Jak ułożyć męską fryzurę

Układanie włosów męskich daje ogromne możliwości, dlatego męska stylizacja włosów jest dziś elementem zmieniającej się mody. Jak ułożyć męską fryzurę, by było modnie i wygodnie?

żel do włosów clubman

Układanie fryzur u mężczyzn  jest dziś odrębną gałęzią fryzjerstwa. Coraz powszechniejsze stają się salony fryzjerskie dedykowane tylko panom, bo rynek oferuje coraz bogatsze zaplecze kosmetyczne, a zmieniające się trendy pobudzają do kreatywności.

Układanie fryzury męskiej zależy przede wszystkim od potencjału, czyli długości i rodzajów włosów. Im dłuższe włosy u mężczyzny, tym większe pole do popisu dla fryzjera lub stylisty. Nie należy jednak zapominać w tym wszystkim o kosmetykach. Kosmetyki do układania włosów męskich są bardzo ważne, bo potrafią w tej kwestii zastąpić nawet fryzjera.

Jak ułożyć włosy? pasta do męskiej stylizacji

Na początku warto zadać sobie pytanie – czym układać włosy męskie. Możliwości mamy wiele. Kosmetyki do układania włosów męskich to m. in. pasy, glinki, żele, pianki, pomady. Układanie fryzury męskiej musi być podyktowane potrzebami i wyglądem włosów. Zupełnie innego kosmetyku użyjemy do włosów długich, a innego do krótkiej fryzury. Znaczenie ma również efekt, który chcemy otrzymać na głowie.  A to zależy już nie tylko od możliwości stylizacyjnych, ale również gustu. Jak ułożyć włosy? To pytanie warto zadać sobie równolegle z tym, jakie mamy możliwości i co chcemy osiągnąć. Możemy stworzyć na głowie fryzurę klasyczną, wytworną lub tzw. artystyczny nieład. Ten drugi świetnie sprawdza się na co dzień, gdy styl życia jest bardziej swobodny, a look nie podlega wysokim wymaganiom etykiety. Dłuższe włosy można w dowolny sposób zaczesywać i utrwalać uczesanie  kosmetykami. Można zdecydować się na fryzurę podniesioną np. tzw. styl pompadour,  o którym piszemy w poradniku. Krótkie włosy są łatwiejsze w ułożeniu. Układanie fryzur krótkich zwykle ogranicza się do uczesania i utrwalenia np. pastą czy pudrem. Należy pamiętać, że układanie fryzury męskiej w dużej mierze zależne jest od umiejętności fryzjera. Jeśli ten nada włosom odpowiednie cięcie,  ułożenie fryzury będzie bardzo proste nawet dla osoby bez doświadczenia w tej kwestii. Dla osiągnięcia najlepszego rezultatu warto eksperymentować z uczesaniami i wybrać to, w którym czujemy się najlepiej.

Jak ułożyć grzywkę? pomada do stylizacji włosów tenax

Grzywka u mężczyzny ogranicza się do wyboru pomiędzy krótkim a dłuższym cięciem. Krótkie cięcie grzywki jest popularniejsze, bo pozwala unieść włosy z przodu i całkowicie odsłonić czoło. Krótką grzywkę zaczesujemy więc do góry lub lekko na bok, nigdy na czoło. Układanie fryzur z długą grzywką u mężczyzn jest nieco trudniejsze. Zwykle wymaga zaczesania grzywki do tyłu, rzadziej na bok. W przypadku niektórych fryzur grzywkę pozostawia się opadającą na czoło. Jeśli grzywka stanowi najdłuższe na głowie włosy, powinna być zaczesana całkowicie do tyłu. Coraz popularniejsze podnoszenie grzywki na grubej szczotce i dopiero zaczesywanie na tył i utrwalanie. To pracochłonne, ale efekt bywa spektakularny. Niektórzy mężczyźni stawiają na długie fryzury i grzywkę związują gumką w tylnej, górnej części głowy. Tzw. fryzura na samuraja jest wciąż bardzo popularna.

Przeczytaj także:

Pianka do golenia

Wosk do włosów

Dobry żel do golenia