Jak stosować odżywkę do włosów

Odżywki do włosów to produkty odpowiadające za dostarczenie włosom niezbędnych składników odżywczych. Jak używać odżywki do włosów by była skuteczna oraz jak dobrać właściwy produkt, dowiesz się z tego tekstu. 

mil mil arganowa odżywka do włosów 1 litr

Co dają odżywki do włosów?

odzywka do włosów

Odżywki do włosów bardzo efektywnie wspierają ich pielęgnację. Poza oczyszczeniem, każdy włos potrzebuje wzmocnienia, by radził sobie z trudnymi czynnikami, które na niego oddziałują. Włosy są narażone na osłabienie trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale też czynnikami mechanicznymi. Noszenie nakryć głowy, związywanie długich włosów, ciągnięcie, pocieranie – to wszystko ma wpływ na kondycje włosów i skóry głowy. By zniwelować szkody, najlepiej jest regularnie stosować odżywki do włosów. Poprzez dostarczenie włosom witamin i innych składników odżywczych, odżywka sprawia, że włos staje się mocniejszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Wzmocnienie jakie otrzymuje od odżywki skutkuje również jego lepszym wyglądem. Odżywione włosy zyskują zdrowy połysk, są elastyczne, miękkie, dobrze nawilżone, nie elektryzują się i ładnie układają.

Jak używać odżywki do włosów?

Odżywki do włosów powinny być uzupełnieniem regularnej pielęgnacji włosów i nieodłącznym elementem mycia głowy. Odżywki należy stosować po każdym myciu, a w przypadku mało wymagających włosów, można ograniczyć ich stosowanie do jednego razu w tygodniu. Istnieją odżywki bez spłukiwania oraz takie, które wymagają zmycia z głowy. W przypadku tych pierwszych – zabieg pielęgnacji jest szybszy, bo wystarczy nałożyć odżywkę na umyte włosy i rozprowadzić ją na włosach. W przypadku odżywek ze spłukiwaniem, czas pielęgnacji się wydłuża, bo po nałożeniu odżywki trzeba ją pozostawić na głowie na kilka minut i potem dokładnie zmyć. Istnieje jeszcze jedna alternatywa – odżywki zawarte w szamponach do włosów. Szampony 2 w 1 to duże ułatwienie i zaleca się je osobom zabieganym, które poza myciem włosów, nie mają czasu na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne.

Odżywki do włosów – jak dobrać

odzywka do włosów baxter of california

O tym, jak dobrać odżywkę  powinny decydować cechy włosów, które posiadamy. W ofercie sklepów sprzedających odżywki do włosów dla mężczyzn np. Facetaria.pl, można znaleźć produkt na miarę każdych potrzeb i problemów z włosami. Jeśli nasze włosy są słabe, cienkie i łamliwe, należy postawić na odżywkę wzmacniającą. Jeśli utrapieniem są włosy bez połysku, nieprzyjemne w dotyku, trudne do układania, najlepsza jest odżywka do włosów nawilżająca. Ze zniszczonymi włosami np. po kąpielach w basenie poradzi sobie odżywka regenerująca. Najlepsze odżywki do włosów to te dedykowane męskim fryzurom od znanych producentów. Szczególnej uwadze polecamy takie marki jak Bluebeards Revenge, Mil Mil, Men-U, Baxter of California.

Odżywka do włosów to bardzo istotny kosmetyk w pielęgnacji fryzury, nie tylko kobiecej. Męskie włosy również potrzebuję właściwego odżywienia, bo od tego zależy ich kondycja. Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów  i jak używać odżywki do włosów? 

Jak stosować odżywkę do włosów? mil mil jabłkowa odżywka do włosów

Odżywki do włosów służą poprawie kondycji włosów i skóry na głowie. Dzięki nim włosy, bez względu na rodzaj problemu, mogą być zdrowsze i piękniejsze. Odżywki do włosów niwelują poważniejsze problemy z fryzurą i są świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji włosów szamponem. Najważniejsze jednak to dobrać produkt do właściwości włosa.

Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów?

Odżywki do włosów to kosmetyki bardzo włosom potrzebne. Sam szampon, który jest podstawą pielęgnacji głowy, nie jest wystarczający. Możemy oczywiście wyposażyć się w szampon z odżywką tzw. 2w1, ale i tak osobny produkt odżywczy na włosy będzie miał tu efektywniejsze działanie.

Do czego służą odżywki do włosów? Ogólnie, są to produkty odżywiające włosy – jak sama nazwa wskazuje. Ich zadaniem jest poprawa jakości włosa, odbudowa jego zniszczonej struktury, uzupełnienie niedoborów witaminowo-mineralnych, wzmocnienie cebulki włosa oraz upiększenie. Efekt użycia odżywki do włosów widać już po pierwszej aplikacji. Włosy odżywione są przyjemnie miękkie, gładkie, lekko błyszczące i ładnie pachną. Specjalna skoncentrowana formuła odżywki sprawia, że jest ona wydajna i bardzo skuteczna.

men- u odżywka do włosów dla mężczyzn

Bardzo ważne jest odpowiednie używanie odżywki i stosowanie jej regularnie. Zwykle odżywki mają tłustą konsystencję i zbyt duża ilość tego kosmetyku na włosach lub niedokładne spłukanie odżywki (jeśli to odżywka do spłukiwania) może pogorszyć wygląd fryzury przez obciążenie jej. Włosy sprawiają wówczas wrażenie przetłuszczonych, nieświeżych. Należy zatem przestrzegać zaleceń producenta, które są zwykle zapisane na opakowaniu i stosować odpowiednią ilość kosmetyku. To samo tyczy się czasu pozostawienia na włosach odżywki do spłukiwania, tu też warto patrzeć na zalecenia producentów. Zbyt krótkie trzymanie odżywki na włosach może nie być skuteczne – kosmetyk po  prostu nie będzie mieć czasu zadziałać.  By wzmocnić i przyspieszyć działanie odżywki na włosach, po nałożeniu należy owinąć włosy folią lub ręcznikiem – wytworzone ciepło zintensyfikuje działanie kosmetyku.

