Golenie brody czy strzyżenie zarostu

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn to sposób na podtrzymanie modnego i stylowego zarostu. Tylko regularnie strzyżona broda czy wąsy wyglądają atrakcyjnie, dlatego decydując się na zapuszczenie zarostu, nie możemy zapominać o podcinaniu włosków. Jak przystrzyc zarost i czym to zrobić?

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn nie musi być wykonywane w salonie barberskim, choć oczywiście w takim miejscu zrobimy to super profesjonalnie. Jednak i w warunkach domowych jesteśmy w stanie przystrzyc swój zarost tak, by było modnie i estetycznie.

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn to popularny zabieg. Dla brodacza czy wąsacza jest tym samym, co strzyżenie włosów. Jak wiadomo, włoski na twarzy też rosną szybko i z każdym dniem zarost robi się coraz dłuższy. Pozostawiony sam sobie zarost nie będzie estetyczny, dlatego jeśli zależy nam na stylowym i atrakcyjnym wyglądzie, musimy go regularnie strzyc. Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn to zresztą nie tylko zabieg estetyczny, ale i pielęgnacyjny. Obcinając włoski, pozbywamy się ich uszkodzonych, odbarwionych, często zniszczonych końcówek. Dbamy też w ten sposób o kondycję skóry, bo zbyt długie włoski to dodatkowe podrażnienie i łatwiejsze gromadzenie zanieczyszczeń tuż przy skórze.

Jak przystrzyc zarost?

Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn warto wykonywać w domu, samodzielnie. Nie tylko dlatego, że zaoszczędzimy na tej usłudze, ale też dlatego, że będziemy robic to częściej. Jak przystrzyc zarost? Najpierw warto zadać sobie pytanie, czym to zrobić. Mamy wybór. Możemy przystrzyc brodę lub wąsy nożyczkami lub zrobić to w łatwiejszy sposób – trymerem do zarostu. Czym się różni jeden sposób od drugiego? Strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn przy pomocy nożyczek jest mniej precyzyjne na początku. Choć użycie nożyczek jest o wiele lepsze dla kondycji zarostu, trzeba uważać na dokładne i równe cięcie. Jak przystrzyc zarost nożyczkami? Najlepiej robić to stopniowo, skracając brodę o małe długości. Błędem jest od razu obcinać brodę na krótko, bo jakakolwiek pomyłka i brak precyzji będzie skutkował nierównym strzyżeniem.

Prostszym sposobem na strzyżenie zarostu twarzy u mężczyzn jest użycie do tego specjalnego trymeru do brody. Wystarczy ustawić na głowicy takiego urządzenia pożądaną długość włosa i przejechać maszynką po całym zaroście. Mamy gwarancję, że zarost będzie w ten sposób podcięty szybko, sprawnie i równo. Trzeba jednak pamiętać, że taki sposób ścinania zarostu jest mniej korzystny dla samego włosa. Nożyczki ucinają włoski gładko, maszynka zostawia mikrouszkodzenia na zaroście. Nie są one widoczne dla oka, ale mają wpływ na kondycję odrastającego zarostu, a nawet na jego układanie się.

 

 

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku