Pędzel do golenia z borsuka

Pędzel do golenia z borsuka to najbardziej szlachetny rodzaj pędzla, ale też i najdroższy. Czym charakteryzują się pędzle do golenia z borsuka i czy są warte swojej ceny? Jaki pędzel z włosia borsuka jest najlepszy?

Pędzle do golenia z borsuka

Pędzel do golenia z borsuka to po prostu pędzel, którego bukiet zrobiony jest z naturalnego borsuczego włosia. Co ciekawe – pędzel do golenia z borsuka pędzlowi z borsuka nie jest równy, bo  pędzle te dzielą się na podgrupy o różnym stopniu szlachetności. pedzel do golenia z borsuka

Pędzle do golenia z borsuka charakteryzują się wieloma ważnymi dla jakości golenia cechami. Najważniejsza to absorpcja wody. Pędzle borsucze świetnie wchłaniają wodę, co sprawia, że wyrobienie nimi idealnej piany do golenia jest bardzo proste. Cieniutkie i elastyczne włosie świetnie dociera również do wszystkich zakamarków skóry podczas golenia, co sprawia, ze usuwanie zarostu jest bardzo efektywne. Nie sposób zapomnieć tu o ogromnej przyjemności z golenia, jaką zapewnia pędzel do golenia z borsuka. Miękkie włosie jest przyjemne dla skóry i nie powoduje podrażnień.

Pędzel z włosia borsuka

Pędzel z włosia borsuka jest pozyskiwany z różnych obszarów borsuczego futra. To właśnie tym, skąd pochodzi włosie, różnią się poszczególne klasy pędzli z borsuka. Najbardziej szlachetną jest klasa Silver Tip. Tworzy ją włosie najbardziej miękkie i najdłuższe wybierane z szyi i grzbietu zwierzęcia. Włosie nie jest przycinane, a ręcznie formowane w bukiet. Drugą klasą jest Super Badger, gdzie włosie jest prawie tak samo miękkie, ale już nie tak szlachetne. Kolejną klasą jest Pure Badger. Pędzel z włosia borsuka tej klasy jest miękki, ale mniej niż poprzednie, a samo włosie jest bardzo ciemne i przycinane mechanicznie. Ostatnią klasą są pędzle do golenia z borsuka typu Finest and Two Band.  Włosie jest dość sztywne, ale sprężyste i giętkie. Zwykle jest wybierane przez mężczyzn, którzy lubią masować skórę podczas nakładania piany do golenia.

Pędzle do golenia z borsuka – jakie wybrać? pedzel do golenia muhle

Pędzle do golenia z borsuka różnią się między sobą klasami włosia, ale też wyglądem i ceną. Wybór w pierwszej kolejności powinien być podyktowany oczekiwaniami golącego. Mężczyźni szukający największej przyjemności z golenia, z wrażliwą skórą powinni wybierać  bardziej szlachetne odmiany borsuczego włosia. Pędzle do golenia z borsuka różnią się poza włosiem również uchwytami. W ofercie sklepu Facetaria.pl znajdziemy pędzle do golenia z borsuka z uchwytami naturalnymi lub syntetycznymi. Różnią się między sobą wyglądem i ceną. Najbardziej luksusowe pędzle do golenia z borsuka są produkowane przez takie firmy jak Muhle czy Edwin Jagger.

Przeczytaj także:

Balsam po goleniu

Golenie bez podrażnień

Dobre wody kolońskie dla mężczyzn