Odżywka do włosów – jak używać i jak często aplikować?

Ważne pytanie, na jakie należy sobie odpowiedzieć to: jak często stosować odżywkę do włosów? Wszystko tak naprawdę zależy od problemu, z jakim mamy do czynienia. Bardzo zniszczone włosy wymagają intensywnej regeneracji, więc stosowanie odżywki powinno być tak częste jak mycie głowy. Jeśli odżywka do włosów ma nam jedynie poprawić wygląd fryzury i nadać włosom miękkość, możemy ją stosować sporadycznie – raz na kilka myć. Warto zwrócić uwagę również na stopień koncentracji kosmetyku. Wysoko skoncentrowane odżywki do włosów możemy nakładać rzadziej. Tak jest np. w przypadku profesjonalnych masek do włosów – zwykle stosuje się je raz na tydzień lub dwa tygodnie. W zależności od tego, jak często będziemy stosować odżywkę do włosów, należy wybrać odpowiednią pojemność kosmetyku. W naszej ofercie znajdziecie odżywki do włosów w ekonomicznych, powiększonych opakowaniach XXL. Taka ilość starcza na bardzo długo, a przy tym zakup pozwala na oszczędność. Świetnym przykładem ekonomicznych odżywek są produkty men-u – wysoko skoncentrowane odżywki do włosów o pojemności 0,5 l starczają nawet na 400 aplikacji!

Odżywki do włosów - rodzaje odżywka do włosów męska Baxter of California

W ofercie odżywek do włosów, możemy spotkać ich wiele rodzajów. Wybór najwłaściwszej powinno się zatem uzależnić od przeznaczenia takiej odżywki. Wyróżniamy bowiem odżywki: do włosów przesuszonych, cienkich, osłabionych, pozbawionych blasku i elastyczności, dedykowane wrażliwej skórze. Najpopularniejsze odżywki do włosów to odżywki nawilżające. Ich zadaniem jest przywrócenie włosom miękkości i blasku. Dobrze nawilżone włosy nie będą też ulegać tendencji do elektryzowania się. Do włosów bardzo zniszczonych należy stosować odżywki intensywnie regenerujące. Jeśli twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania, odżywkę należy stosować rzadko i z umiarem. Dodatkowe obciążanie włosów  jest tu bowiem niewskazane. O wiele lepiej w tej sytuacji ograniczyć pielęgnację do dobrego szamponu dedykowanego temu problemowi.

Poza przeznaczeniem, dzielimy również odżywki według formuły. Możemy kupić odżywkę ze spłukiwaniem lub taką bez spłukiwania. Najlepiej kierować się w wyborze własną wygodą. Jeśli zależy nam na maksymalnym skróceniu czasu pielęgnacji, lepiej zastosować odżywkę, której nie trzeba spłukiwać. Jeśli chcemy poświęcić włosom więcej uwagi i czasu, wybierajmy odżywki ze spłukiwaniem.

Odżywka do włosów – ze spłukiwaniem czy bez? odżywka do włosów bez spłukiwania men-u SLIC

Poza wyborem według właściwości odżywki, kosmetyk należy dobrać również pod kątem wygody użycia. Posiadamy zarówno odżywki do włosów, które nie wymagają spłukiwania, jak i te, które należy zmyć po krótkim czasie od aplikacji. W drugim wariancie musimy się liczyć zatem z wydłużonym czasem pielęgnacji fryzury, na co nie zawsze mamy ochotę i możliwości. Atutem jednak stosowania odżywki do spłukiwania jest to, że nie pozostawia po sobie tłustego fluidu na włosach. Odżywka bez spłukiwania czasem obciąża włosy i sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają. Nie jest to więc dobra opcja dla włosów z problemem nadmiernego przetłuszczania lub takich bardzo cienkich. 

Odżywki do włosów – jakie najlepsze?

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn to oczywiście kosmetyki cenionych producentów, którzy słyną z dobrej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Odżywka do włosów, którą warto polecić to m. in. produkt men-U, American Crew, Baxter of California, Reuzel, Mad Dog, Tiemmeti oraz profesjonalne fryzjerskie Mil Mil. Najlepsze odżywki do włosów można kupić w Facetaria.pl. Poza dużym wyborem kosmetyków tego rodzaju, można liczyć również na fachową poradę. Dzięki temu można mieć pewność, że odżywka do włosów zostanie idealnie dobrana. kokosowa odżywka do włosów mil mil

Przeczytaj także:

Żel do golenia

Pędzel do golenia z borsuka

Woda po goleniu bez alkoholu