Jaka fryzura do brody?

Dobór fryzury do brody nie jest czymś nadzwyczajnym. Nasz wizerunek powinien być spójny, więc broda i fryzura powinny się uzupełniać. Jakie fryzury męskie z brodą będą się najlepiej komponować? O czym pamiętać przy doborze fryzury do brody? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

To, że fryzurę dobieramy do kształtu twarzy wiemy, ale nie wszyscy są świadomi, jak ważna jest w tym przypadku broda. Jeśli zdecydujemy się na zapuszczenie zarostu, nie możemy zapominać o włosach na głowie. Jaka fryzura do brody jest najbardziej odpowiednia? zestaw do brody

Fryzury do brody, czyli dlaczego broda ma takie znaczenie?

Broda zmienia wygląd twarzy. Potrafi zmienić jej proporcje, wydłużyć albo poszerzyć. Uwypuklić kontury i mocny zarys szczęki, albo wprost przeciwnie – złagodzić rysy twarzy. Jeśli jest dobrze dobrana, ukrywa mankamenty kształtu twarzy. Źle dopasowana może jednak ukryć jej walory. W tym wszystkim włosy na głowie pełnią funkcję uzupełniającą, dlatego mając brodę, należy dbać również o właściwą fryzurę. Dzięki odpowiedniemu dobraniu fryzury do brody, cały wygląd twarzy będzie kompletny i spójny. 

stylizacja włosów męskich

Męska fryzura na głowie może mieć ogromny wpływ na zarost. Może np. go przytłaczać i odciągać od niego uwagę, ale może też być dla zarostu tłem. Choć zarost i fryzurę na głowie warto traktować kompleksowo, nie powinniśmy uznawać tego za jeden „twór”. Włosy na głowie wymagają osobnej stylizacji, a broda osobnej. Pamiętaj, że broda nie jest przedłużeniem owłosienia na głowie i mimo wszystko wymagają odrębnych zabiegów – choć obydwa rodzaje włosów powinny mieć wspólny styl. Wybierając zatem produkty do stylizacji i pielęgnacji, musimy również oddzielić od siebie włosy na głowie od tych na twarzy. Mają nieco inną strukturę i rosną na innej skórze, co ma wpływ na dobór właściwych kosmetyków.

Jaka fryzura do brody?

Często pada pytanie, czy brodę należy dopasowywać do fryzury, czy fryzury męskie do brody? Tak naprawdę nie ma tu jednej odpowiedzi. Jeśli czujemy się dobrze w jakimś uczesaniu i bardzo je lubimy, nie ma sensu go zmieniać. O wiele lepiej jest dopasować do tej fryzury właściwą stylizację brody. I odwrotnie. Jeśli mamy swój ulubiony kształt i długość zarostu, który jest dla nas priorytetem, wystarczy dostosować do niego fryzurę na głowie. Fryzury męskie z brodą dobrze jest dopasować u barbera, który jako specjalista w tej dziedzinie, najlepiej określi pasujący do nas styl.

Włosy do brody – fryzury fryzura do brody

Jaka fryzura do brody będzie najodpowiedniejsza? Nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi. W tym przypadku należy kierować się następującymi wyznacznikami: długość brody, kształt i obfitość zarostu, stylizacja. Najważniejszy czynnik to ten ostatni. Włosy do brody, z grzywką – potrafią zmienić wygląd naszego oblicza. Tu potrzebna jest ostrożność w stylizacji.

Jeśli zdecydujemy się na obfity zarost np. na drwala, włosy powinny być odgarnięte z twarzy. Najlepiej jeśli czoło jest odkryte, bo grzywa może sprawiać wrażenie zbyt zarośniętej twarzy.  Jeśli włosy na głowie są długie, warto je związać. Do obfitej brody dobrze wyglądają średnio-długie fryzury i cięcia z krótszymi bokami i dłuższą górą zaczesaną do tyłu lub na bok. szczotka do włosów i brody

Krótki i skromny zarost nie występujący na całej brodzie np. kozia bródka najlepiej współgra z krótką fryzurą. Kilkudniowy zarost świetnie zaś się komponuje zarówno z dłuższymi, jak i krótszymi włosami. Łysina też może być spójnym elementem twarzy z zarostem. Do łysej głowy świetnie pasują obfite, ale dobrze przystrzyżone brody.

Męskie fryzury z brodą – jak je pielęgnować

Jak już wspomnieliśmy, należy potraktować odrębnie zarost i fryzurę i tym samym unikać stosowania tych samych kosmetyków. Pielęgnacja włosów na głowie oraz tych na twarzy wymaga nieco innego podejścia. Skóra na twarzy jest zwykle bardzo delikatna i narażona na więcej problemów niż skóra głowy. Należy dbać o jej odpowiednie nawilżenie oraz dokładne oczyszczanie, by przeciwdziałać takim konsekwencjom jak wypryski czy swędzenie.

Skóra na twarzy jest również bardziej narażona na działanie czynników szkodliwych niż ta na głowie. No i jest jeszcze kwestia różnicy w strukturze włosa. Włosy na głowie są zwykle bardziej miękkie, cieńsze i proste. Broda to włosy grubsze, mniej elastyczne, o tendencji do skręcania się. cella żel bez wody do mycia brody

Męskie fryzury z brodą – jakich kosmetyków potrzebują

Zarówno męska broda, jak i męska fryzura w pierwszej kolejności potrzebują regularnego oczyszczania. O ile włosy na głowie możemy myć raz na 2-3 dni, tak zarost powinien być oczyszczany co najmniej raz dziennie.

W ofercie Facetarii znajdziesz zarówno szampony do mycia włosów, jak i szampony do zarostu. Do odżywienia fryzury, wzmocnienia cebulek, polepszenia kondycji włosów – w przypadku fryzury na głowie najlepsze są odżywki i maski, do twarzy możemy zaś użyć kremu do zarostu, balsamu do zarostu czy też olejku do zarostu.

No i nie zapominajmy o stylizacji. Włosy na głowie, jak i na twarzy wymagają uporządkowania, ułożenia. Pomogą nam w tym – w przypadku fryzury na głowie – wszelkiego rodzaju żele do stylizacji, kremy, woski, pasty, pudry czy glinki. Zarost ułożymy zaś przy pomocy specjalnego wosku do stylizacji zarostu. Wszystkie te produkty dla mężczyzn do włosów i brody, od najlepszych producentów znajdziesz w naszej ofercie. wosk do brody

 Przeczytaj także:

Jaki peeling do twarzy

Jak wystylizować brodę

Pędzle z włosia naturalnego

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku