Jak dopasować kształt brody i zarostu do twarzy?

jaki zarost do jakiej twarzy

Zarost na twarzy - modelowanie

Kształt twarzy ma dla zarostu ogromne znaczenie. Nie wszyscy wiedzą, że wyznacznikiem stylowego wyglądu zarostu jest jego właściwa forma – dostosowana do owalu twarzy. Samo zapuszczenie brody nie zrobi z Ciebie modnego brodacza, grunt to nadać jej odpowiedni charakter.

Podejmując decyzję o zapuszczeniu zarostu, musisz wiedzieć, jaki efekt (kształty brody) chcesz osiągnąć. Tylko to pozwoli Ci od początku nadać zarostowi właściwą formę i nie zaliczyć faux-pas. Jak to zrobić? Wystarczy poznać kilka kluczowych zasad, które poniżej prezentujemy. Istotne jest ocenienie kształtu swojej twarzy. Jeśli samodzielnie nie jesteś w stanie to zrobić, zapytaj  bliską ci osobę. Rodzaje zarostu na twarzy omówione zostały poniżej.

Jak dopasować brodę do kształtu twarzy?

Kształt kwadratowy

Kwadratowa linia szczęki to najbardziej męski typ. Jeśli jesteś posiadaczem kwadratowej twarzy, warto to podkreślić zarostem. Możesz zapuścić dowolny typ brody, pamiętając jedynie, by zachować kwadratowe krawędzie, które nie pozwolą stracić naturalnego kształtu. Proponujemy kozią bródkę lub pełną brodę z krótko przyciętymi bokami.

Kształt prostokątny, podłużny

Ten typ twarzy za wszelką cenę należy spróbować optycznie skrócić. Nie należy więc zapuszczać długiej brody, ale nosić krótko przycięty zarost.

Kształt okrągły

W przypadku brody – powinna być starannie przystrzyżona wzdłuż kości policzkowych. Ten sposób pozwala wyszczuplić twarz. Broda powinna być dłuższa, skrócona na wysokości dekoltu, dzięki czemu uczyni twarz bardziej owalną.

Kształt owalny

Owalny kształt twarzy to typ najczęściej występujący wśród mężczyzn. To również jeden z najbardziej symetrycznych typów, co oznacza, że nie ma potrzeby, aby go ukrywać pod zarostem. Tu pasuje każdy kształt brody – od przystrzyżonej bródki po długą i gęstą brodę. 

Mała twarz

Mężczyźni z małą twarzą powinni unikać bujnego zarostu. Każda broda po prostu pomniejszy wizualnie twarz i zmniejszy jej atrakcyjność. Dozwolony jest bardzo krótki zarost lub sam wąsik.  

Duża twarz

Nieproporcjonalnie większy owal twarzy w stosunku do reszty ciała może być urozmaicony każdym zarostem. Zapuszczając brodę, należy jednak pamiętać, by ją przycinać – zbyt długa broda wydłuży (powiększy) optycznie twarz, czego lepiej w tym przypadku unikać.  

Wyeksponowany podbródek

Jeśli podbródek jest charakterystycznie wysunięty, należy zrównoważyć go zarostem. Warto dodać twarzy szerokości i zachować grubsze (obfitsze) boki brody. 

Brak podbródka

W tym przypadku należy zadbać o to, by zarost dawał wrażenie, że kryje się pod nim silna szczęka i wyraźny podbródek. Tu najlepszym rozwiązaniem jest dłuższa broda. Dodatkowo, można ją przystrzyc tak, by uzyskać pożądany kształt twarzy.

Modelowanie twarzy zarostem jest więc możliwe, pod warunkiem przestrzegania zasad opisanych powyżej. Ogromną pomocą będą tutaj dedykowane akcesoria i kosmetyki. Sprawdź produkty do pielęgnacji brody, dostępne w naszej ofercie!

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku