone sklepy z szerokim wyborem akcesoriów do golenia np. Facetaria.pl. To gwarancja, że zakupione tam ostrza będą markowe i pozwolą nam czerpać przyjemność z ich używania.

Przeczytaj także:

Golenie twarzy

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Jak golić brodę