Jakie kosmetyki potrzebujesz do najlepszej stylizacji brody?

Kosmetyki do pielęgnacji brody są niezbędne, jeśli chcemy utrzymać nasz zarost w dobrej formie. Jakie kosmetyki do brody są najważniejsze w pielęgnacji i jakie wybrać kosmetyki do modelowania brody?

Kosmetyki do brody olejek do brody cella

Kosmetyki do brody powinny być dla brodaczy tym samym, co środki do pielęgnacji włosów na głowie. Trudno sobie wyobrazić, by np. regularnie nie myć głowy lub nie czesać włosów. Broda potrzebuje takiej samej dbałości, co włosy a nawet skóra. Musi być więc oczyszczana, odżywiana i stylizowana. Do tego służą właśnie specjalne kosmetyki do brody.

Kosmetyki do pielęgnacji brody to przede wszystkim wszelkiego rodzaju szampony przeznaczone do zarostu. Nie powinny to być te same szampony, które są stosowane na głowę, bo struktura włosa na głowie i na twarzy jest nieco inna. Inne są również potrzeby włosków zarostu oraz skóry, która się pod nimi znajduje. Kosmetyki do brody powinny więc uwzględniać specyfikę skóry twarzy i problemy, z którymi się ona mierzy np. podrażnienia, trudniejsze oczyszczanie, niedoskonałości skórne. Poza szamponem dobranym do rodzaju zarostu, warto również kupić odżywkę (jeśli nie wybraliśmy szamponu 2w1). Innym produktem pożądanym przez brodaczy jest kosmetyk zmiękczający zarost, nadający mu elastyczność, nawilżający, przywracający zdrowy połysk. Jest to balsam do brody lub olejek pielęgnacyjny do brody. Brodaczom przydadzą się również kosmetyki do modelowania brody i do stylizacji. Te drugie to wszelkiego rodzaju środki utrwalające formę włosków na twarzy np. woski do zarostu.

Kosmetyki do modelowania brody wosk do stylizacji brody

Kosmetyki do modelowania brody służą podgalaniu zarostu. Modelując linię zarostu używamy akcesoriów do modelowania brody takich jak np. maszynki do modelowania czy brzytwy shavette. Nie da się jednak ich używać bez specjalnych produktów kosmetycznych. Kosmetyki do modelowania brody pozwalają na zgolenie zbędnego owłosienia na twarzy np. wykraczającego poza pierwotną linię brody – najczęściej z okolic nosa, części policzków i szyi. Do produktów tego rodzaju zaliczamy kremy do golenia, które można stosować bez używania pędzla do golenia. Kremy do częściowego podgalania brody służą jej modelowaniu. Zmiękczają zarost, dzięki czemu łatwiej poddaje się ostrzu, zwiększają ślizg ostrza, a przy okazji chronią skórę przed zacięciem. zel transparentny do golenia

Szczególnie polecamy następujące kosmetyki do modelowania brody:  krem do golenia LEA Clear Definer, Cella Crema Rapida czy też żel do golenia Sul Filo Del Rasoio. 

Największy wybór kosmetyków do modelowania brody znajdziecie na Facetaria.pl

Przeczytaj także: 

Sklep dla brodaczy

Najlepsza pasta do włosów dla mężczyzn

Akcesoria do pielęgnacji brody

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku