Jak golić brodę trymerem

Golenie brody jest możliwe przy użyciu różnych narzędzi. Jednym z nich jest trymer, czyli rodzaj maszynki elektrycznej dostosowanej do ścinania zarostu. W jakich sytuacjach golenie twarzy trymerem może okazać się najskuteczniejsze? Jak używać trymera do brody? Na te pytania odpowiadamy w tym tekście.

Do czego służy trymer?

Trymer do brody to urządzenie powstałe w odpowiedzi na potrzeby mężczyzn, którzy zapuszczają zarost i chcą o niego profesjonalnie dbać. Jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach, po pozwala na szybką i efektywną pielęgnację zarostu w warunkach domowych. Oferta trymerów do brody pozwala wybrać urządzenie na miarę potrzeb każdego brodacza – także tego, który lubi eksperymentować ze swoim wyglądem. To idealne narzędzie dla osób, które zamiast bardzo gładko ogolonej twarzy lub zapuszczenia długiej i obfitej brody, wybierają coś pośrodku – krótki i średnio długi zarost, czyli spopularyzowany ostatnio męski trend. Sprawdź jak golić brodę trymerem.

Golenie brody trymerem i nie tylko!

Golenie brody to czynność, którą wykonuje każdy brodacz. Zarost podgala się regularnie – usuwa z miejsc, w których nie powinno go być i skraca na pożądaną długość, gdy zbyt dużo odrośnie. Jeśli zdecydujemy się na całkowite zgolenie zarostu, do samej skóry, warto sięgnąć również po takie urządzenie jak maszynka do golenia. Najpierw należy skrócić zarost trymerem, a następnie zgolić pozostałe włoski na mokro – przy pomocy maszynki na żyletki. Da to najlepszy efekt. Golenie twarzy trymerem - maszynka do golenia na żyletki z regulacją

Wielu mężczyzn posiadających brodę, woli podcinać swój zarost trymerem niż nożyczkami, które są trudniejsze do opanowania. Niemniej, profesjonalni barberzy zalecają używanie nożyczek do brody, bo ich precyzja i sposób cięcia jest korzystniejszy dla zarostu. My osobiście doradzamy jednak korzystanie z nożyczek w salonie barberskim, bo ta sztuka wymaga doświadczenia i umiejętności obsługi tego narzędzie. Golenie trymerem jest zdecydowanie przystępniejsze, także dla początkujących posiadaczy brody. Jedynym błędem, jaki możemy tu popełnić, to złe ustawienie wysokości podcięcia.

Trymer – co to takiego?

Trymer jest urządzeniem elektrycznym do podgalania i skracania zarostu. Dzięki specjalnym nakładkom na głowicę, umożliwia łatwe skrócenie zarostu na pożądaną długość. Trymer jest mniejszy niż typowa maszynka do włosów, więc wygodnie się go trzyma w dłoni. Dzięki swojej budowie podcinanie jest bardziej precyzyjne. Wąskim ostrzem możemy przyciąć włoski w trudno dostępnych miejscach np. w okolicach nosa. Wybierając trymer sprawdź, jak używać go na co dzień!

Trymery do brody różnią się między sobą ilością i rodzajem nakładek. Profesjonalne urządzenia posiadają nawet kilka nakładek, które umożliwiają bardzo specjalistyczne cięcia dla różnych rodzajów zarostu. Dla początkujących zalecamy jednak najprostsze urządzenia. Do właściwego podcięcia brody wystarczy prosta maszynka od dobrego producenta z jedną – góra dwiema nakładkami, które można ustawiać na różnych wysokościach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest trymer z akumulatorem. Po naładowaniu można go używać bez potrzeby podpięcia do prądu. Taka bezprzewodowa maszynka to duże udogodnienie np. w podróży, gdy potrzebujemy skrócić zarost w trudnych warunkach poza domem.

Warto wybrać również urządzenie bardzo poręczne, bo w ofercie sklepowej znajdziemy trymery o różnych gabarytach. Trymer musi dobrze leżeć w dłoni i nie być zbyt ciężki. Idealnie, jeśli posiada etui lub pudełko, w którym można go bezpiecznie przechowywać i przewozić. Dlatego golenie trymerem staje się bardzo popularne.Golenie trymerem -cella świeża woda po goleniu

Jak używać trymera do brody?

W użytkowaniu trymera ważne jest to, by o urządzenie należycie dbać. To zagwarantuje nam wieloletnią satysfakcję z golenia . Najważniejsza zasada to regularne czyszczenie trymera po każdym użyciu – najlepiej dołączonym do niego pędzelkiem. Dzięki temu ostrza nie będą się zapychały i tępiły, a urządzenie pozostanie dłużej sprawne.

Jak używać trymera do brody? Trymerem golimy suchy, wcześniej rozczesany zarost. Mokry zarost jest bardziej skręcony i cięcie może nie być precyzyjne, a ponadto suche włoski są bardziej podatne na cięcie przy pomocy tego urządzenia. Nie zapychają też głowicy, bo nie kleją się do siebie.

Jeszcze jedną istotną kwestią jest to, by golić się trymerem z naładowaną baterią. Dobrze zasilone urządzenie działa sprawniej, ostrza szybciej się poruszają i tną precyzyjniej. Jeśli bateria w trymerze się rozładuje, spowalnia się ruch ostrzy w głowicy. W takim wypadku nie dość, że cięcie jest mniej efektywne i bardzo się wydłuża, to na dodatek wyrządza ono większą szkodę włoskom zarostu. Powolny ruch ostrzy szarpie włoski zamiast je podcinać, a tym samym powoduje pogorszenie ich kondycji. Zarost może więc stracić na atrakcyjności.

Golenie twarzy trymerem – dla kogo najlepsze?

Ponieważ golenie twarzy trymerem nie jest idealne tzn. nie da się zgolić całkowicie zarostu na gładko, to rozwiązanie sprawdza się w przypadku mężczyzn, którzy brodę jedynie regularnie podcinają. Trymer do brody świetnie się sprawdza jako skracacz zarostu. Można nim osiągnąć efekt 2-3 dniowego zarostu, skracając brodę regularnie do 2-3 milimetrów. Można też przystrzyc dłuższy zarost, np. poprzez przycinanie jedynie boków. Golenie trymerem to również możliwość stylizacji zarostu, a więc urządzenie świetnie się sprawdza u mężczyzn, którzy lubią eksperymentować z wyglądem swojej brody. To super narzędzie do formowania brody w różne kształty i długości.

Przede wszystkim jednak golenie twarzy trymerem jest ekonomiczne i praktyczne. Posiadacze zarostu nie muszą chodzić regularnie do barbera, by mieć zadbany, ładnie wystylizowany zarost. Mogą to zrobić sami w warunkach domowych w dość krótkim czasie. Golenie twarzy trymerem jest bardzo proste. Wielu mężczyzn uważa, że nawet przyjemne. Golenie twarzy trymerem - pianka do golenia do skóry wrażliwej

Jak używać trymera do brody?

Trymer rzadko wykorzystywany jest do całkowitego zgalania zarostu, bo nie daje efektu gładkiej skóry jaki można uzyskać goląc się tradycyjną brzytwą lub maszynką do golenia na żyletki. Zawsze pozostawia na skórze mały odrost włosa. Ostrza na głowicy, które się poruszają, są osłonięte nakładką uniemożliwiającą kontakt ze skórą. Nawet po zdjęciu takiej nakładki i przyłożeniu ostrza do twarzy, nie uda się nam zgolić włosków tak dokładnie, jak gładkim ostrzem. Włos będzie bardzo krótko przystrzyżony przy skórze, ale nadal wyczuwalny np. pod palcami.

Golenie trymerem jest popularne, bo samo urządzenie jest łatwe w obsłudze i nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności. Jak golić brodę trymerem? Wystarczy ustawić na trymerze pożądaną wysokość włosa i przejechać głowicą po zaroście, najlepiej pod włos. Ważne by przed tą czynnością zarost był rozczesany i wysuszony.

Jak używać trymera do brody długiej? Jeśli zależy nam na krótkim podcięciu brody, wystarczy przejechać głowicą urządzenia po całym zaroście na jednej wysokości. Dodatkowo, zdejmując nakładkę z głowicy i odsłaniając ostrza, możemy zaznaczyć linię zarostu – usuwając włoski z miejsc takich jak policzki czy szyja. Potem możemy poprawić te miejsca maszynką do golenia, by zgolić zbędne włoski na gładko i jeszcze wyraźniej nakreślić linię graniczną brody.

Jeśli przy pomocy trymera chcemy uzyskać wystylizowaną długą brodę, nie skracając jej do kilku milimetrów – warto zastosować dwie wysokości cięcia włosków. Naczelną zasadą jest większe skrócenie włosków po boku twarzy niż na jej środku. Boki przycinamy więc, ustawiając trymer na mniejszą wysokość. Takie cięcie sprawia, że nawet przy obfitej i długiej brodzie – np. na drwala – twarz będzie ładnie zarysowana, a broda wystylizowana i uporządkowana.

Golenie twarzy trymerem – zalety

Używanie trymera gwarantuje skrócenie brody na jednakową długość w każdym miejscu na twarzy. Nie trzeba zastanawiać się nad precyzyjnym cięciem, a jedynie przeprowadzić maszynkę po zaroście, kilka razy. Golenie brody trymerem jest również bezproblemowe z innego powodu – nie trzeba używać tu kosmetyków do golenia. Wystarczy sam trymer. Do tego przyda się oczywiście jeszcze szczotka lub grzebień do brody, ale to jedyne przydatne akcesoria w tym temacie.  Oczywiście zalecamy mimo wszystko zakup produktów pielęgnacyjnych do brody, których użyjemy po goleniu. Podcięty zarost to nie wszystko, warto go jeszcze dodatkowo nawilżyć i nadać mu połysk. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Golenie twarzy trymerem cella zestaw do golenia

Wracając jednak do zalet golenia się trymerem, atutem tego urządzenia jest wszechstronność. Po pierwsze pozwala podcinać zarost na każdą długość, a poza brodą można go używać do golenia wąsów. Używając trymer, nie ma ryzyka podrażnienia skóry ani zacięcia – głowica jest tak skonstruowana, że kontakt z nożykami tnącymi ma tylko włos, który się między nie dostaje. To najbezpieczniejsze narzędzie do golenia zarostu, którym trudno zrobić sobie jakąkolwiek krzywdę. Jest bardzo cenione przez osoby z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, bo golenie ich po prostu nie powoduje. Wybierając trymer do brody, warto kupić takie urządzenie, które działa na dwa źródła zasilania – prąd i baterię (akumulator). Dzięki temu z trymera będziemy mogli korzystać niemal wszędzie.

Golenie trymerem w salonie barberskim

Chociaż barberzy zwykle wykorzystują w swojej pracy profesjonalne nożyczki do zarostu, a do gładkiego golenia używają maszynek na żyletki lub brzytew, w niektórych salonach fryzjerskich dla mężczyzn spotkamy się z podgalaniem zarostu trymerem. Nie jest to nic złego, tym bardziej – że salony zwykle korzystają z fachowego sprzętu. Niemniej większość barberów uważa, że cięcie nożyczkami jest po prostu lepsze dla kondycji włosków. W sieci można znaleźć zdjęcia przedstawiające końcówkę włosa ukazaną pod mikroskopem - po cięciu nożyczkami i po cięciu maszynką elektryczną. Różnica jest bardzo widoczna. Ciecie nożyczkami precyzyjnie ucina włos, trymer powoduje mikrouszkodzenia na końcówce, która jest trochę poszarpana. W przypadku zarostu nie jest to może jakaś znacząca różnica, bo brodę podcinamy bardzo często ze względu na jej szybki wzrost. Jednak na pewno cięcie maszynką włosów na głowie może być bardziej problematyczne dla ich ogólnej kondycji. Włosy na głowie są delikatniejsze i potrzebują większej troski, dlatego nie zalecamy ścinania ich samą maszynką elektryczną, bo to nie służy ich zdrowiu. 

 

Przeczytaj także:

Jak podgalać brodę?

Najlepsza pianka i żel do golenia

Golenie zarostu czy strzyżenie zarostu twarzy?